Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Kongres Ekologii Powietrza w Targach Kielce.

By  | 

Znamy szczegóły dotyczące Kongresu Ekologii Powietrza, którego organizacje zapowiedział Prezydent Kielc Bogdan Wenta. Jak zapowiadano, kongres obędzie się w Targach Kielce 28 lutego między 10:00 a 17:00. 

Kongres podzielono na cztery panele – pierwszy, który rozpocznie się o 10:00 dedykowany jest dzieciom i młodzieży ze szkół województwa świętokrzyskiego. Przygotowano dla nich m.in. warsztaty dotyczące elektromobilności, które przeprowadzi Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności. Ważnym elementem panelu będzie finał konkursu „Zaloguj powietrze”.

Oficjalne rozpoczęcie konferencji planowane jest na 12:00, a udział w wydarzeniu potwierdzili: Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, a także Michał Cieślak Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Gości witać będą pomysłodawca wydarzenia Prezydent Kielc Bogdan Wenta, a Prezes Targów Kielce – dr. Andrzej Mochoń.

Pierwszy panel dedykowany jest samorządom, urzędnikom, a także wszystkim osobom podejmującym decyzje środowiskowe. Zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk z gmin należących Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego – m.in. z Morawicy, Nowin i Chmielnika. Uczestnicy spotkania pochylą się także nad tematem inwestowania w odnawialne źródła energii.

Kolejna część Kongresu Ekologii Powietrza przeznaczona jest dla właścicieli przedsiębiorstw, oferujących produkty proekologiczne, ale także szefom firm, których działalność wpływa na jakość powietrza. Organizatorzy przygotowali szereg wystąpień dotyczących elektromobilności, zagrożeń wynikających z niskiej emisji, a także propozycji urządzeń poprawiających jakość powietrza.

Ostatnia część spotkania, rozpoczynająca się o 16:00, dedykowana jest mieszkańcom Kielc i regionu. W panelu weźmie udział Prezydent Bogdan Wenta, a także przedstawiciele jednostek i wydziałów Urzędu Miasta. Podczas moderowanej dyskusji kielczanie będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób miasto walczy ze smogiem, jakie programy proekologiczne są realizowane przez władze i w jaki sposób można z nich skorzystać. Nie zabraknie również miejsca na pytania do włodarzy.

Kompleksowość wydarzenia
Kongres Ekologii Powietrza został zorganizowany jako wydarzenie towarzyszące targom ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH, które promują ekologiczne rozwiązania dla domów i budynków użyteczności publicznej. Dzięki połączeniu wydarzeń goście Kongresu będą mogli jednocześnie zapoznać się z szeroką ofertą paneli fotowoltaicznych, solarów czy pomp ciepła.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *