Wydarzenia

Spółka DRiV Incorporated zostanie w tym roku wydzielona z Tenneco

By  | 

Oczekuje się, że nowa spółka działająca na rynku części zamiennych i dostarczająca rozwiązania wpływające na doznania z jazdy zostanie globalnym liderem.

Spółka Tenneco ogłosiła dzisiaj, że DRiV Incorporated to nazwa przyszłej spółki publicznej działającej w obrębie rynku części zamiennych (Aftermarket and Ride Performance), która rozpocznie działalność w późniejszym okresie tego roku po rozdzieleniu Tenneco Inc.’s (NYSE: TEN) na dwie niezależne spółki. Po rozpoczęciu działalności DRiV™ będzie jednym z największych globalnych wieloliniowych i wielomarkowych dostawców obsługujących wiele marek działających na rynku części zamiennych, jednym z największych globalnych producentów oryginalnych części do układów zawieszenia układów hamulcowych stosowanych na pierwszy montaż oraz dla klientów na rynku posprzedażnym do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Centrala spółki DRiV będzie się znajdować w Chicago.

„To ważny dzień, w którym możemy ogłosić nazwę i tożsamość przyszłej spółki” mówi Brian Kesseler, jeden z dyrektorów generalnych Tenneco oraz przyszły prezes i dyrektor generalny DRiV. „DRiV będzie wyjątkową nową firmą, start-upem rozpoczynającym działalność z kapitałem powyżej 6 mld USD, zbudowaną na bazie połączonych sił Tenneco, Federal-Mogul i Öhlins, skupiającą się na innowacyjności, wydajności, rozwoju marki i obsłudze klienta. Nasza globalna skala, stabilne i szanowane marki rynku posprzedażnego oraz nasze długoterminowe partnerstwo z najlepszymi na świecie producentami oryginalnego wyposażenia zapewniają nam istotną przewagę nad konkurencją. Mamy odpowiednią pozycję strategiczną, by wykorzystać najnowsze trendy, takie jak globalna ekspansja pojazdów oraz rozwój inteligentnego zawieszenia, nowe modele mobilności oraz ewolucja jazdy autonomicznej”.

Nazwa DRiV symbolizuje to, czym nowa spółka ma nadzieję się stać – globalnego lidera na rynku posprzedażnym i na rynku oryginalnego wyposażenia, dążącego do postępu, który umożliwi użytkownikom optymalnie wykorzystać każdy pojazd, każdą jazdę, każdy wyścig i każdą podróż. Czarno-czerwono-srebrne logo nawiązuje do bogatego dziedzictwa w zakresie wysokich parametrów użytkowych. Ogólny wygląd logo daje poczucie pewności dzięki okrągłemu kształtowi nawiązującemu do tachometru, symbolizując prędkość, siłę i przekraczanie granic. Stylizowane litery, które składają się w nazwę spółki są czyste, dynamiczne i pochylone do przodu. Nazwa DRiV w projekcie logo zawiera znak specjalny – literę „i”, której można przypisać wiele znaczeń. Znak ten można odczytać jako literę „i” symbolizującą integralność, innowacyjność i „insight”, czyli dogłębne zrozumienie. Można go również odczytać jako cyfrę „1”, co sugeruje „jeden zespół”.

„Nazwa i logo DRiV wyróżniają się na tle konkurencji zarówno wśród dostawców oryginalnego wyposażenia, jak i na rynku posprzedażnym” mówi Scott Usitalo, główny dyrektor spółki ds. marketingu. „Symbolizują one ideę, że za każdym elementem znajdującym się w ruchu jest siła napędowa. Naszą misją jest pełnienie roli siły napędowej, która umożliwia ludziom przemieszczanie się – zwiększając komfort jazdy za pomocą różnych marek, produktów i technologii. DRiV to aktywna nazwa, kojarząca się z energią i ruchem oraz sygnalizująca, co zamierzamy dostarczać naszym klientom – najwyższy postęp w zakresie prowadzenia pojazdów”.

Działalność na rynku posprzedażnym – „Motorparts”.
Działalność na rynku posprzedażnym firmy DRiV, która będzie znana jako „Motorparts”, będzie obejmować opracowywanie, produkcję i dystrybucję szerokiej gamy produktów na globalnym rynku części zamiennych do wszelkich pojazdów. Poprzez nabycie spółki Federal-Mogul w 2018 r. spółka zbudowała najlepszą w branży ofertę marek, która zapewnia jej pozycję jednego z największych globalnych dostawców części zamiennych dla globalnego rynku posprzedażnego. Jej stabilne i cieszące się renomą marki to między innymi Monroe®, Champion®, Öhlins®, MOOG®, Walker®, Fel-Pro®, Wagner®, Ferodo® Rancho®, Thrush®, National®, Sealed Power®, Axios®.

Działalność związana z oryginalnym wyposażeniem – Ride Performance
Działalność związana z oryginalnym wyposażeniem, znana jako „Ride Performance”, to jedna z największych firm na świecie specjalizujących się w tej dziedzinie, zajmująca się opracowywaniem rozwiązań, produkcją i dostawami oryginalnego wyposażenia dla najlepszych globalnych producentów, takiego jak amortyzatory, kolumny zawieszenia McPhersona, materiały redukujące hałas i wibracje oraz klocki hamulcowe.

Po finalizacji zakupu spółki Federal-Mogul w październiku 2018 r., na drugą połowę 2019 r. planuje się podział Tenneco na dwie niezależne spółki notowane w obrocie publicznym. Po wydzieleniu pozostała działalność Tenneco skupi się na technologii układów napędów i będzie kontynuować działalność pod nazwą Tenneco.

Zapytania od mediów:
Laura Taeymans
Laura.Taeymans@fmmotorparts.com
+32 475 78 21 18


O Tenneco
Tenneco, z centralą w Lake Forest w stanie Illinois, jest jednym z najlepszych światowych projektantów, producentów produktów i rozwiązań technologicznych Ride Performance i Clean Air dla różnych rynków, w tym do samochodów osobowych, dostawczych, pojazdów przeznaczonych do poruszania się poza drogami publicznymi oraz rynku posprzedażnego, z przychodami. wynoszącymi w 2017 r. 9,3 mld USD i ok. 32 000 pracowników na całym świecie. 1 października 2018 r. spółka Tenneco sfinalizowała zakup spółki Federal-Mogul, czołowego globalnego dostawcy oryginalnego wyposażenia dla producentów samochodów i rynku posprzedażnego zatrudniającego niemal 55 000 pracowników na całym świecie z przychodami wynoszącymi 7.8 mld USD w 2017 r. Ponadto w drugiej połowie 2019 r. spółka planuje rozdzielenie działalności i utworzenie dwóch nowych, niezależnych spółek – spółki rynku posprzedażnego (Aftermarket and Ride Performance Company) oraz nowej spółki technologii układów napędowych (Powertrain Technology Company).
O DRiV – przyszła spółka rynku posprzedażnego i elementów wpływających na doznania z jazdy (Aftermarket and Ride Performance Company)
Po rozdzieleniu DRiV będzie jedną z największych globalnych wieloliniowych i wielomarkowych spółek obsługujących wiele marek działających na rynków posprzedażnym, a także jednym z największych globalnych producentów oryginalnych części wpływających na właściwości jezdne i do układów hamulcowych. Główne marki produktów DRiV to Monroe®, Öhlins® Walker®, Clevite®Elastomers, MOOG®, Fel-Pro®, Wagner®, Ferodo®, Champion® i inne. W 2017 r. przychody pro-forma spółki DRiV wyniosłyby 6,4 mld USD, a 56% tych przychodów pochodziłoby z rynku posprzedażnego, natomiast pozostałe 44% od klientów nabywających oryginalne wyposażenie.
O nowej spółce Tenneco – przyszła spółka technologii układów napędowych (Powertrain Technology Company)
Po rozdzieleniu nowa spółka Tenneco będzie jedną z największych na świecie spółek specjalizujących się w technologii układów napędowych obsługującą rynki oryginalnego wyposażenia (OE) na całym świecie, oferującą rozwiązania w zakresie oszczędzania paliwa, zwiększania mocy silnika oraz rozwiązań dotyczących redukcji emisji zanieczyszczeń dla układów napędowych zasilanych benzyną, olejem napędowym i elektrycznych. W 2017 r. przychody pro-forma nowej spółki Tenneco wyniosłyby 10,7 mld USD, przy obsłudze rynku samochodów osobowych, dostawczych, pojazdów przeznaczonych do poruszania się poza drogami publicznymi oraz przemysłu.
Bezpieczna przystań
Ta informacja prasowa zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości. Te oświadczenia dotyczące przyszłości opisują nasze plany dokonania podziału na dwie niezależne spółki publiczne. Stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z różnego rodzaju ryzykiem oraz brakiem pewności, co może sprawić, że w rzeczywistości osiągnięte wyniki będą się istotnie różnić od przewidywań wskazanych w tych stwierdzeniach. Wiąże się to m.in. z prawdopodobieństwem niezrealizowania przez Tenneco wydzielenia działalności Aftermarket & Ride Performance z działalności Powertrain Technology (lub nieosiągnięcia niektórych lub wszystkich ze spodziewanych korzyści wynikających z takiego wydzielenia) oraz potencjalną sytuacją, w której nabycie Federal-Mogul lub rozdzielenie będzie mieć niekorzystny wpływ na istniejące ustalenia z Tenneco, w tym ustalenia dotyczące przejścia, produkcji i usług w zakresie dostawy oraz kwestii podatkowych, a także na zdolność do utrzymywania i zatrudniania personelu oraz utrzymywanie relacji z klientami, dostawcami lub innymi partnerami biznesowymi. Istnieje również ryzyko, że: korzyści z nabycia Federal-Mogul lub rozdzielenie, w tym synergie, mogą nie zostać w pełni zrealizowane lub ich realizacja może potrwać dłużej, niż jest to oczekiwane; nabycie Federal-Mogul lub rozdzielenie może nie przyczynić się do rozwoju strategii biznesowej Tenneco; Tenneco może doświadczyć trudności w integracji wszystkich pracowników lub działań; ryzyko potencjalnego rozproszenia uwagi zarządu wynikające z rozdzielenia, a także czynniki ryzyka i przestrogi wymienione w sprawozdaniach okresowych i bieżących (formularz 10-K, 10-Q i 8-K) okresowo składanych SEC. Biorąc pod uwagę to ryzyko oraz brak pewności, inwestorzy nie powinni nadmiernie polegać na stwierdzeniach dotyczących przyszłości jako na przewidywanych wynikach rzeczywistych. Jeśli nie wskazano inaczej, stwierdzenia dotyczące przyszłości w niniejszej informacji prasowej zostają przekazane w formie obowiązującej w dniu publikacji tego komunikatu i, jeśli prawo nie wymaga inaczej, Tenneco nie zobowiązuje się do publicznego ujawnienia wszelkich zmian czy aktualizacji stwierdzeń dotyczących przyszłości oraz zrzeka się takiego zobowiązana. Dodatkowe informacje dotyczące czynników ryzyka oraz braku pewności są okresowo ujmowane w dokumentach przedkładanych SEC, w tym, lecz nie wyłącznie, rocznym sprawozdaniu w formularzu 10-K za rok zakończony 31 grudnia 2017 r.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *