IT

Obsługa procesów konserwacji
z wykorzystaniem identyfikacji RFID

By  | 

Bezpieczeństwo ma duże znaczenie podczas transportu potencjalnie niebezpiecznych mediów procesowych w zakładach chemicznych. Aby zapewnić ciągłość bezpieczeństwa, regularne przeglądy i konserwacja węży są wymagane przez prawo.

Ręczne czytniki RFID zapewniają wydajną realizację i dokumentację procesów konserwacji

Ręczne czytniki RFID zapewniają wydajną realizację i dokumentację procesów konserwacji

Ręczne czytniki RFID zapewniają wydajną realizację i dokumentację procesów konserwacji

Intuicyjne oprogramowanie ułatwia weryfikację wykonanych czynności konserwacyjnych
Ręczne czytniki RFID firmy Pepperl+Fuchs i ecom w połączeniu z niestandardowym oprogramowaniem Neoception zapewniają wygodną i wydajną konserwację, nawet w obszarach niebezpiecznych. Każdy wąż można łatwo zidentyfikować za pomocą znacznika UHF RFID, przechowującego następujące informacje:

  • Numer urządzenia
  • Datę i godzinę testu
  • Długość i średnicę węża
  • Przewodność
  • Ciśnienie testowe
  • Datę następnej inspekcji

Korzystając z ręcznego czytnika RFID i oprogramowania “hose manager” firmy Neoception, audytor jest krok po kroku prowadzony przez procedurę konserwacji. Automatyczna identyfikacja i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie praktycznie eliminują błędy. Wyniki testu można bezproblemowo przesłać do systemu i wykorzystać jako dokumentację oraz dowód przeprowadzenia testów. Podczas projektowania interfejsu użytkownika zadbano o to, aby był on ergonomiczny z możliwością obsługi w rękawicach.

Więcej korzyści z dodatkowych funkcji

Dodatkowe funkcje pomagają lepiej wspierać procesy robocze. Funkcja lokalizacji, analizująca siłę sygnału wysyłanego przez znacznik, pomaga znacznie skrócić czas potrzebny na wyszukanie testowanego obiektu. Oprócz RFID, wszystkie kody optyczne 1-D i 2-D mogą być również odczytywane przez zintegrowaną kamerę.

Regularna konserwacja jest niezbędna dla zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania zakładów chemicznych

Regularna konserwacja jest niezbędna dla zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania zakładów chemicznych

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.


Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com

PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.
ul. Marsa 56B
04-242 Warszawa
Poland
KACZOROWSKA Monika
Phone : +48 22 256-97-78
info@pl.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.com
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *