Napędy i sterowanie

Parker Hannifin oficjalnym partnerem zespołu American Magic ds. systemów sterowania podczas regat o Puchar Ameryki w 2024 r.

By  | 

Firma Parker Hannifin, będąca światowym liderem w dziedzinie technologii napędów i sterowania, ogłosiła, że zaprojektuje i wdroży zaawansowane systemy sterowania dla jachtów regatowych New York Yacht Club American Magic i wesprze ten klub w walce o 37. Puchar Ameryki.

Jako oficjalny partner drużyny American Magic ds. systemów sterowania firma Parker wykorzysta sprawdzone technologie lotnicze i przemysłowe do stworzenia systemów umożliwiających precyzyjną kontrolę nad płatami nośnymi i żaglopłatem jachtu, co zapewni optymalne osiągi, które mają krytyczne znaczenie na najwyższym poziomie żeglarstwa.

— Parker z przyjemnością po raz kolejny wesprze zespół American Magic. Będziemy przy tym opierać się na naszych osiągnięciach z poprzednich regat i partnerstwie bazującym na zaufaniu, które wspólnie zbudowaliśmy — powiedział Mark Czaja, wiceprezes i główny specjalista ds. technologii i innowacji w firmie Parker. — Najlepsi żeglarze American Magic zasiądą za sterami jednych z najszybszych łodzi, jakie kiedykolwiek zbudowano. Nie możemy doczekać się wyzwania polegającego na odzyskaniu Pucharu Ameryki w 2024 r.

W nadchodzących regatach o Puchar Ameryki konkurować będą jachty klasy AC75, szybkie jednokadłubowce wznoszące się nad wodą. Jednostki AC75 obsługuje ośmioosobowa załoga. Słyną one z unikalnych rozwiązań inżynieryjnych i technik żeglarskich, które umożliwiają wczesne wznoszenie i osiąganie niezwykle dużych prędkości podczas wynurzenia. Te jachty są nieustannie doskonalone, przy czym nacisk kładziony jest na zmniejszanie ich masy i modernizację elektroniki pokładowej i systemów oprogramowania.

— Firma Parker stanowi ważną część naszego zespołu. Jesteśmy naprawdę zaszczyceni — powiedział Terry Hutchinson, kapitan i dyrektor wykonawczy American Magic. — Parker zapewnia światowej klasy inżynierów i najnowocześniejsze produkty, które znacznie zwiększają nasze możliwości. Rozległe doświadczenie tej firmy w branży żeglugowej, przemyśle morskim i regatach o Puchar Ameryki jest nieocenione. Jesteśmy przekonani, że w trakcie tych regat nieustające wsparcie ze strony firmy Parker będzie mieć kluczowe znaczenie w walce o zwycięstwo w 37. Pucharze Ameryki.

Firma Parker wykorzysta ponad stuletnie doświadczenie inżynieryjne, żeby zintegrować opracowane przez siebie układy sterowania i hydrauliki oraz siłowniki z głównym systemem napędu i sterowania, który pomaga łodzi utrzymać stabilność podczas wynurzenia i przyspieszania.

— Kiedy jachty uczestniczące w regatach o Puchar Ameryki zaczynają podnosić się nad powierzchnię wody, poruszając się szybciej niż wiatr, i widzisz, jak dosłownie wznoszą się w powietrze, wydaje się, że to magia — dodał Czaja. — Nasi inżynierowie cieszą się na możliwość wykorzystania technologii i doświadczenia firmy Parker w dziedzinie sterowania lotem na najwyższym poziomie międzynarodowego sportu. Mamy zaszczyt uczestniczyć w tym historycznym wyścigu jako część zespołu American Magic.

Trzydzieste siódme regaty o Puchar Ameryki odbędą się w październiku 2024 r. w Barcelonie w Hiszpanii. Przed finałowym starciem zespół American Magic weźmie udział w ostatnim etapie regat eliminacyjnych i zawalczy z innymi pretendentami do Pucharu Ameryki o Puchar Louisa Vuittona, którego zwycięzca będzie mógł zmierzyć się z aktualnym obrońcą Pucharu Ameryki — drużyną Team New Zealand.

Więcej informacji można uzyskać na stronie New York Yacht Club American Magic.


O firmie Parker Hannifin:
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędu i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Od ponad 100 lat firma buduje sukces swoich klientów dostarczając rozwiązania inżynieryjne o szerokim zakresie na różnorodne rynki przemysłowe i lotnicze. Dowiedz się więcej na www.parker.com lub @parkerhannifin.
Parker Hannifin w Polsce:
Pierwsze biuro Parker Hannifin w Polsce zostało otwarte w 1992 roku, a trzy lata później, w podwrocławskich Siechnicach, uruchomiono pierwszą fabrykę. Obecnie firma ma w Polsce cztery placówki, w tym dwa zakłady produkcyjne, w których w sumie zatrudnia 820 pracowników.
Rozwiązania Parker Hannifin są dostępne w całej Polsce dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji oraz obsługi klienta. Podobnie jak na całym świecie, Parker Hannifin oferuje w Polsce usługę Hose Doctor® – sieć mobilnego pogotowia technicznego działającego 24h na dobę, która usuwa awarie na miejscu u klienta, aby eliminować wysokie koszty przestojów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *