Napędy i sterowanie

Większa przejrzystość cyfrowa w hali produkcyjnej

By  | 

Dzięki przeprojektowaniu rozwiązania ACTIVE Cockpit, firma Bosch Rexroth zapewnia jeszcze większą przejrzystość cyfrową systemów fabrycznych, która ułatwia ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych

  • Wszystko widoczne na pierwszy rzut oka: aż 81% więcej miejsca na widgety
  • Szybka orientacja dzięki nowej koncepcji nawigacji
  • „Ulubione”, szybkie wyszukiwanie, zarządzanie multimediami i inne funkcje pozwalające zaoszczędzić czas

Interaktywne oprogramowanie ACTIVE Cockpit firmy Bosch Rexroth może być używane w wielu obszarach. Po udanym przyjęciu tego rozwiązania na rynku jego interfejs został udoskonalony i rozszerzony zgodnie z opiniami użytkowników. Przeprojektowane podstawowe oprogramowanie 5.0 zapewnia więcej miejsca na treść oraz umożliwia szybszą i bardziej dogodną interakcję cyfrową w hali produkcyjnej. Nowa koncepcja nawigacji, funkcja „Ulubione” i możliwość wyszukiwania widgetów lub innych treści pomaga użytkownikom w jeszcze szybszym osiąganiu celów. Zestaw narzędzi zwiększających produktywność i dostępność oraz zapewniających ciągłą optymalizację procesów został uzupełniony przez aplikacje, które umożliwiają cyfrowe rejestrowanie, śledzenie i analizowanie nieprawidłowości i pomiarów oraz wskaźników KPI.

Rosnąca presja konkurencyjna zmusza firmy do ciągłego zwiększania efektywności oraz wprowadzania usprawnień technicznych i organizacyjnych. Oprogramowanie ACTIVE Cockpit 5.0 zapewnia niezbędną do tego celu przejrzystość i sprawną interakcję w hali produkcyjnej. Zaprojektowane z myślą o dużych ekranach dotykowych, łączy ono procesy produkcyjne i system informatyczny przedsiębiorstwa z ludźmi. Jest łatwe w obsłudze i nie wymaga dużych nakładów pracy administratora.

Umożliwia pracownikom działów produkcyjnych szybszy, łatwiejszy i lepiej ukierunkowany dostęp do odpowiednich informacji. Zintegrowane aplikacje i interfejsy pomagają w wykrywaniu obszarów, które można by ulepszyć, a komunikacja między aplikacjami sprawia, że odpowiednie dane są wysyłane we właściwe miejsce, co pozwala uniknąć strat i błędów.
W celu ułatwienia użytkownikom orientacji i kontroli oprogramowanie ACTIVE Cockpit 5.0 zostało wyposażone w zaawansowane funkcje nawigacji po stronach, sekcję „Ulubione” oraz kontekstowe paski narzędzi i „chmurki”. Dzięki nowej koncepcji nawigacji treść jest lepiej widoczna na ekranie i dostępna w sposób bezpośredni. Zakładki można definiować jednym kliknięciem, a następnie wybierać za pomocą systemu nawigacji po stronach lub ustawiać jako strony startowe.

Dodatkowe opcje rozmiarów siatki o proporcjach 16:9 pozwalają umieścić jeszcze więcej widgetów na ekranie startowym. Inna funkcja umożliwia wyświetlanie informacji o widgetach w formie półprzezroczystej, a tym samym zapewnia lepszy dostęp wizualny do danych. Można ją aktywować dla wybranych użytkowników. Nowy typ widgetu o nazwie „Media” pozwala w dogodny sposób ładować, edytować i pozycjonować obrazy i filmy, a nowy odtwarzacz może odtwarzać treści w pętli ciągłej. Kolejnym udogodnieniem jest również funkcja wprowadzania uwag i notatek.

Elastyczne rozszerzenia: Dodatkowe moduły dla wersji podstawowej

Oprogramowanie podstawowe ACTIVE Cockpit obejmuje moduły Dashboard (Konsola), Administrator UI (Interfejs administratora), Views (Widoki), Meetings (Spotkania) i Notes (Uwagi), a także funkcję Desklink umożliwiającą przesyłanie treści do interfejsu. Ponadto na platformie dostępne są moduły dodatkowe, takie jak Lean Indicator (Uproszczony wskaźnik), Deviation Manager (Menedżer odchyleń) i App Diagram (Diagram aplikacji), które zapewniają niezbędną łączność z zapleczem. Za pomocą tych modułów można rejestrować i śledzić incydenty dotyczące jakości i bezpieczeństwa oraz awarie, a także zarządzać nimi metodami cyfrowymi. Można również konfigurować wskaźniki KPI i wyświetlać je w dogodnej postaci graficznej oraz analizować i przedstawiać razem z bieżącymi danymi. Uruchamianie tych modułów nie wymaga dodatkowych prac programistycznych, a ich konfiguracja jest łatwa i prosta.

Nowe oprogramowanie podstawowe ACTIVE Cockpit 5.0 jest teraz dostępne w sklepie Rexroth eShop. Zainteresowani mogą również zamówić wersję Trial 3M z licencją próbną na trzy miesiące.


Fot.: Interakcja cyfrowa w hali produkcyjnej: Nowy interfejs podstawowego oprogramowania ACTIVE Cockpit 5.0 jest jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb użytkowników i jeszcze łatwiejszy w obsłudze. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)


Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 000 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.
Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 100 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
Biura Regionalne:
Gdańsk: ul. Galaktyczna 32, 80-299 Gdańsk
tel.: (58) 520 89 90, fax: (58) 552 54 75
gdansk@boschrexroth.pl
Katowice: ul. Wiejska 46, 41-253 Czeladź
tel.: (32) 363 51 00, fax: (32) 363 51 01
katowice@boschrexroth.pl
Poznań: ul. Wichrowa 1a, 60-449 Poznań
tel.: (61) 816 77 60, fax: (61) 816 77 64
poznan@boschrexroth.pl
Rzeszów: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów
tel.: (17) 275 55 00, fax: (17) 275 55 09
rzeszow@boschrexroth.pl
Szczecin: ul. Królowej Korony Polskiej 24, 70-486 Szczecin
tel.: (91) 483 67 82, fax: (91) 435 89 77
szczecin@boschrexroth.pl
Wrocław: ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław
tel.: (71) 364 73 20 , fax: (71) 364 73 24
wroclaw@boschrexroth.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *