Napędy i sterowanie

Parker Hannifin pomaga utrzymać ruch w fabryce napędów pasowych

By  | 

Firma Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędu i sterowania, podjęła współpracę z firmą PH Technique SRL, by rozwiązać problemy z wyciekami oleju i ograniczyć czas przestoju maszyn do zaledwie czterech godzin na tydzień w fabryce Arntz Optibelt Group w Rumunii.

Optibelt to światowy producent napędów pasowych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym, maszynach rolniczych i artykułach gospodarstwa domowego. Ta rodzinna firma z siedzibą w Höxter (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech prowadzi osiem zakładów produkcyjnych w sześciu krajach. W swojej fabryce w miejscowości Baia Mare w Rumunii musiała zmierzyć się z problemami wycieku oleju, a także potrzebą ograniczenia czasu cyklu maszyn i przestojów w produkcji.

Firma Parker Hannifin podjęła współpracę z firmą PH Technique, aby zbadać i przeanalizować działanie ponad 20 maszyn w fabryce. W ramach dedykowanego rozwiązania wymieniono dziesięć zasilaczy w zakładzie i przeprowadzono naprawy maszyn, instalując nowe przewody i węże, aby zapobiec wyciekom oleju. W projekcie wykorzystano pompy osiowe tłokowe Parker serii PVplus, a także przewody hydrauliczne 301SN, rozdzielacze D1VW, czujniki, akumulatory pęcherzowe, rury hydrauliczne Ermeto Original i bezprzeciekowe łączniki.

Po dwóch latach napraw i remontów firma PH Technique nadal przeprowadza prace serwisowe w fabryce każdego roku podczas przestoju w produkcji zgodnie ze szczegółowym planem konserwacji. Obejmują one wymianę wszystkich filtrów, przewodów olejowych i hydraulicznych, kontrolę wzrokową pomp oraz uzupełnienie czynnika akumulatorów azotowych. Aby zadbać o optymalne warunki pracy układu hydraulicznego, jako kluczowe komponenty włączono do niego akumulatory gazowe pochodzące z europejskiego działu Accumulator and Cooler Division Europe firmy Parker. Pozwalają one na magazynowanie energii, kompensację ciśnienia, tłumienie drgań i utrzymywanie natężenia przepływu medium.

Więcej informacji o produktach wykorzystanych w tym projekcie: http://www.ph-t.ro/produse/produs/grupuri-hidraulice/32

O firmie Parker Hannifin
Parker Hannifin jest światowym liderem w dziedzinie technologii napędu i sterowania, znajdującym się wśród 250 największych przedsiębiorstw magazynu Fortune. Od ponad 100 lat firma buduje sukces swoich klientów dostarczając rozwiązania inżynieryjne o szerokim zakresie na różnorodne rynki przemysłowe i lotnicze. Dowiedz się więcej na www.parker.com lub @parkerhannifin.

Parker Hannifin w Polsce
Pierwsze biuro Parker Hannifin w Polsce zostało otwarte w 1992 roku, a trzy lata później, w podwrocławskich Siechnicach, uruchomiono pierwszą fabrykę. Obecnie firma ma w Polsce cztery placówki, w tym dwa zakłady produkcyjne, w których w sumie zatrudnia 820 pracowników.
Rozwiązania Parker Hannifin są dostępne w całej Polsce dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji oraz obsługi klienta. Podobnie jak na całym świecie, Parker Hannifin oferuje w Polsce usługę Hose Doctor® – sieć mobilnego pogotowia technicznego działającego 24h na dobę, która usuwa awarie na miejscu u klienta, aby eliminować wysokie koszty przestojów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *