Przemysł 4.0

Pierwsze w branży podwójne certyfikaty UL i IEC od Eaton

By  | 

Eaton wzbogaca portfolio cyberbezpieczeństwa o pierwsze w branży podwójne certyfikaty UL i IEC dla globalnych aplikacji budowlanych, przemysłowych, rozproszonych IT i centrów danych.

  • Urządzenia komunikacyjne bezprzerwowego zasilania Eaton (UPS) to pierwsze technologie spełniające zarówno normy bezpieczeństwa cybernetycznego IEC 62443-4-2, jak i UL 2900-1.
  • Eaton podkreśla potrzebę wspólnego, globalnego standardu bezpieczeństwa cybernetycznego w celu zapewnienia bezpiecznej energii w bardziej połączonym i zelektryfikowanym świecie.

Eaton, firma zarządzająca energią, rozszerza swój program bezpieczeństwa cybernetycznego o certyfikaty cyberbezpieczeństwa Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC) dla karty Gigabit Network Card i Industrial Gateway Card. Produkty są również zgodne ze standardami bezpieczeństwa cybernetycznego UL, aby zapewnić zaawansowaną ochronę sieci dla urządzeń łączności UPS. Eaton jako pierwszy w swojej branży uzyskał podwójne certyfikaty dla rygorystycznych certyfikacji produktowych IEC i UL, podkreślając tym samym zdolność firmy do spełnienia restrykcyjnych specyfikacji i oczekiwań klientów w zakresie bezpiecznej energii.

This slideshow requires JavaScript.

Analitycy wskazują, że do 2025 r. 41,6 miliarda podłączonych urządzeń będzie generować 79,4 zettabajtów danych, które należy utrzymywać i przetwarzać. (Źródło: IDC). Eksplozja Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things – IIoT) stwarza kluczową potrzebę bezpieczeństwa. Bez globalnych standardów cyberbezpieczeństwa wymagania dotyczące cyberbezpieczeństwa IIoT są trudne do zarządzania.

“Cyberbezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie, a proaktywne i spójne podejście Eaton do przedsiębiorstw jest unikalne w naszej branży” – powiedział Michael Regelski, starszy wiceprezes i dyrektor ds. Technologii w dziale elektrycznym w Eaton. „Aby jednak zwiększyć bezpieczeństwo IIoT w coraz bardziej zelektryfikowanym i połączonym świecie, konieczne jest, aby organizacje branżowe i normalizacyjne zajęły się ujednoliconymi globalnymi standardami bezpieczeństwa cybernetycznego. Współpracujemy z UL i IEC, aby to osiągnąć.”

Karta Gigabit Network Card była pierwszym urządzeniem do łączności sieci UPS spełniającym standard UL. Teraz Gigabit Network Card i Industrial Gateway Card są również certyfikowane zgodnie z normą IEC 62443-4-2. Te technologie Eaton ułatwiają podłączanie jednofazowych i trójfazowych zasilaczy UPS, zapewniając jednocześnie zabezpieczenia cyberbezpieczeństwa zapewniające zawsze włączone zasilanie w budynkach komercyjnych, obiektach przemysłowych i dużych centrach danych.

Kliknij, by dowiedzieć się więcej o podejściu firmy Eaton do cyberbezpieczeństwa.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.


Informacje o firmie Eaton

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton jest firmą zarządzającą energią z obrotem 21,6 mld USD w 2018 roku. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 101 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.eaton.eu.


Kontakt dla czytelników:
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, 80-299 Gdańsk
Tel: +48 58 554 79 00
Email: pl-gdansk@eaton.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *