IT

Firma RS Components wprowadza na rynek wszechstronny moduł rozwojowy IIoT

By  | 

Moduł integruje czujniki, siłowniki i usługi w chmurze z nowymi i starszymi urządzeniami klasy przemysłowej.

Firma RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, wprowadziła urządzenie 4ZeroBox IIoT włoskiego producenta TOI (Things on Internet). 4ZeroBox jest komponentem sprzętowym platformy 4ZeroPlatform firmy TOI — systemu gromadzenia, przetwarzania i raportowania danych typu plug-and-play opracowanego w celu optymalizacji inteligentnych procesów produkcji i utrzymania ruchu w fabrykach w ramach koncepcji Przemysłu 4.0.

IIoT jest zarówno okazją, jak i wyzwaniem dla dużych i małych przedsiębiorstw. Producenci zwykle muszą rejestrować i przetwarzać dane z nowych i starych maszyn produkowanych przez różnych dostawców, podczas gdy producenci maszyn i integratorzy systemów chcą odróżniać swoje projekty dzięki zróżnicowanym funkcjom komunikacji w sieci IoT. Należy pokonać skomplikowane problemy z interfejsem i zarządzaniem danymi, aby odblokować korzyści, takie jak pełna widoczność procesu, niższe koszty konserwacji i efektywna integracja z oprogramowaniem ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) i MES (systemy realizacji produkcji).

4ZeroBox to wszechstronne modułowe urządzenie IIoT, które można zamontować w starszych i nowoczesnych urządzeniach przemysłowych, co umożliwia szybką integrację z czujnikami, siłownikami i usługami w chmurze. Jest ono oparte na mikrokontrolerze 2,4 GHz Espressif Systems ESP32 z pamięcią flash 4 MB i dostarczane w obudowie do montażu na szynie DIN z przemysłowymi kanałami czujników i obsługą Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet, LoRa, CAN, RS485, RS232, kart SD, JTAG, I2C i SPI. 4ZeroBox można rozszerzyć, korzystając z setek płytek click board MikroElektronika, za pośrednictwem dwóch wbudowanych gniazd MikroBus.

Pakiet 4ZeroBox zawiera licencję premium na oprogramowanie Zerynth Virtual Machine, dzięki czemu można go zaprogramować w języku Python lub hybrydowym języku C/Python. Oprogramowanie Zerynth zawiera kompilator, debugger i edytor, a także samouczki i przykładowe projekty ułatwiające naukę.

W skład pakietu 4ZeroBox wchodzi również roczna subskrypcja na usługę 4ZeroManager firmy TOI, która jest opartą na chmurze lub lokalną usługą zarządzania urządzeniami umożliwiającą organizowanie, monitorowanie i zdalną aktualizację podłączonych urządzeń. Aplikacja 4ZeroManager zawiera interfejs internetowy do sterowania podłączonymi urządzeniami oraz dostosowywania przekazywania danych do innych usług, takich jak ERP i MES.

Usługa 4ZeroBox powinna znaleźć zastosowanie w wielu różnych środowiskach przemysłowych, od zakładów produkcyjnych po przemysłowe urządzenia chłodnicze, zarządzanie odpadami, rolnictwo precyzyjne, transport i logistykę, energię i media, handel detaliczny, inteligentne domy i budynki.

Firma RS jest obecnie jedynym dystrybutorem z branży usług zaawansowanych oferującym rozwiązanie 4ZeroBox, które na tę chwilę jest dostarczane w regionie EMEA i Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components, Allied Electronics & Automation, IESA i Monition to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora wielokanałowego przemysłowych i elektronicznych produktów oraz rozwiązań. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, wysyłamy ponad 50 000 paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *