Studium Przypadku

Pionowo zamiast poziomo: jak polimery do pracy w ruchu czynią rolnictwo zrównoważonym

By  | 

Bezsmarowe trybopolimery zapewniają niezawodne działanie pionowych systemów rolniczych

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, do roku 2050, populacja świata wzrośnie nawet do 9,7 miliarda. W szczególności wzrośnie populacja miast. Obiecującą i ekonomiczną alternatywą dla konwencjonalnych metod produkcji żywności dla rosnącej liczby mieszkańców miast jest rolnictwo pionowe. Produkty firmy igus już odgrywają ważną rolę w ekonomicznym i niezawodnym działaniu pionowych farm.

7,7 miliarda żyjących obecnie na ziemi ludzi i stale rosnąca populacja, stawia coraz to nowe wyzwania w produkcji żywności. Biorąc pod uwagę postępującą urbanizację (ponad połowa światowej populacji mieszka już w miastach i regionach metropolitalnych), stwierdzić można, że konwencjonalne rolnictwo staje się możliwe tylko w ograniczonym zakresie, ponieważ gruntów rolnych jest coraz mniej. W związku z tym żywność dla obszarów miejskich jest transportowana z odległych regionów. Istnieje jednak rozwiązanie zapewniające tak zwane rolnictwo pionowe. Różne poziomy w zamkniętych budynkach są wykorzystywane do produkcji żywności. Cel: zmniejszenie kosztów produkcji, transportu i wynikającej z tego emisji CO2. Jednocześnie, pionowy układ produkcji idealnie wykorzystuje małe przestrzenie na obszarach miejskich, aby uzyskać możliwie największy plon z małej powierzchni.

Wysokowydajne polimery pokazują swoje zalety
Maszyny stosowane w rolnictwie pionowym działają w bardzo wrażliwym środowisku. Polimerowe komponenty firmy igus są idealne do stosowania w tego rodzaju systemach do produkcji żywności. Zapewniają bezsmarową pracę, oraz bezproblemową eksploatację w pionowej farmie. Ze względu na bezsmarowość, zgodność z wymogami FDA i najwyższe standardy higieny, rośliny, warzywa i owoce nie są zanieczyszczone. Ponadto, trybopolimery są odporne na korozję i nie wymagają konserwacji, a także są odporne na brud, kurz i glebę. Istnieje również duży potencjał w koncepcji autonomicznie działających, w pełni zautomatyzowanych farm pionowych. Systemy Ekonomicznej Automatyzacji umożliwiają sadzenie w pionie, zbiór lub pakowanie przez cały rok, a także szybki zwrot z inwestycji.

Rolnictwo pionowe nie jest już marzeniem o przyszłości
Living Greens Farm jest przykładem dobrze prosperujących farm pionowych. Ideą amerykańskiej firmy jest przekształcenie pustych drapaczy chmur w pionowo ustawione farmy. Te techniki uprawy wymagają specjalnych maszyn do dostarczania składników odżywczych i nawadniania roślin. Opatentowany system trawersów wyposażony w e-prowadniki igus przenosi wzbogaconą wodę bezpośrednio do korzeni rośliny. W pustym magazynie w Minneapolis w ten sposób wykorzystuje się około 4000 metrów kwadratowych powierzchni, aby uzyskać taką samą ilość żywności wyprodukowanej z ponad 40 hektarów tradycyjnego rolnictwa. Intelligent Growth Solutions (IGS) wykorzystują także igus motion plastics do automatyzacji w rolnictwie pionowym. Jednym z celów firmy jest uczynienie rolnictwa pionowego bardziej ekonomicznym poprzez poprawę wydajności, jakości i spójności oraz drastyczne zmniejszenie kosztów energii elektrycznej oraz pracy. Układy IGS ustawione pionowo muszą być niezawodne przy niskim współczynniku tarcia oraz łatwe w utrzymaniu. Systemy prowadnic liniowych drylin firmy igus spełniają wszystkie wymagania i zapewniają bezproblemową pracę systemu. Rok po montażu bezsmarowych komponentów podczas inspekcji nie można było wykryć zauważalnego zużycia panewki łożyska.

Rolnictwo pionowe jest uważane za obiecującą alternatywę dla konwencjonalnego rolnictwa na obszarach metropolitalnych. Polimerowe komponenty firmy igus pomagają skrócić czas przestoju instalacji. (Źródło: igus)

Rolnictwo pionowe jest uważane za obiecującą alternatywę dla konwencjonalnego rolnictwa na obszarach metropolitalnych. Polimerowe komponenty firmy igus pomagają skrócić czas przestoju instalacji. (Źródło: igus)


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Szczepańska
Marketing Specialist

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
pszczepanska@igus.net

www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising
Anja Görtz-Olscher
PR and Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.net
agoertz@igus.net
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 4 150 pracowników na całym świecie. W 2018 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 748 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *