Studium Przypadku

Polska firma uruchamia unikatowe centrum symulacyjne

By  | 

W połowie przyszłego roku polska firma technologiczna Sim Factor uruchomi na Litwie unikatowe, wielostanowiskowe centrum symulacyjne, w którym szkolić się będą litewski maszyniści.  Zamówienie obejmuje 5 symulatorów edukacyjnych z systemem umożliwiającym równoległą symulację dla pięciu pojazdów.

Na zamówienie Wileńskiej Szkoły Transportu Kolejowego i Usług Biznesowych (VGTVPM), Sim Factor otworzy w połowie przyszłego roku jedyne takie w Europie, wielostanowiskowe centrum symulacyjne. Będzie się ono składać z pięciu symulatorów edukacyjnych, zarządzanych przez jeden system symulacyjny. Takie rozwiązanie umożliwi zorganizowanie jednej sesji szkoleniowej z równoległym udziałem pięciu pojazdów.

– Proponowane przez nas rozwiązanie równoległej symulacji dla 5 pojazdów to przede wszystkim nowe możliwości szkoleniowe, ponieważ zastosowanie rozproszonego systemu symulacyjnego umożliwia jedną wspólną symulację dla pięciu osób. W ten sposób, odbywający szkolenie maszyniści będą mogli zmierzyć się z rozmaitymi sytuacjami i zdarzeniami, które nie były do tej pory możliwe  do odtworzenia na żadnym innym symulatorze – mówi Rafał Trznadel, prezes zarządu Sim Factor.

Zarządzanie pięcioma symulatorami do łączonej symulacji umożliwi najwyższej klasy stanowisko instruktora. Na wyposażeniu centrum symulacyjnego będzie także wideo-ścianka, transmitująca obraz z symulacji, która posłuży do prowadzenia zaawansowanych szkoleń z zakresu sterowania ruchem kolejowym (SRK). Natomiast każdy z symulatorów będzie posiadał zestaw wymiennych pulpitów, co umożliwi wierne odwzorowanie pięciu, całkowicie różnych od siebie pojazdów na każdym z symulatorów.

Zamówienie realizowane przez Sim Factor obejmuje także symulator gaszenia pożarów w pociągu, wyposażony w dedykowane ekrany oraz sprzęt pozwalający na fizyczne interakcje z symulacją pożaru.

Bardzo nas cieszy, że to właśnie technologia Sim Factor została wybrana do realizacji tego unikatowego projektu. To będzie nasz pierwszy symulator stworzony dla zagranicznego klienta. Myślę, że osiągnęliśmy już satysfakcjonujący nas poziom technologiczny, aby rozpocząć ekspansję proponowanych przez nas innowacji szkoleniowych poza Polskę – dodaje Rafał Trznadel.

Wielostanowiskowe centrum symulacyjne ma zostać oddane do użytku w połowie przyszłego roku. Rocznie może przeszkolić się w nim nawet 4,5 tys. osób.


O Sim Factor

Sim Factor to polska firma, wyspecjalizowana w  innowacyjnych rozwiązaniach symulacji szkoleniowych. Jej produkty powstają w oparciu o autorskie oprogramowanie, nieustannie udoskonalane we współpracy z klientami firmy. Sim Factor może poszczycić się zrealizowanymi projektami m.in. dla Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich czy DB Cargo Polska.

Dowiedz się więcej na: www.simfactor.pl.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *