Nowości produktowe

Prowadnice liniowe NSK z serii DH / DS oferują dłuższy okres eksploatacji

By  | 

Dzięki nowej serii DH / DS o długiej żywotności NSK może zaoferować prowadnice liniowe, które osiągają dwukrotnie większy przebieg roboczy niż standardowe produkty alternatywne firmy. Ten wydłużony okres eksploatacji został osiągnięty za pomocą szeregu innowacji konstrukcyjnych, w tym zastosowania nowego materiału i specjalnej obróbki cieplnej, która zapewnia wiodącą w branży wartość obciążalności dynamicznej.

Wybierając prowadnice liniowe serii DH/DS firmy NSK klienci korzystają ze zwiększonej trwałości i niezawodności, co przekłada się na wzrost produktywności. Ponadto takie solidne cechy nowych prowadnic liniowych pozwalają konstruktorom na zmniejszenie wymiarów (downsizing), co pomaga w ogólnym ograniczeniu tarcia i masy oraz zmniejszeniu zużycia energii w systemach produkcyjnych.

Nowa seria produktów będzie stanowić optymalny wybór dla niezliczonych zastosowań przemysłowych, w tym m.in. dla wyposażenia do produkcji półprzewodników i LCD, zautomatyzowanych systemów transportowych, wyposażenia produkcyjnego dla sektora motoryzacyjnego, obrabiarek, instalacji do produkcji stali, automatycznych drzwi dworcowych i skanerów tomografii komputerowej. Zasadniczo nowe prowadnice sprawdzą się w przypadku każdego sprzętu lub maszyny, które wymagają rozwiązań ruchu liniowego o przedłużonej żywotności w celu osiągnięcia wysokiej niezawodności i długoterminowej, stabilnej pracy.

Standardowe prowadnice liniowe serii NH/NS firmy NSK spełniają wymagania klientów w zakresie niezawodności poprzez optymalizację rozkładu nacisku na powierzchni styku pomiędzy elementami tocznymi (kulkami) i rowkami. Jednak wraz z rozbudową przez firmy inteligentnych fabryk niezbędny staje się sprzęt umożliwiający dalsze zwiększanie produktywności poprzez skrócenie czasu taktu, działanie w trybie 24/7, redukcję zużycia energii i zmniejszanie wymiarów. Z tego powodu prowadnice liniowe muszą odpowiadać na te wzrastające wymagania, zapewniając jeszcze wyższą niezawodność i dłuższą żywotność, co jest przemyślanym procesem, który skłonił NSK do opracowania nowej serii DH / DS.

Wydłużenie okresu eksploatacji w znacznym stopniu zapewnia opatentowany przez firmę materiał TF i specjalna technologia obróbki cieplnej, która umożliwia prowadnicom liniowym DH/DS oferowanie wiodącej na świecie wartości obciążenia dynamicznego. Ekspercki zespół badawczo-rozwojowy NSK opracowywał i udoskonalał technologię TF przez wiele lat. Zasadniczo ta wyjątkowa technika obróbki cieplnej pozwala kontrolować ilość austenitu szczątkowego w stali w celu znacznego wydłużenia trwałości zmęczeniowej elementów, takich jak prowadnice liniowe i łożyska.

NSK oferuje szeroką gamę prowadnic liniowych DH/DS, które są wzajemnie wymienne ze standardową serią NH/NS. Dostępne opcje obejmują wysokowydajne uszczelnienia, ochraniacze i zespoły smarujące, dostosowane do określonej charakterystyki zastosowań.

zdjęcie: Prowadnice liniowe DH / DS. firmy NSK oferują dwukrotnie większy przebieg roboczy w porównaniu z innymi standardowymi seriami japońskiego producenta.

zdjęcie: Prowadnice liniowe DH / DS. firmy NSK oferują dwukrotnie większy przebieg roboczy w porównaniu z innymi standardowymi seriami japońskiego producenta.


O NSK Europe
NSK Europe Ltd. jest europejskim oddziałem japońskiej firmy NSK produkującej łożyska z siedzibą w Tokio. Firma została założona w 1916 r. i zatrudnia obecnie około 31 tys. osób na całym świecie. Produkty i rozwiązania oferowane przez tego dostawcę dla firm przemysłowych i motoryzacyjnych można znaleźć wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się elementy związane z ruchem. Oprócz prawie wszystkich typów łożysk tocznych, portfolio firmy obejmuje zespoły łożyskowe w obudowach, technologię liniową, łożyska piast kół, łożyska przekładni i silnika oraz układy kierownicze. Firma pragnie osiągnąć perfekcję we wszystkich swoich działaniach biznesowych. Jej celem jest bycie liderem w swojej branży pod względem jakości, do czego dąży poprzez ciągły proces doskonalenia, rozwoju optymalnego produktu, optymalizację procesów produkcyjnych i proklienckie nastawienie procesów obsługi. W roku podatkowym 2019, ponad 4,4 tys. pracowników NSK Europe Ltd. wygenerowało sprzedaż przekraczającą 920 mln euro.
www.nskeurope.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *