Napędy i sterowanie

Raport NORD: Ochrona antykorozyjna w wymagających środowiskach przemysłowych

By  | 

Dzięki unikatowej ochronie powierzchni nsd tupH firma NORD DRIVESYSTEMS oferuje zabezpieczenie antykorozyjne, zwykle kojarzone z użyciem stali nierdzewnej. Rozwiązanie to można łączyć z elastycznymi modułowymi jednostkami napędowymi. Są one oferowane w kilku wielkościach jako przekładnie ślimakowe, walcowe w korpusie płaskim lub stożkowe z silnikami o gładkich powierzchniach (bez użebrowań) i odpowiednią elektroniką napędową.

Innowacyjna obróbka powierzchni nsd tupH firmy NORD DRIVESYSTEMS sprawia, że napędy aluminiowe są tak samo odporne na korozję, jak wersje ze stali nierdzewnej.

Innowacyjna obróbka powierzchni nsd tupH firmy NORD DRIVESYSTEMS sprawia, że napędy aluminiowe są tak samo odporne na korozję, jak wersje ze stali nierdzewnej. Fot :Ambit Projects

Instalacje, maszyny oraz technika napędowa wykorzystywane w przemyśle spożywczym muszą być skutecznie chronione przed zanieczyszczeniami, wilgocią, rozpryskami wody i agresywnymi mediami. Malowane powłoki ochronne są podatne nawet na drobne uszkodzenia i nie zapewniają trwałego zabezpieczenia, natomiast jednostki napędowe wykonane ze stali nierdzewnej są stosunkowo drogie. Obróbka antykorozyjna nsd tupH firmy NORD DRIVESYSTEMS to ekonomiczna alternatywa dla aluminiowych obudów napędów, która znacznie wydłuża żywotność komponentów pracujących w trudnych warunkach. NORD DRIVESYSTEMS opublikował ostatnio raport prezentujący odporne na korozję rozwiązania napędowe do produkcji higienicznej. Obróbka nsd tupH jest dostępna dla większości modułowych systemów napędowych NORD wykonanych z aluminium, które obejmują różne serie przekładni, silniki o powierzchniach gładkich i zdecentralizowaną elektronikę napędową.

Odpowiednia do wielu zastosowań przemysłowych
Ponieważ w środowiskach przemysłowych powierzchnie i obudowy napędów są narażone na zarysowania i uderzenia, nawet wysokiej jakości powłoki antykorozyjne nie zapewniają skutecznej ochrony. Po uszkodzeniu powierzchni będzie ona stale wystawiona na działanie korozji, a naprawy nie stanowią trwałego rozwiązania. Dzięki obróbce nsd tupH powierzchnia jest znacznie bardziej wytrzymała niż w przypadku stosowania powłok malowanych i nie dochodzi do rozprzestrzeniania się uszkodzonych obszarów. Napędy nsd tupH nadają się nie tylko do zastosowań o podwyższonych wymaganiach higienicznych w sektorze spożywczym, ale także do różnych aplikacji w przemyśle przetwórczym i farmaceutycznym. Stosowane są zarówno w przenośnikach taśmowych, pompach, mieszalnikach czy mieszadłach, jak i w oczyszczalniach ścieków i myjniach samochodowych.

Deeplink:
https://info.nord.com/de/nsd-tuph-whitepaper

Media społecznościowe
LinkedIn profile: https://www.linkedin.com/company/nord-gear-ltd
LinkedIn links: @Getriebebau NORD GmbH & Co. KG

Twitter: https://twitter.com/NORD_Drive
Twitter links: @NORD_Drive ‏

YouTube: https://www.youtube.com/user/NORDDRIVESYSTEMS

Nord Napędy sp. Z o.o.
Zakrzów 414
32-003 Podłęże
JAGLA Bartosz
Phone : +48 12 288 99 21
Fax : +48 12 288 99 11
bartosz.jagla@nord.com

Getriebebau NORD GmbH & Co. KG
Getriebebau-Nord-Straße 1
22941 Bargteheide/Hamburg
Germany
NIERMANN Jörg
Phone : +49 45 32 / 2 89 -0
Fax : +49 45 32 / 2 89 -22 53
Joerg.Niermann@nord.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *