Napędy i sterowanie

Rexroth przedstawia rozwiązanie w pełni zintegrowanej kontroli ciśnienia w oponach

By  | 

W dodatku do dynamicznego hamulca, napęd jezdny GFT 8000 jest teraz opcjonalnie dostępny jako GFT8150 TIS (system pompowania opon).

Dzięki systemowi GFT 8150 TIS firmy Rexroth kombajny z napędem na pojedyncze koła można po raz pierwszy wyposażyć w system kontroli ciśnienia w oponach, który płynnie integruje się z maszyną i jest obsługiwany przez standardowy terminal.

Kontrola ciśnienia w oponach kombajnu ma wiele zalet. Ze względu na różnice we właściwościach jezdnych na drogach i polach można zaoszczędzić paliwo i jednocześnie zwiększyć stabilność jazdy. Co więcej, w polu zwiększenie powierzchni styku zapewnia zmniejszenie nacisku na podłoże co prowadzi do zwiększenia przenoszonej siły pociągowej z powodu zmniejszonego poślizgu. Regulację ciśnienia w oponach można było uprzednio przeprowadzić jedynie poprzez doposażenie ramy pojazdu, jednak ze względu na zewnętrzne orurowanie wygląda to nieporęcznie i jest podatne na kolizje.

System GFT 8150 TIS to pierwsze w pełni zintegrowane rozwiązanie kontroli ciśnienia w oponach dla kombajnów z napędem na pojedyncze koła. System jest płynnie zintegrowany z koncepcją maszyny i jest łatwy w obsłudze za pomocą standardowego terminala. Innowacyjny system GFT 8150 TIS wykorzystuje kompaktowy napęd jezdny z serii GFT 8000 firmy Rexroth, a także jest dostępny w połączeniu z dynamicznym hamulcem.

Opcja TIS firmy Rexroth pozwala producentom zaoferować korzyści wynikające z kontroli ciśnienia w oponach maszyn produkowanych seryjnie, przez co wejść na rynek dzięki zintegrowanemu i niezawodnemu kompletnemu rozwiązaniu.

 


Zdj. 1. Nowy napęd jezdny GFT 8150 TIS pozwala na dynamiczną optymalizację ciśnienia w oponach w maszynach seryjnych.


Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Dzięki inteligentnym komponentom, niestandardowym rozwiązaniom systemowym i usługom Bosch Rexroth tworzy niezbędne środowisko dla w pełni połączonych aplikacji. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, jak również oprogramowanie i interfejsy do rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2018 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 32,300 pracowników. Więcej informacji: www.boschrexroth.pl.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2018) i wygenerowała w 2018 roku obrót w wysokości 77,9 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 69,500 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 125 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.
Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.


Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Przemysław Kacprzak
Tel.: +48 22 738 18 63
E-Mail: przemyslaw.kacprzak@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *