Napędy i sterowanie

FAULHABER zwiększa kompatybilność enkodera IE3 do dużych silników krokowych z tarczą magnetyczną

By  | 

Wysoka rozdzielczość łączy się z ogromnym przyspieszeniem!

Niezwykle wysoka dynamika dużych silników krokowych z tarczą magnetyczną często polega również na sterowaniu pętli zamkniętej w celu zwiększenia wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu mocy rozpraszanej w silniku. Enkoder IE3 to wysokiej jakości enkoder magnetyczny, który można połączyć z różnymi produktami firmy FAULHABER o średnicy wynoszącej co najmniej Ø22 mm. Jest on również dostępny dla serii DM40110R, DM52100N oraz DM52100R.

Dzięki większej długości wynoszącej około 13 mm ta nowa kombinacja zapewni wysoką rozdzielczość do 1024 linii na obrót oraz niezwykle duże przyspieszenie w małej i lekkiej obudowie! Enkoder połączony jest kablem płaskim; odpowiednie złącza są dostępne.

Do typowych zastosowań zaliczyć można te w przemyśle włókienniczym, u producentów półprzewodników oraz w przemyśle medycznym.

Przegląd zalet:

  • Idealny do pracy w trybie zwiększonej wydajności w połączeniu z pozycjonowaniem o wysokiej rozdzielczości
  • Programowalny z rozdzielczością wynoszącą od 32 do 1024 linii na obrót
  • Kompaktowy i lekki, zamontowany w wytrzymałej obudowie

O przedsiębiorstwie: Specjaliści napędów z Schönaich
FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

www.faulhaber.com

FAULHABER Polska sp. z o.o.
Ul. Górki 7
60-204 Poznań
Polska
Sales Departement
Phone : +48 61 278 72 53
Fax : +48 61 278 72 54
info@faulhaber.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *