Nowości produktowe

Rozszerzona seria agregatów wody lodowej firmy Lennox

By  | 

Rozszerzona seria agregatów wody lodowej firmy Lennox wspiera proces odchodzenia od czynników chłodniczych opartych o gazy fluorowane (F-gazy).

Firma Lennox rozszerzyła ofertę agregatów wody lodowej o nowe opcje dla instalatorów i inżynierów, którzy chcą rezygnować z czynników R410A i R134a na rzecz alternatywnych produktów o niskim GWP (potencjale tworzenie efektu cieplarnianego). Należy do nich pierwszy na świecie agregat wody lodowej z inwerterową sprężarką spiralną, przystosowany do czynnika R32.

Nowe produkty z serii eComfort agregatów firmy Lennox ze sprężarkami spiralnymi, które pojawią się w sprzedaży w 4 kwartale 2019 r., umożliwiają profesjonalistom z branży HVAC stosowanie czynnika R32 w mniejszych aplikacjach od 170 kW do 400 kW. Inwerterowe chillery eComfort ze sprężarkami typu scroll o zmiennej prędkości pracy zapewniają znacznie poprawioną efektywność sezonową,  przewyższając standardy EcoDesign 2021.

Do innych zalet nowych produktów należą: większa opłacalność rozwiązania, poprawione możliwości podłączeń dla szybszej konserwacji, kompaktowa konstrukcja oraz cicha praca.

Jednocześnie nowa seria agregatów Genesis ze sprężarkami śrubowymi oferuje warianty przystosowane zarówno do czynnika R134a, jak i R513A/R1234ze – pomagając instalatorom i inżynierom zarządzać procesem stopniowego odchodzenia od starszych rozwiązań w większych aplikacjach. Wraz z wersjami przeznaczonymi do czynników o niskim GWP zarówno seria Genesis, jak i eComfort kontynuują wsparcie dla R410a i R134a.

Mówi Florian Beduchaud, Chiller Product Manager w firmie Lennox EMEA:

“Dziś inżynierowie-konsultanci chcą jasnej alternatywy dla R410A i R134a, które z powodu stopniowego wycofywania stały się droższe i trudniejsze do pozyskania. Chociaż oba te czynniki nie są zakazane, wielu instalatorów chce przejść na alternatywne rozwiązania ze względu na korzyści podatkowe i wymogi środowiskowe. R32, R513A oraz R1234ze stanowią najlepszy wybór, a ich wczesne wprowadzenie daje naszym klientom optymalną możliwość zaplanowania zmiany technicznej we własnym tempie.”

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących odchodzenia od niektórych czynników chłodniczych oraz omówić alternatywne rozwiązania prosimy odwiedzić stronę www.lennoxemea.com lub skontaktować się z lokalnym przedstawicielem handlowym.


Firma LENNOX EMEA (Europe Middle-East Africa), należąca do grupy Lennox International Incorporated, jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie utrzymania komfortu w pomieszczeniu dla rynków urządzeń grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych, wspomagając Klientów w realizacji ich projektów, dostarczając im optymalne i trwałe rozwiązania.

LENNOX EMEA zapewnia rozwój wszystkim pracownikom, a ci przyczyniają się do sukcesu projektów naszych klientów. Każdego dnia umacniamy naszą reputację gwarantując maksymalny komfort i wydajność oferując najlepsze systemy klimatyzacji i chłodnictwa.

Nasza reputacja wiodącego gracza na rynku oparta jest na prostych zasadach, którymi kierujemy się w codziennym działaniu: uważnie słuchamy naszych Klientów, poznajemy ich oczekiwania i rozumiemy potrzeby.

Zaangażowanie i wiedza wszystkich pracowników LENNOX EMEA są podstawowymi atutami wzmacniającymi zaufanie naszych klientów każdego dnia i zapewniającymi ciągłość naszych relacji w przyszłości.

Teraz, wraz z Tobą, LENNOX EMEA podoła przyszłym wyzwaniom łatwiej niż kiedykolwiek.


LENNOX POLSKA SP. Z O. O.
Wybrzeże Gdyńskie 6a
PL-01-531 Warszawa

E-mail: info.pl@lennoxeurope.com
Tarnowski Jaroslaw
Phone : +48 22 58 48 610
Fax : +48 22 58 48 600
jaroslaw.tarnowski@lennoxemea.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *