Nowości produktowe

RS Components dodaje do oferty nową serię przetwornic AC/DC 5 W z wejściem IEC firmy Recom

By  | 

Przetwornice idealne do zastosowań przemysłowych i komputerów jednopłytkowych, w tym Raspberry Pi

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego produktów oraz rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, wprowadziła do swojej oferty gamę zasilaczy impulsowych w obudowach (SMPS) firmy Recom wyposażonych w zintegrowany filtr sieciowy, które idealnie nadają się do zasilania komputerów jednopłytkowych, takich jak Arduino, BBC Micro:bit lub Raspberry Pi, w tym również ich ekranów dotykowych.

Firma Recom oferuje szeroką gamę przetwornic DC/DC i zasilaczy AC/DC zgodnych z międzynarodowymi normami bezpieczeństwa. Ten czołowy europejski producent zasilaczy dysponuje wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu najnowocześniejszych technologii przetwornic o zakresie mocy od 0,25 W do 960 W.

Modele izolowanych przetwornic AC/DC z nowej serii RAC05-K/C14 są przeznaczone dla projektantów elektroniki, którzy będą mieć do wyboru pięć urządzeń o napięciu wyjściowym 3,3 V, 5 V, 12 V, 15 V lub 24 V DC, co umożliwi ich użycie w wielu zastosowaniach przemysłowych.

Przy uniwersalnym zakresie napięcia wejściowego od 85 do 264 V AC i sprawności energetycznej do 86% urządzenia zapewniają bezpieczne, bardzo niskie napięcie (SELV) na zaciskach wyjściowych prądu stałego, co oznacza, że można ich bez obaw dotykać. Urządzenia są także wyposażone w funkcje ochrony przed zwarciami, przeciążeniem i przepięciem.

Opatentowana konstrukcja tej serii pozwala zainstalować kompletny zasilacz o mocy 5 W w standardowej obudowie filtra sieciowego C14 przy koszcie niższym niż w przypadku wielu osobnych zasilaczy lub filtrów sieciowych. Ponadto w zestawie znajduje się standardowy otwór do montażu złącza wejściowego IEC, co oznacza, że czas instalacji wynosi zaledwie kilka sekund.

Metalowa obudowa umożliwia ponadto bezpieczne zamocowanie i zapewnia doskonałe rozpraszanie ciepła, pozwalając na eksploatację tych urządzeń w szerokim zakresie temperatur, od -40 do +60°C, bez obniżania ich parametrów roboczych.

Seria ma oznaczenie CE oraz certyfikat EN/IEC/UL i jest obecnie dostępna w sklepie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components to marka handlowa spółki Electrocomponents plc. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działamy w 32 krajach i wysyłamy ponad 50 000 przesyłek dziennie.

Wspieramy klienta przez cały cykl życia produktu, oferując innowacje i wsparcie techniczne na etapie projektowania, skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek i zwiększenie wydajności w fazie realizacji oraz zmniejszenie kosztów zakupu i optymalizację stanów magazynowych w fazie utrzymania. Oferujemy naszym klientom dostosowane produkty i usługi niezbędne dla pomyślnego funkcjonowania ich działalności oraz pomagamy im oszczędzać czas i pieniądze.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2019 roku, osiągnęła przychody rzędu 1,88 mld funtów brytyjskich. Electrocomponents posiada siedem marek: RS Components, Allied Electronics & Automation, RS PRO, OKdo, DesignSpark, IESA i Monition.

Więcej informacji o firmie RS można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *