Diagnostyka

Szybsze, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne naprawy samochodów dzięki filmom szkoleniowym NSK

By  | 

 Na targach Automechanika Frankfurt 2018 firma NSK zaprezentowała dwa kompleksowe filmy szkoleniowe dla warsztatów samochodowych, które chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie wymiany łożysk piast kół. Filmy prezentują krok po kroku przejrzyste metody wymiany łożysk oraz oferują przydatne wskazówki, stanowiące gwarancję dla europejskich klientów, że naprawy tego typu będą szybsze, bezpieczniejsze i bardziej niezawodne.
 
Zdj. 1. Nowe szczegółowe filmy szkoleniowe NSK prezentują krok po kroku przejrzyste procedury wymiany łożysk piast kół

Naprawy łożysk piast nie należą do najłatwiejszych i mogą stanowić wyzwanie dla wielu warsztatów samochodowych. Szeroko rozpowszechniona konkurencja w większości regionów Europy sprawia, że błędy popełnione przez mechaników mogą okazać się bardzo kosztowne – nowe filmy szkoleniowe NSK pomagają rozwiązać ten problem.

Pierwszy materiał wideo skupia się na wymianie przednich łożysk generacji Hub I, kolejny koncentruje się na łożyskach Hub I z enkoderami sygnału ABS.  Oba filmy prezentują szczegółowe informacje, oferując zarówno opis tekstowy każdego etapu naprawy, jak i porady w okienkach – uzupełniające obraz wideo.

Materiały szkoleniowe podkreślają kluczowe etapy, które trzeba zrealizować w celu pomyślnego zakończenia naprawy oraz prezentują optymalny wybór narzędzi do tego typu prac. Firma NSK ma nadzieję, że filmy szkoleniowe ustrzegą warsztaty przed popełnianiem częstych błędów, takich jak montaż łożysk Hub I z enkoderami w  niewłaściwej orientacji.

Oba materiały wideo można zobaczyć w serwisie YouTube na kanale NSK Europe oraz na stronie głównej serwisu NSK poświęconego niezależnemu rynkowi części zamiennych do samochodów (IAM), dostępnego pod adresem www.nsk-autoaftermarket.com . Wersje językowe dla pierwszego filmu obejmują język angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, polski, turecki i rosyjski.

W przypadku drugiego filmu jest to język angielski (inne wersje językowe będą stopniowo uzupełniane).

Materiały wideo stanowią część oferty szkoleniowej NSK zapewniającej wartość dodaną dla rynku IAM. Programy szkoleniowe są skutecznym sposobem na podniesienie umiejętności mechaników i zwiększenie ich pewności działania, zgodnie z przesłaniem firmy NSK “Szybciej, bezpieczniej, bardziej niezawodnie”. Firma dysponuje szeroką ofertą szkoleń w zakresie wymiany łożysk piast kół, która, co ważne, zawsze skupia się na podejściu praktycznym, a nie teoretycznym. Programy szkoleniowe NSK na żądanie mogą być dostosowane do specyficznych wymagań warsztatów, dystrybutorów lub uczelni, np. w zakresie informacji o asortymencie produktów.


O firmie NSK

Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 860 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2018 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 1020 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w \”Total Quality\”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3600 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2017 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl
 NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH 
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810 
Fax : +49 2102 4812290 
pilath-m@nsk.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *