Wydarzenia

vector 2020 – igus Polska ogłasza zwycięzców siódmej edycji konkursu dla innowacyjnych zastosowań systemów zasilania

By  | 

Firma igus – światowy lider w obszarze rozwiązań motion plastic, którego jedną z dwóch głównych grup produktowych stanowią właśnie prowadniki i przewody, od lat wspiera innowatorów, którzy konstruują najciekawsze rozwiązania z zastosowaniem tych komponentów. Jedną z takich inicjatyw jest nagroda vector, przyznawana za innowacyjne aplikacje z wykorzystaniem systemów zasilania z e-prowadnikami, przewodami i wężami.

– Jednym z głównych założeń naszej filozofii działania jest wsłuchiwanie się
w potrzeby naszych Klientów. Dzięki takiemu podejściu co roku wprowadzamy na rynek ponad sto nowych produktów, które odpowiadają realnym potrzebom i rozwiązują konkretne, zgłaszane nam problemy – mówi Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska. – Konkurs vector wpisuje się w tę filozofię, bo nagradzamy w nim kreatywność i innowacyjność, która służy praktycznym celom.

Konkurs o nagrody vector to międzynarodowa inicjatywa zapoczątkowana przez centralę igus w Kolonii. Zwycięzcy zostali wybrani przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, prasy branżowej oraz stowarzyszeń. Oprócz edycji światowej, igus Polska każdorazowo wyłania i nagradza polskich zwycięzców; tak też odbyło się tym razem.

Złoty vector 2020 (nagroda w wysokości 2000 złotych) powędrował do Zgierza, do firmy WDX S.A. System prowadzenia przewodów został zastosowany w systemie automatycznego ładowania ciężarówek. e-prowadniki kablowe są odpowiedzialne za bezpieczne dostarczanie przewodów pneumatycznych i elektrycznych do ruchomych wideł. Znajdują się one na dwóch poziomach, między którymi transportowana jest paleta euro.

Srebrny vector 2020 (nagroda w wysokości 1500 złotych) przyznany został działającej w Warszawie firmie M2M Team Sp. z o.o., specjalizującej się w monitorowaniu temperatur, wilgotności i ciśnienia, a także mapowaniu pomieszczeń i walidacji urządzeń. Nagroda została przyznana za system cobra, czyli automatyczny system przechowywania, który umożliwia intuicyjne i szybkie wyszukiwanie osocza krwi, przechowywanego w niskich temperaturach (-32°C). Dzięki zastosowaniu 7-metrowych e-prowadników serii 2500 i 3-metrowych serii 2700, został rozwiązany problem stosunkowo długich dróg przesuwu, w niewielkiej przestrzeni oraz przy ograniczonym promieniu gięcia.

Trzecią, brązową nagrodę vector 2020 otrzymała firma LTT Sp. z o.o., działająca w branży oświetleniowej oraz przy rozwiązaniach dla techniki scenicznej. Projekt zakładał realizację sufitu podwieszanego z zainstalowanymi mobilnymi urządzeniami oświetleniowymi Kinetic Light. Są to oprawy oświetleniowe poruszające się w górę i w dół. Wykonano ruchomy system kratownicy z zainstalowanymi urządzeniami oświetleniowymi. Elastyczny system zasilania został wdrożony przy użyciu zwijacza kablowego e-spool od igus. Za tą aplikację firma otrzymała nagrodę w wysokości 1000 złotych.

W tym roku jury konkursowe przyznało dwa wyróżnienia. Pierwsze dla firmy POLCOM Przemysław Kimla, za zastosowanie e-prowadników serii E4 w wycinarce laserowej, która pozwala zastąpić dwie maszyny jednym kompaktowym urządzeniem, dzięki czemu potrzeba mniej miejsca na hali produkcyjnej. Drugie wyróżnienie powędrowało do firmy Maszyny Budowlane Iwona Cłapa za maszynę podłogową, która usprawnia pracę na budowie i poprawia jakość jastrychów betonowych. Obie firmy otrzymują nagrodę w wysokości 500 złotych.

Konkurs vector nie byłby nazywany innowacyjnym konkursem, gdyby nie zaskakujące decyzje. Firma igus biorąc odpowiedzialność za środowisko i inwestując w ekologiczne rozwiązania na całym świecie, postanowiła także przyznać zieloną nagrodę vector za pozytywny wpływ na środowisko. Pierwsza w historii nagroda została przyznana firmie P.H.U. Danuta Woźnica, za zastosowanie systemów zasilania w zraszaczach transportowych oraz listwach nawadniających do opryskiwania roślin zarówno w zamkniętych, jak i otwartych uprawach.

Bardzo nas cieszy rosnące zainteresowanie nagrodą vector. W tym roku wybór był jeszcze trudniejszy, gdyż frekwencja była niemalże dwukrotnie wyższa od tej w poprzedniej edycji, a poziom projektów naprawdę wysoki – mówi Hubert Kowalczyk, manager produktu e-prowadniki w igus Polska.

Konkurs vector Polska 2020 został rozstrzygnięty.

Konkurs vector Polska 2020 został rozstrzygnięty.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Szczepańska
Marketing Specialist

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
pszczepanska@igus.net

www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising
Anja Görtz-Olscher
PR and Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.net
agoertz@igus.net
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 4 150 pracowników na całym świecie. W 2018 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 748 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *