Wydarzenia

W.P.I.P. rozbudowuje nowoczesną papiernię tissue w Iławie

By  | 

Dynamiczny rozwój Zakładu Poligraficznego POL-MAK trwa. Już niedługo nowa papiernia powiększy się o 3 800 mkw. W.P.I.P., generalny wykonawca inwestycji, kończy budowę dwóch nowych hal magazynowych.

Zaledwie we wrześniu 2017 r. w Iławie Zakład Poligraficzny Pol-Mak uruchomił swoją pierwszą maszynę tissue do produkcji papieru, a już widać efekty kolejnej inwestycji. Właśnie trwa rozbudowa fabryki o dwie hale magazynowe: celulozy i wyrobu gotowego. Zwiększenie powierzchni magazynowej o 3 800 m kw. powierzchni pozwoli na usprawnienie dystrybucji wyrobów gotowych, co zmniejszy częstotliwość ruchu dostawców i odbiorców w fabryce. Wartość inwestycji to ponad 7 mln zł.

– Notujemy bardzo dynamiczny wzrost zarówno w sferze oferowanych usług, jak i posiadanego zaplecza technologicznego. Zainwestowaliśmy w papiernię z innowacyjną technologią produkcji bibuły tissue, a obecnie poszerzamy zaplecze magazynowe, by móc wykorzystać potencjał produkcyjny, uwzględniając rosnące zapotrzebowanie rynku i  optymalną dystrybucję naszych produktów – mówi Przemysław Makowiak właściciel firmy Pol-Mak. – W inwestycjach i rozwoju od początku wspiera nas  firma W.P.I.P., zarówno w projektowaniu i budowaniu, ale także w dziedzinie instalacji technologicznych – dodaje.

Generalny wykonawca, firma W.P.I.P., która buduje obecne magazyny dla POL-MAK współpracuje z polskim producentem od 2008 roku. Obecnie budowane obiekty zaprojektowano tak, by tworzyły jedną całość z kubaturą papierni, tworząc tym samym zamknięty obieg surowca i produktów gotowych. Magazyn celulozy, o powierzchni
2 200 m kw., połączony jest z halą produkcyjną podajnikiem transportującym  surowiec, który po obróbce w procesie produkcji, w formie kilkutonowych zwojów wysokojakościowej bibuły, automatycznym podajnikiem transportowany jest do magazynu wyrobów gotowych o powierzchni 5 000 m kw. W powstających budynkach będzie prowadzony rozładunek surowca, składowanie niezbędnej do produkcji celulozy oraz magazynowanie i dystrybucja produktu – bibuły  do odbiorców zewnętrznych oraz  do głównej siedziby Inwestora  –  zakładu produkcji serwetek w Batorowie.

– W ubiegłym roku ukończyliśmy pierwszym z dwóch etapów prac nad nowoczesną fabryką bibuły. Nie tylko wybudowaliśmy halę produkcyjną wraz z budynkiem biurowo-socjalno-technicznym, halami magazynowymi i niezbędną infrastrukturą o łącznej powierzchni ponad 6 000 mkw., ale również mieliśmy duży udział w projektowaniu w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej inwestora, a następnie nadzorowaliśmy wykonanie tej nowoczesnej instalacji, koordynując pracę kilkunastu projektantów technologii  z całego świata  – wymienia zakres prac Jakub Lach, starszy kierownik projektu W.P.I.P. odpowiedzialny z inwestycję w Iławie. –  Obecnie prowadzoną rozbudowę magazynów planujemy zakończyć w ciągu najbliższych 2 miesięcy, po jej zakończeniu powierzchnia fabryki przekroczy 10 000 m kw.

Z tzw. bibuły tissue (w 100% z celulozy) wytwarzanej w papierni POL-MAK produkowane są papierowe serwetki dekoracyjne, papier toaletowy, ręczniki kuchenne, chusteczki higieniczne, podkłady medyczne i czyściwa przemysłowe.


 W.P.I.P. to polska firma będąca Generalnym Wykonawcą obiektów przemysłowych. Profil działalności przedsiębiorstwa obejmuje cały proces inwestycyjny: od wsparcia przy wyborze gruntu pod inwestycję, przez projektowanie, wykonawstwo i wyposażenie w technologie, po świadczenie usług serwisowych.

Dzięki stosowaniu najnowszych technologii i rozwiązań W.P.I.P. realizuje nawet najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia budowlane. Na przestrzeni 25 lat firma zbudowała i zmodernizowała 300 obiektów o łącznej powierzchni ponad 1 000 000 m2. Wśród nich są m.in. zakłady produkcyjne, magazyny, centra dystrybucyjne, handlowe, logistyczne, chłodnie, laboratoria a także budynki biurowe. Zdobyte doświadczenie pozwala W.P.I.P. być partnerem w rozwoju biznesu inwestorów z różnych branż i służyć swoimi kompetencjami do zagospodarowania powierzchni dla dowolnej formy aktywności gospodarczej czy publicznej.

Firma jest twórcą prototypowego budynku, pierwszego w Polsce zeroenergetycznego obiektu przemysłowego certyfikowanego w systemie LEED na poziomie Platinum. Więcej o W.P.I.P. na stronie: www.wpip.pl


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *