Nowości produktowe

WIDIA wprowadza system wymiennych frezów M8065HD do obróbki zgrubnej

By  | 

Nowa platforma oferuje krótszy czas ustawczy i mniejsze koszty inwestycji dzięki możliwości wykorzystania jednego narzędzia do wielu operacji frezowania stali i żeliwa

Firma WIDIA ogłasza wprowadzenie na rynek nowej platformy platformy frezów na płytki wymienne M8065HD do obróbki stali i żeliwa. Zaprojektowane z ośmioma krawędziami tnącymi na płytce skrawającej i bardzo szerokimi rowkami wiórowymi, charakteryzują się one dużą głębokością skrawania, jednocześnie zapewniając dużą szybkość usuwania metalu podczas frezowania czołowego.

“Frezowanie czołowe jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji podczas obróbki, dlatego zaprojektowaliśmy wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające naszym klientom znacznie większą szybkość usuwania metalu przy obróbce stali i żeliwa,” powiedziała Christine Schneider, starszy menedżer ds. produktów globalnych z firmy WIDIA. “M8065HD stanowi gotowe rozwiązanie dla klientów z sektora inżynierii, energetyki i motoryzacji, chcących ograniczyć zapasy narzędzi do frezowania czołowego i zwiększyć szybkość obróbki.”

Frezy na płytki wymienne M8065HD zapewniają niezawodne usuwanie metalu podczas ciężkich operacji frezowania czołowego.

Dla frezów M8065HD z kątem przystawienia 65ᵒ dostępne są płytki o grubości 6,35mm w trzech gatunkach, charakteryzujące się uniwersalną geometrią. Gatunek WP35CM jest przeznaczony do wszystkich rodzajów stali, podczas gdy WK15CM, przeznaczony do materiałów żeliwnych Dla frezów M8065HD z kątem przystawienia 65ᵒ dostępne są płytki o grubości 6,35mm w trzech gatunkach, charakteryzujące się uniwersalną geometrią. Uniwersalny gatunek WU20PM może być stosowany do obróbki stali, stali nierdzewnej i stopów wysokotemperaturowych zarówno w warunkach suchych, jak i mokrych.

Wszystkie płytek zaprojektowano z krawędzią dogładzającą wiper 2,37 mm, aby zapewnić największą niezawodność i najlepsze wykończenie powierzchni. Te kluczowe cechy konstrukcyjne w połączeniu z płytkami o ośmiu krawędziach skrawających, umożliwiają klientom skrócenie ogólnego czasu ustawczego maszyny i kosztów magazynowania poprzez wykorzystanie jednego narzędzia do wielu operacji.

Frezy na płytki wymienne M8065HD są dostępne w wersjach o dziewięciu średnicach metrycznych od 50 mm do 315 mm z jedną geometrią płytek. Zamówienia na korpusy M8065HD i płytki, a także inne narzędzia skrawające firmy WIDIA można składać za pośrednictwem autoryzowanych partnerów dystrybucyjnych.

https://www.widia.com/us/en/products/indexable-milling/face-mills/m8065hd-series.html

Już od ponad 90 lat firma WIDIA oferuje wysokiej jakości narzędzia do frezowania, toczenia, wiercenia, gwintowania oraz systemów mocowania dla klientów branży obróbki skrawaniem na całym świecie. Są to narzędzia o dużej niezawodności, zawsze dostępne w ofercie oraz objęte wsparciem technicznym online, realizowanym przez sieć autoryzowanych dystrybutorów. Aby uzyskać więcej informacji odnośnie marki oraz produktów WIDIA, odwiedź stronę www.widia.com lub połącz się z nami poprzez serwisy @WIDIAProductGrp: Instagram, Facebook, LinkedIn i YouTube

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *