Nowości produktowe

Zaawansowany rozwój: firma igus uhonorowana SPE Network Pioneer Member

By  | 

Firma igus oferuje teraz w pełni konfekcjonowane przewody dla technologii Single Pair Ethernet, szczególnie do zastosowania w e-prowadnikach.

Ethernet jednoparowy jest obecnie jednym z największych trendów w dziedzinie transmisji danych, aby móc komunikować się nawet z najmniejszymi czujnikami. Oprócz kompaktowych złączy poszukiwane są również smukłe przewody. W tym celu firma igus opracowała wysoce elastyczny przewód Single Pair Ethernet specjalnie do dynamicznego zastosowania w e-prowadniku, a teraz oferuje go również w postaci gotowego do podłączenia i przetestowanego przewodu readycable. Aby dalej rozwijać badania nad technologią, firma igus dołączyła do Przemysłowej Sieci Partnerskiej SPE i obecnie otrzymała nagrodę “PIONEER Member”.

Pojedyncza Para Ethernet – znana również jako SPE – jest na ustach wszystkich od 2019 roku. Wiele nadziei wiąże się z nową, kompaktową technologią transmisji danych, którą branża chce teraz wykorzystać, aby umożliwić komunikację opartą na sieci Ethernet dla nawet najmniejszych czujników lub kamer. Jedną z dwóch sieci napędzających badania SPE jest Przemysłowa Sieć Partnerska SPE. Specjalista od złączy, firma Harting, wraz z sześcioma innymi członkami, założył sieć w 2019 roku. Wkrótce potem firma igus dołączyła jako partner w zakresie dynamicznego wykorzystania przewodów. Za tę współpracę specjalista w dziedzinie motion plastics otrzymał nagrodę Pioneer Member Award.

„Od kilku lat współpracujemy z firmą Harting przy różnych projektach, dlatego dość wcześnie zaangażowaliśmy się również w rozwój przewodu Pojedynczej Pary Ethernet, który został zaprojektowany do zastosowania w e-prowadniku i jest kompatybilny ze złączem Harting T1″ – mówi Karol Kozłowski, manager ds. przewodów chainflex, w firmie igus Sp. z o.o. “Wraz z wieloma renomowanymi firmami, czekamy z niecierpliwością na postęp technologii i wspólne wdrażanie nowych aplikacji w najbliższej przyszłości”.

Przewód SPE gotowy do natychmiastowego podłączenia

Nowy przewód został zaprojektowany specjalnie dla interfejsu złącza T1, który opracowano specjalnie dla SPE. Kombinacja przewodu i złącza jest wyjątkowo solidna: igus stosuje odporny na ścieranie i nacięcia płaszcz PUR, a złącze ma wytrzymałe, metalowe zatrzaski z gniazdem PCB. Zmniejszenie rozmiaru przewodu i złącza tworzy dodatkowe miejsce w e-prowadniku i w obszarze przyłączeniowym systemu sterowania. Odporny na olej i niepodtrzymujący palenia CFBUS.PUR.042 został gruntownie przetestowany w laboratorium badawczym igus o powierzchni 3800 metrów kwadratowych. Podobnie jak w przypadku wszystkich, ponad 1300 przewodów chainflex, użytkownik otrzymuje również gwarancję do 36 miesięcy na jednoparowy przewód Ethernet. Aby ułatwić klientom zakup kompletnego rozwiązania, przewód chainflex jest dostępny nie tylko w formie ciętej, sprzedawanej na metry, ale także w postaci gotowego do podłączenia i przetestowanego readycable, dostępnego w sklepie internetowym igus. W międzyczasie na rynku pojawiać się będą inne opcje złączy dla SPE, które powinny umożliwić spełnienie różnych wymagań klientów.

“Testujemy nasz przewód SPE również z innymi złączami, aby móc zaoferować klientowi optymalne dla jego wymagań rozwiązanie”, wyjaśnia Karol Kozłowski.

Więcej informacji na temat przewodu SPE od igus można znaleźć pod adresem:

https://www.igus.pl/info/n20-single-pair-ethernet-spe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *