Automatyka i mechanika

Wydajność w kompakcie

By  | 

Zaprojektuj modułową maszynę dzięki kompaktowym napędom zdalnym
B&R wprowadza na rynek dwa zupełnie nowe, wyjątkowo małych rozmiarów napędy mocowane na silniku. Dwa nowe egzemplarze w serii silników ACOPOSmotor ułatwiają projektowanie modułowych urządzeń i maszyn. Zmniejszają one koszty instalacji i pozwalają oszczędzić miejsce w szafie sterowniczej.

Nowe urządzenia obejmują zakres mocy do 0,35 kW, a najmniejsza wersja ma wymiary zaledwie 60 mm x 90 mm (szer. x wys.). Pomimo kompaktowych wymiarów posiadają pełny, zintegrowany serwonapęd, który umożliwia sterowanie pętlami o czasie cyklu nieprzekraczającym 50 µs. Dostępna jest opcja z wbudowaną przekładnią i hamulcem.

Łączenie łańcuchowe
Urządzenia posiadają dwa przyłącza do kabli hybrydowych, zatem do podłączenia do szafy sterowniczej potrzebny jest tylko jeden kabel. Kabel hybrydowy służy zarówno do zasilania, jak i komunikacji POWERLINK. Dodatkowe jednostki ACOPOSmotor można łatwo instalować za pomocą okablowania łańcuchowego. Unikalne przyłącza obrotowe 300° również ułatwiają montaż. Znacznie skraca to czas i zmniejsza koszty instalacji okablowania.

Zakres napięcia nowych wariantów ACOPOSmotor jest szeroki: od 24 do 60 VDC. Niskie napięcie eliminuje potrzebę specjalnego szkolenia przy wymianie urządzeń. Możliwe jest również doprowadzenie energii z hamowania odzyskowego z powrotem do szyny DC. W ten sposób można zmniejszyć zużycie energii nawet o 30%.

Zintegrowane bezpieczeństwo
Funkcja bezpieczeństwa STO jest standardowo stosowana w napędach mocowanych na silniku. Sterowanie odbywa się za pomocą kabla hybrydowego, nie jest zatem potrzebne dodatkowe okablowanie. Dostępne warianty enkoderów: wieloobrotowy, wieloobrotowy z akumulatorem i jednoobrotowy. ACOPOSmotor został zaprojektowany do użytku w trudnych warunkach. Posiada stopień ochrony IP65 i nie wymaga stosowania wentylatorów, czy radiatorów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *