BHP

Zalety outsourcingu tekstyliów przemysłowych dla rzemieślników i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych

By  | 

Cała logistyka związana z wyposażeniem zakładu w tekstylia przemysłowe (np. czyściwa) oraz z zapewnieniem pracownikom odpowiedniej odzieży roboczej, jak też z pielęgnacją i naprawami tej odzieży, stanowi znaczne obciążenie zarówno dla rzemieślników, jak i dla dużych zakładów w sektorze produkcyjnym. W związku z tym coraz więcej firm korzysta z zewnętrznych dostawców usług tekstylnych.

Oferowany przez firmę MEWA system zarządzania tekstyliami sprawia, że koszty są przejrzyste, a system odciąża jednocześnie przedsiębiorcę w realizacji wielu dodatkowych zadań. Istnieje wiele czynników przemawiających za outsourcingiem tekstyliów przemysłowych:

 

10 istotnych powodów korzystania z usług w zakresie tekstyliów:

  1. Terminowa dostawa

Kierowcy serwisu dostarczają czystą odzież dla pracowników punktualnie, niezawodnie i w ustalonych terminach. Komputerowo sterowane planowanie tras przejazdu zapewnia terminowość dostaw.

  1. Czysta odzież

Każdy pracownik otrzymuje co najmniej trzy komplety odzieży: do noszenia, do prania i na zmianę. Czysty komplet pracownik ma pod ręką zawsze gotowy do wykorzystania. Kontrola jakości po każdym praniu zawsze gwarantuje, że odzież jest czysta.

  1. Łącznie z naprawą

Uszkodzone elementy ubrań są naprawiane, zużyta odzież w razie potrzeby jest oddzielana i wymieniana na nową.

  1. Bez pomyłek

Każdy pracownik po praniu zawsze dostaje z powrotem swoją własną odzież. Ponieważ każda sztuka odzieży jest zaopatrzona w kod kreskowy, jest ona śledzona przez system podczas całego procesu prania i pielęgnacji i tym samym nie może być pomylona z inną.

  1. Odzież z firmowym logo

Wszystkie elementy odzieży mogą być zaopatrzone w logo firmy lub napisy z jej nazwą, by nadać pracownikom jednolity wygląd.

  1. Porządek w zakładzie

Do przechowywania odzieży roboczej i gromadzenia zabrudzonych ubrań służą szafki na odzież. Przegródki są zamykane na klucz i mogą być oznaczone nazwiskami użytkowników lub numerami identyfikacyjnymi.

  1. Elastyczne rozwiązanie

System umożliwia szybką reakcję na wzrost liczby pracowników lub zmniejszenie liczebności załogi w zakładzie, a tym samym na zmiany rozmiarów odzieży. W każdej chwili możliwe jest indywidulane dostosowanie i zmiana rozmiarów dostarczanej odzieży roboczej.

  1. Zminimalizowane nakłady

Przejęcie całej logistyki związanej z odzieżą roboczą przez zewnętrznego usługodawcę pozwala zaoszczędzić czas i nakłady, a zoptymalizowane w ten sposób zasoby można wykorzystać gdzie indziej.

  1. Dobry bilans – również dla środowiska naturalnego

Cykl serwisowania tekstyliów, realizowany przez firmę MEWA, opiera się na zasadzie zrównoważonego rozwoju: oszczędzanie zasobów podczas prania, oczyszczanie ścieków, odzyskiwanie ciepła. Każdy klient może tym samym udoskonalić swój własny bilans ekologiczny.

  1. Koszty – przejrzyste i łatwe o skalkulowania

Klient otrzymuje co miesiąc fakturę za cały zakres usług. Nie ma żadnych “ukrytych” kosztów. Jeśli porównać te koszty z wydatkami na odzież, to system usług tekstylnych zazwyczaj okazuje się bardzo opłacalną alternatywą dla zakupu odzieży.

Zdjęcia: MEWA

Zdj. 1. Z firmą MEWA można być spokojnym: usługodawca zajmie się kompletnym zaopatrzeniem pracowników w odzież roboczą i ochronną.

Zdj. 2. i 3. Przejrzyste koszty i odciążenie przedsiębiorcy – to główne zalety systemu zarządzania tekstyliami firmy MEWA.


MEWA Textil-Management

Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 44 placówki, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. Dodatkowo można także zamówić z katalogu artykuły BHP oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 5200 pracowników obsługuje ponad 184 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2017 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 672 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołową firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2016 roku wydawnictwo Deutsche Standards po raz trzeci przyznało firmie tytuł „Marki Stulecia“, a w 2015 roku po raz drugi tytuł „Lidera Światowego Rynku”.


Internet: www.mewa-service.pl
Filmy: https://www.mewa-service.pl/newsroom/alle-videos/
Twitter: twitter.com/mewa_pl
Facebook: www.facebook.com/MEWADienstleistung
Instagram: www.instagram.com/mewakarriere


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *