Hydraulika i pneumatyka

Zwiększenie funkcjonalności zaworów proporcjonalnych, dzięki interfejsowi do komunikacji cyfrowej

By  | 

Interfejs IO-Link® w zaworach proporcjonalnych ASCO Numatics™ Sentronic Plus oraz Sentronic LP zwiększa niezawodność i jednocześnie skraca czas konserwacji.

Firma Emerson zwiększa funkcjonalność zaworów proporcjonalnych, dzięki interfejsowi do komunikacji cyfrowej na potrzeby integracji z rozwiązaniami zgodnymi z koncepcją Przemysłu 4.0 oraz IIoT

Firma Emerson ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty zawory proporcjonalne do regulacji ciśnienia marki ASCO Numatics™ Sentronic Plus (seria 614) oraz Sentronic LP (seria 617) wyposażone w interfejs IO-Link®. Zawory proporcjonalne Sentronic wyposażone w interfejs IO-Link® mają na celu zapewnienie naszym klientom ekonomiczne i niezawodne sterowanie oraz łatwą diagnostykę. Interfejs IO-Link zawarty w tych urządzeniach, wspiera przyszłą implementację aplikacji zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0 oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), które przyczynią się do większej niezawodności, dyspozycyjności i rentowności zakładu.

Nasze wszechstronne zawory Sentronic Plus oraz Sentronic LP umożliwiają optymalizację procesu bez względu na wymagania aplikacyjne. Sterowane cyfrowo zawory regulacyjne Sentronic Plus pozwalają na precyzyjną regulację ciśnienia, natężenie przepływu, siły, prędkości, a także położenia liniowego i kątowego. Zawory umożliwiają regulację ciśnienia do 12 bar (174 psi) i spełniają wymagania odnośnie kompatybilności elektromagnetycznej według Dyrektywy Kompatybilności Elektromagnetycznej (EMC) 2014/30/UE. Zawory Sentronic LP o niskiej mocy (LP od ang. Low Power) to bardzo wydajna opcja dedykowana do zastosowań wymagających regulacji ciśnienia, o niskich wymaganiach w zakresie ograniczonej przestrzeni montażowej, łatwej obsłudze i modułowej konstrukcji oraz o zaawansowanych funkcjach oprogramowania. Charakterystyczne dla tych zaworów, niskie zużycie mocy elektrycznej na poziomie poniżej 4 W ułatwia zastosowanie ich w warunkach ograniczonej mocy zasilania.

Komunikacja IO-Link jest coraz częściej wykorzystywana w automatyce przemysłowej, gdzie stanowi ekonomiczny interfejs do komunikacji cyfrowej z czujnikami, napędami i sterownikami, realizowana przy pomocy kabli połączeniowych M12 I/O. Aby ograniczyć czas i złożoność czynności obsługowych, moduł IO-Link pozwala na samoczynną identyfikację i konfigurację zaworów Sentronic w przypadku wymiany elementu, eliminując przy tym konieczność ponownej konfiguracji przy pomocy komputera. Zawory Sentronic marki ASCO Numatics™ wyposażone w technologię IO-Link stanowią unikalne rozwiązanie umożliwiające zmianę parametrów urządzenia bezpośrednio z poziomu sterownika PLC w trakcie trwania procesu bez konieczności wykorzystania oprogramowania do gromadzenia danych.

„Firma Emerson jest czołowym innowatorem stymulującym rozwój technologii IIoT oraz strategii ułatwiających cyfrową transformację operacji realizowanych przez naszych klientów, w szerokim spektrum branż oraz gałęzi przemysłu”, powiedział Harald Steinle, Engineering Manager ds. projektowania zaworów proporcjonalnych w Emerson Automation Solutions. „Dodanie interfejsu komunikacji IO-Link do zaworów Sentronic Plus oraz Sentronic LP stwarza wele znaczących korzyści dla użytkowników. Rozwiązanie to nie tylko ułatwia sterowanie i obsługę urządzeń, ale również przygotowuje je do przyszłej integracji z aplikacjami IIoT, umożliwiając poprawę niezawodności i dyspozycyjności zakładu”.

Mając na celu zwiększenie elastyczności oferty, nowy interfejs IO-Link jest kompatybilny z całym asortymentem zaworów Sentronic LP serii 617 oraz Sentronic Plus serii 614 dostępnych w rozmiarach DN3 i DN6. Oferowane przez firmę Emerson zawory proporcjonalne umożliwiają optymalizację procesów w takich zastosowaniach jak maszyny do napełniania wykorzystywane w przemyśle spożywczym i kosmetycznym, maszyny do linii montażowych, podajniki oraz ramiona robotów itp.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją zaworów proporcjonalnych ASCO Numatics™ Sentronic Plus serii 614 oraz Sentronic LP serii 617.


O firmie Emerson
Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarczającym technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z całego świata. Dywizja Emerson Automation Solutions wspiera klientów w maksymalizowaniu produkcji procesowej, jednostkowej, ochronie środowiska oraz personelu przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii i ograniczaniu kosztów operacyjnych. Dywizja Emerson Commercial and Residential Solutions zajmuje się opracowywaniem rozwiązań w zakresie poprawy komfortu życia i zdrowia, ochrony jakości produktów spożywczych oraz tworzenia zrównoważonej infrastruktury. Więcej informacji na stronie www.Emerson.com.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *