Hydraulika i pneumatyka

Serwis hydrauliki siłowej Bibus Menos

By  | 

Rosnące wymagania rynku sprawiają, że niezawodność podzespołów hydraulicznych ma bardzo duże znaczenie przy wyborze zarówno pojedynczych produktów, jak i całych rozwiązań technicznych. Aby ją zapewnić, wymagany jest cykliczny przegląd pracujących w układzie hydraulicznym komponentów.

Serwis wymagających układów hydraulicznych nie może odbyć się jednak bez odpowiednio przeszkolonej kadry i specjalistycznego sprzętu pomiarowego. Pompy i silniki hydrauliczne, jako kluczowe komponenty, niejednokrotnie wymagają napraw ze względu na pracę pod dużym obciążeniem. Również bagatelizowanie wymiany filtrów i oleju hydraulicznego przyczynia się do szybszego zużycia pracujących urządzeń. Dlatego tak istotne jest dokonywanie okresowych przeglądów, które pozwolą uniknąć stresujących awarii i przestojów w pracy.

W centrali firmy BIBUS MENOS w Gdańsku posiadamy rozbudowaną stację prób hydrauliki siłowej, pozwalającą na sprawdzenie i nastawę elementów oraz regulację funkcji, jakimi charakteryzują się nowoczesne układy hydrauliczne. Nasze stanowisko testowe, a przede wszystkim wieloletnie doświadczenie umożliwiają kompleksową diagnozę elementów hydraulicznych. W pierwszym etapie weryfikacji skupiamy się na określeniu przyczyn awarii, następnie przeprowadzamy naprawę, dokonujemy niezbędnych nastaw, a na końcu poddajemy komponent testom sprawdzającym.

Dzięki posiadanej stacji prób oraz zgromadzonej wiedzy jesteśmy w stanie dokonać kompleksowych działań serwisowych, takich elementów hydrauliki siłowej jak:

  • pompy zębate, pompy tłoczkowe dla układów otwartych i zamkniętych – przepływy do 600 L/min i ciśnień 420 bar,
  • zespoły pompowe,
  • silniki zębate, silniki tłoczkowe czy silniki gerotorowe (orbitalne),
  • silniki hydrauliczne wysokoobrotowe,
  • zawory skrętu (orbitrole),
  • rozdzielacze hydrauliczne,
  • rozdzielacze PVG firmy Danfoss,
  • zawory hydrauliczne płytowe oraz nabojowe,
  • zasilacze hydrauliczne i agregaty hydrauliczne,
  • wzmacniacze ciśnienia (boostery) oraz wiele innych.

Posiadamy także urządzenia pozwalające zmierzyć zanieczyszczenie oleju bezpośrednio na pracującym układzie w siedzibie klienta. Pozwala to uniknąć kosztownych napraw i przestojów oraz zasygnalizuje, czy konieczna jest wymiana filtrów i oleju.

Firma BIBUS MENOS to nie tylko serwis stacjonarny, ale również mobilny na terenie całej Polski. Jesteśmy bezpośrednim partnerem handlowym i serwisowym firmy Danfoss, która dostarcza najnowsze rozwiązania dla hydrauliki mobilnej. Korzystamy wyłącznie z oryginalnych części i zestawów naprawczych dostarczanych przez producenta.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron: https://serwis-hydrauliczny.pl lub https://www.bibusmenos.pl.


Oferujemy 10% zniżkę na nasze usługi serwisowe przy podaniu hasła SERWIS2019.

 


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *