Energetyka

VACON® NXP Grid Converter otrzymał wyjątkowe oznaczenie Solar Impulse Efficient Solution

By  | 

VACON® NXP Grid Converter jest jednym z 1000 najczystszych i najbardziej dochodowych rozwiązań chroniących środowisko. Produkt stanowi alternatywne źródło energii dla statków w porcie, które odgrywa kluczową rolę w zmniejszaniu zużycia paliwa, zwiększaniu wydajności, a tym samym osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju w obszarze emisji.

Przemysł morski znajduje się w ścisłej czołówce badania potencjału sieci zasilających prądu stałego. W szczególności dotyczy to porozumienia paryskiego, rozszerzenia obszarów kontrolowanych pod względem emisji oraz zobowiązania IMO w zakresie 50% ograniczenia emisji do 2050 r., gdyż wiąże się to z koniecznością wprowadzenia znaczących usprawnień w zakresie poprawy zużycia paliwa przez jednostki pływające w tej branży.

W przypadku stosowania rozwiązania z zakresu zasilania lądowego, VACON NXP Grid Converter umożliwia czerpanie zasilania z miejscowej sieci zasilającej poprzez zestaw kabli, zamiast z głównego silnika statku czy generatorów. Proces ten czasami nazywany jest „cold ironing” i ma ogromny wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa.

Częstotliwość zasilania lądowego w większości miejsc na świecie wynosi 50Hz, podczas gdy częstotliwość zasilania statku wynosi 60Hz. VACON® NXP Grid Converter to zasadniczo system zasilania z brzegu, który konwertuje częstotliwość 50 Hz zasilania lądowego na 60 Hz zasilania statku (lub odwrotnie, z zasilania statku 60Hz na zasilanie lądowe 50Hz).

Napięcie i częstotliwość są zsynchronizowane z siecią elektryczną statku, co pozwala na płynne przełączanie.

Dowiedz się więcej na temat VACON® NXP Grid Converter

Szacuje się, że można zaoszczędzić około 410 kiloton oleju napędowego rocznie, jeśli 60% statków pełnomorskich w europejskich portach skorzysta z tego rozwiązania, co udowodni, że rozwiązanie Danfoss jest rzeczywiście opłacalne. Przekłada się na obniżenie emisji CO², NOx oraz SOx oraz poziomów hałasu i wibracji, ponieważ generatory na statku są wyłączone.

VACON® NXP Grid Converter jest certyfikowany pod kątem zgodności z kodeksami sieci (tzw. Grid code) w wielu krajach, w celu szybkiej certyfikacji systemu dla integratorów systemów.

Innowacyjne rozwiązanie wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ, m.in.: nr 7 (Czysta i dostępna energia), nr 9 (Innowacyjność, przemysł, infrastruktura), nr 11 (Zrównoważone miasta i społeczności), dające właścicielom statków kolejny zrównoważony powód wyposażenia statków w rozwiązanie Danfoss.

Strona Fundacji Solar Impulse


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *