IT

ABB i Rittal poszerzają globalne partnerstwo

By  | 

Aby tworzyć niezawodne systemy IT w pobliżu maszyn oraz instalacji, firmy ABB i Rittal będą w przyszłości wspólnie oferować nowatorskie rozwiązania dla centrów danych.

Firmy ABB i Rittal, które już mogą wykazać się sprawdzoną współpracą w dziedzinie systemów zasilania bezprzerwowego (UPS), rozszerzą swoje globalne partnerstwo w zakresie infrastruktury centrów danych. W ten sposób powstanie bogate portfolio rozwiązań technicznych i usług, takich jak systemy UPS, centra danych Secure Edge ze zintegrowaną ochroną przeciwpożarową, centra danych typu Edge oraz skalowalne, modułowe centra danych i rozwiązania kontenerowe systemów zasilania.

ABB i Rittal poprzez swoją globalną sieć specjalistów z działów sprzedaży, inżynierii i serwisu wspierają strategiczny system planowania i realizowania nowoczesnych centrów danych. Prefabrykowane, solidne rozwiązania – takie jak Secure Edge Data Center, które zostało przedstawione na Targach Hanowerskich we współpracy z Hewlett Packard Enterprise (HPE) – są zaprojektowane specjalnie z myślą o cyfryzacji procesów produkcyjnych w surowych warunkach przemysłowych. Rozwiązania te umożliwiają implementację systemów IT w pobliżu maszyn i urządzeń, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności oraz niską latencję sieci.

„Nasi klienci skorzystają z rozbudowy partnerstwa Rittal z ABB dzięki optymalnemu uzupełnianiu się know how dwóch globalnych liderów technologicznych. Nasze gotowe i sprawdzone w praktyce rozwiązania wspierają przedsiębiorstwa w zapewnianiu infrastruktury IT niezbędnej dla bezpieczeństwa Edge Computing” – mówi Andreas Keiger, szef Global Business Unit IT w Rittal.

„Jeżeli chodzi o systemy UPS i rozwiązania dotyczące zasilania elektrycznego – ABB od dawna jest dla Rittal zaufanym partnerem. Pogłębienie współpracy i zawarcie porozumienia na płaszczyźnie międzynarodowej zwiększa nasze szanse na rozwój. ABB jest nie tylko dostawcą komponentów i systemów, ale również angażuje się na miejscu, aby wzmocnić dystrybucję i ofertę serwisową na lokalnych rynkach” – dodaje Lara Cortinovis, Global Product Group Manager Power Protection w ABB.

Zdecentralizowane przetwarzanie danych wkracza w nową erę

Nowoczesne rozwiązania typu Edge są niezbędne dla systemów gospodarczych, które opierają się na danych produkowanych w ogromnych ilościach w ramach Internetu rzeczy. Centrum danych typu Edge zbliża infrastrukturę do miejsca, w którym dane są wytwarzane, pozwalając osiągnąć niższą latencję, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa oraz niezawodności procesów przetwarzania danych.

Wyraźne sukcesy w digitalizacji

Rittal i ABB mogą pochwalić się pełnym sukcesów partnerstwem. Wspólne projekty referencyjne IT obejmują infrastrukturę krytyczną, np. wykonanie nowego centrum danych dla jednego z europejskich lotnisk. Lefdal Mine Datacenter, które zostało wybudowane w nieczynnej kopalni oliwinów w Norwegii, należy do najbardziej wydajnych i bezpiecznych kolokacyjnych centrów danych w Europie. Centrum to dysponuje zasobami IT o mocy ponad 200 MW już w pierwszej fazie rozwojowej. ABB i Rittal wspólnie oferują gotową i skalowalną infrastrukturę IT do bardzo elastycznych zastosowań systemów IT.

 

Materiał zdjęciowy (źródło: Rittal Sp. z o.o.)

Zdj. 1. „Nasi klienci skorzystają z rozbudowy partnerstwa Rittal z ABB dzięki optymalnemu uzupełnianiu się know how dwóch globalnych liderów technologicznych. Nasze gotowe i sprawdzone w praktyce rozwiązania wspierają przedsiębiorstwa w zapewnianiu infrastruktury IT niezbędnej dla bezpieczeństwa Edge Computing” – mówi Andreas Keiger, szef Global Business Unit IT w Rittal.

 

Zdj. 2. „Jeżeli chodzi o systemy UPS i rozwiązania dotyczące zasilania elektrycznego – ABB od dawna jest dla Rittal zaufanym partnerem. Pogłębienie współpracy i zawarcie porozumienia na płaszczyźnie międzynarodowej zwiększa nasze szanse na rozwój. ABB jest nie tylko dostawcą komponentów i systemów, ale również angażuje się na miejscu, aby wzmocnić dystrybucję i ofertę serwisową na lokalnych rynkach” – stwierdza Lara Cortinovis, Global Product Group Manager Power Protection w ABB.

 

Zdj. 3. Lefdal Mine Datacenter, które zostało wybudowane w nieczynnej kopalni oliwinów w Norwegii, należy do najbardziej wydajnych i bezpiecznych kolokacyjnych centrów danych w Europie. Centrum to dysponuje zasobami IT o mocy ponad 200 MW już w pierwszej fazie rozwojowej. ABB i Rittal wspólnie oferują gotową i skalowalną infrastrukturę IT do bardzo elastycznych zastosowań systemów IT.


O firmie Rittal

Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.

Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.

Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.

Spółka Rittal Sp. z o.o.  została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.


Dane adresowe firmy Rittal:

Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *