Nowości produktowe

Bardzo elastyczne przewody Ethernet dla e-prowadników z certyfikatem CC-Link IE Field

By  | 

Nowe przewody chainflex CAT5e i CAT6 o przewidywalnej i gwarantowanej żywotności oraz certyfikacji dla protokołów CC-Link IE.  

Przewody CAT5e lub CAT6 są niezbędne do wdrożenia Industry 4.0 w automatyzacji. Firma igus opracowała teraz dwa wysoce elastyczne przewody Ethernet, CFBUS.045 i CFBUS.049, przeznaczone specjalnie do stosowania w e-prowadnikach. Nowe przewody zostały przetestowane przez niezależne instytuty i otrzymały certyfikat na protokoły CC-Link IE dla regionu azjatyckiego, a także certyfikat UL, zwiększony do 600 woltów na rynek amerykański.

Przemysłowy Ethernet to kolejny krok w kierunku cyfrowej fabryki jutra. Wiele badań wskazuje, że świat filedbusów znajduje się w stanie stagnacji, a liczba węzłów Ethernet zwiększa się dwucyfrowymi wskaźnikami wzrostu. Dotyczy to Azji, ale coraz częściej także Europy, a użytkownicy wybierają technologie CC-Link IE (Industrial Ethernet). Systemy te oferują płynną wymianę danych na wszystkich poziomach zakładu produkcyjnego, od najwyższego poziomu sterowania do poziomów produkcji. Sieć kontrolerów CC-Link IE została zaprojektowana do szybkiej wymiany dużych ilości danych w fabryce lub zakładzie produkcyjnym, podczas gdy sieć polowa CC-Link IE została zoptymalizowana pod kątem podłączenia szerokiej gamy urządzeń i ich połączenia z innymi, istniejącymi sieciami, takimi jak standardowa CC-Link. Te rosnące wymagania dla przemysłowych węzłów komunikacyjnych Ethernet wymagają bezpiecznego i długotrwałego połączenia między komponentami w celu zaspokojenia stale rosnącej ilości przesyłanych danych. Przewody chainflex Ethernet, CAT5e i CAT6 są właściwym wyborem dla zapewnienia tej komunikacji. Przez ponad 76 milionów skoków i z promieniem gięcia 9,5 x d w teście 3089, były w stanie wyraźnie zademonstrować ich wyjątkowo długą żywotność w wewnętrznym laboratorium testowym firmy igus.

Przewody chainflex do bezpiecznego i niezawodnego przesyłu danych

Dużym wyzwaniem w środowiskach przemysłowych jest ograniczona żywotność przepływu danych z powodu starzenia się ruchomych przewodów.

igus jest jedynym dostawcą, który oferuje serie przewodów BUS’owych CFBUS.045 CFBUS.PUR.045, CFBUS.PVC.045 (CAT5e) i CFBUS.049, CFBUS.PUR.049 oraz CFBUS.PVC.049 (CAT6). Szeroka gama przewodów dostępnych na rynku została specjalnie opracowana i przetestowana pod kątem zastosowania w e-prowadnikach. Dzięki ponad 2 miliardom cykli testowych i ponad 1,4 miliona testów elektrycznych rocznie, igus jest uważany za numer 1 dla przewodów ruchomych w e-prowadnikach. Wszystkie dane testowe są również wprowadzane do narzędzia online, które precyzyjnie przewiduje żywotność wszystkich przewodów chainflex. Kolejnym dowodem jakości przewodów są certyfikaty: Wszystkie nowe przewody BUS’owe zostały certyfikowane przez Stowarzyszenie Partnerów CLPA CC-Link po szeroko zakrojonych testach elektrycznych, dzięki którym przewody mają również zwiększony certyfikat UL 600 woltów.

Przewody Ethernet z gwarancją, dla komunikacji przemysłowej

Firma igus dostarcza 1350 rodzajów przewodów, najszerszą gamę przewodów do e-prowadników na rynku z najbogatszym na świecie wyborem międzynarodowych certyfikatów, takich jak certyfikat CC-Link. Specjalista od przewodów do ruchu od ponad 25 lat dostarcza przewody chainflex z certyfikatem UL dla inżynierii przemysłowej. Dla firm eksportujących oznacza to prostą odprawę celną w celu łatwego wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Ze względu na ciągłe testowanie wszystkich przewodów chainflex w wewnętrznym laboratorium testowym o powierzchni 2 750 metrów kwadratowych, firma igus jest jedynym producentem na świecie, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na kompletny asortyment przewodów, w tym nowe przewody Ethernet dla CAT5e i CAT6.

 

Zd.j 1. Nowe przewody chainflex Ethernet z przewidywalną i gwarantowaną żywotnością oraz certyfikatem dla protokołów CC-Link IE zapewniają szybki transfer danych i łatwy handel w regionie azjatyckim. (Źródło: igus Sp. z o.o.)


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *