Nowości produktowe

RS Components wprowadza do swojej oferty nowy tester Fluke do pomiarów zaworów sterujących

By  | 

Firma RS Components wprowadza do swojej oferty nowy tester Fluke upraszczający testowanie i wykonywanie pomiarów przemysłowych zaworów sterujących. Tester Fluke 710 ułatwia technikom wykonywanie pomiarów danych z zaworów sterujących i podejmowanie decyzji dotyczących ingerencji serwisowej.

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego, ogłosiła wprowadzenie do oferty testera zaworów Fluke™ 710, który jest łatwym w użytkowaniu narzędziem upraszczającym testowanie zaworów sterujących, co umożliwia wykonywanie szybkich pomiarów w zakresie kluczowych odczytów z zaworów za pomocą zwykłego połączenia dwuprzewodowego.

Do testowania zaworów sterujących wykorzystuje się zazwyczaj skomplikowane urządzenia, co wiąże się z koniecznością szkolenia użytkowników i demontażu testowanego zaworu sterującego na jedną-dwie godziny. Na rynku pojawił się jednak tester Fluke 710, który oferuje wbudowane procedury testowe i niezwykle intuicyjny interfejs wraz z informacjami o stanie zaworu.

Co ważne, urządzenie pozwala na przeprowadzanie szybkich kontroli zaworów sterujących bez konieczności wymontowywania ich z systemu. Odbiera sygnał pętli prądowej 4–20 mA i wprawia inteligentny zawór sterujący w ruch, jednocześnie pozyskując dane HART w celu zebrania kluczowych informacji diagnostycznych o położeniu i stanie zaworu. Dzięki temu technik może szybko i trafnie podejmować decyzje dotyczące ingerencji serwisowej i potencjalnego wyłączenia systemu.

Gotowe procedury testowania zaworów oferowane przez model Fluke 710 obejmują: ręczną zmianę sygnału mA i wyświetlenie pozycji HART oraz informacji o zmiennym ciśnieniu, pełnozakresowe narastanie sygnału przy jednoczesnym rejestrowaniu pozycji lub zastosowanego ciśnienia wyrażonego w wartości od 0% do 100% do 0%, ocenę reakcji zaworu na zmiany na wejściu mA, prędkości testowe służące do ocenienia, z jaką szybkością zawór jest w stanie się otworzyć lub zamknąć, a także testy odporności na uderzenia i częściowe przemieszczenie — wszystko to pozwala na testowanie zaworów w określonym zakresie.

Wyniki pomiarów i innych testów są zapisywane w pamięci testera Fluke 710, skąd można je przesłać do oprogramowania do analizy Fluke ValveTrack™, które dołączono do zestawu. Umożliwia to technikom analizowanie wyników testów zarejestrowanych w terenie oraz porównywanie poprzednio uzyskanych rezultatów z najnowszymi.

Tester Fluke 710 jest dostępny w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku. Z arkuszem danych można się zapoznać tutaj.


Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com.


Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *