Nowości produktowe

Interroll wprowadza do oferty nowy bezolejowy elektrobęben

By  | 

Firma Interroll wprowadza do oferty nową wersję bezolejowego elektrobębna, opartego na nowej, ulepszonej platformie Interroll Drum Motor.

Od wprowadzenia przez firmę Interroll pierwszego bezolejowego elektrobębna w 2010 roku, zainstalowano tysiące tego typu jednostek, znajdujących wiele zastosowań, między innymi w przemyśle spożywczym. Wprowadzane obecnie na rynek bezolejowe elektrobębny są oparte na nowej i ulepszonej platformie Interroll Drum Motor, obecnej na rynku od 2017 r. Synchroniczne bezolejowe elektrobębny charakteryzują się z natury bardzo dużą sprawnością, co oznacza mniejsze straty w postaci emisji ciepła i znacznie większą gęstość mocy, w przeciwieństwie do asynchronicznych bezolejowych elektrobębnów, które są podatne na przegrzanie i ograniczanie mocy, a w konsekwencji spadek momentu obrotowego.

W porównaniu ze standardowymi elektrobębnami, na parametry bezolejowego elektrobębna wpływa jedynie w minimalnym stopniu inny rodzaj smarowania. Ponadto, w porównaniu ze standardowym silnikiem asynchronicznym, bezolejowe silniki synchroniczne są mocniejsze i zapewniają lepsze parametry. Wymagają jednak przemiennika częstotliwości, a prędkość i moment obrotowy są nieco mniejsze w porównaniu ze standardowym silnikiem synchronicznym smarowanym olejem. Jednak wciąż mogą być stosowane w aplikacjach o dużej prędkości, jeśli siła naciągu paska jest wystarczająca. Dotyczy to również aplikacji o niskiej prędkości. Typowe zastosowania silników bezolejowych obejmują transport i pakowanie lekkich towarów, takich jak cukierki, czekolada lub praliny.

Brak problemów z wyciekami w delikatnych procesach produkcyjnych

Producenci, którzy muszą przestrzegać niektórych ograniczeń związanych z ryzykiem zanieczyszczenia żywności, korzystają z tej nowej opcji. Bezolejowe elektrobębny mogą być stosowane w dowolnych aplikacjach, w których taśma porusza się powoli (np. gdy proces produkcyjny odbywa się etapami, a dokładność ma pierwszorzędne znaczenie, jak w przypadku porcjowania i cięcia).

Po prawidłowym zainstalowaniu, elektrobębny Interroll nie wykazują problemów z wyciekami. Bezolejowy elektrobęben zwiększa bezpieczeństwo całego procesu produkcyjnego, ponieważ eliminuje potencjalne ryzyko zanieczyszczenia olejem. Działa dobrze w niskich temperaturach, które często są wymagane w sektorze produkcji żywności. W niektórych gałęziach przemysłu, takich jak przetwórstwo rybne, grupa EHEDG (European Hygienic Engineering and Design Group) zaleca stosowanie silników bezolejowych.

Zdj. 1. Nowy bezolejowy elektrobęben Interroll jest obecnie dostępny w rozmiarze 0080, a wersja rozmiaru 0113 zostanie wprowadzona później w 2019 roku.


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań do transportu materiałów. Firma została założona w 1959 r. i od 1997 roku jest notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX. Interroll dostarcza integratorom systemów i producentom OEM szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: Rollers (rolki przenośnikowe), Drives (silniki i napędy do systemów przenośnikowych), Conveyors & Sorters oraz Pallet & Carton Flow (przepływowe systemy
składowania). Rozwiązania Interroll znajdują zastosowania w usługach ekspresowych i pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach, w przemyśle spożywczym, odzieżowym i motoryzacyjnym oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Wśród użytkowników końcowych firmy znajdują się takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada
32 oddziały o łącznych obrotach około 559,9 milionów CHF i zatrudnia 2300 pracowników (2018).


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *