Diagnostyka

Firma RS Components wprowadza nową kamerę termowizyjną do zastosowań w diagnostyce samochodowej

By  | 

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych opatentowanych technologii nowa ręczna kamera termowizyjna jest idealnym rozwiązaniem dla mechaników zajmujących się konserwacją i naprawami pojazdów.

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, ogłosiła dostępność nowej kamery termowizyjnej firmy FLIR, czołowego producenta inteligentnych czujników dla przemysłu. Kamera termowizyjna TG275 to idealne rozwiązanie dla mechaników zajmujących się konserwacją i naprawami pojazdów, które pomaga im przyspieszyć procedury diagnostyczne i uniknąć niewykrytych problemów.

Dzięki połączeniu bezdotykowego pomiaru termicznego i termografii w celu ułatwienia mechanikom rozwiązywania problemów, wykrywania potencjalnych usterek i zapisywania obrazów kamera jest szczególnie skuteczna w diagnozowaniu problemów z przekaźnikami i przełącznikami, upływem prądu z akumulatora przy braku obciążenia, elementami układu napędowego i układami HVAC.

Najważniejsze dane techniczne modelu TG275 to kamera termowizyjna o rozdzielczości 19 200 pikseli i zakresie pomiaru temperatury od -25°C do +550°C. Urządzenie wykorzystuje także technologię MSX® (Multi-Spectral Dynamic Imaging) firmy FLIR, która dodaje szczegóły światła widzialnego do obrazów termicznych w czasie rzeczywistym. Zapewnia to większą wyrazistość poprzez osadzanie szczegółów krawędzi i konturów na odczytach termicznych. Ten wysoki poziom wyrazistości szczegółów wyświetlanych przez urządzenie jest wyświetlany na ekranie LCD o przekątnej 2,4 cala.

Inne parametry techniczne to pole widzenia 57° × 44° (FoV) i czułość termiczna poniżej 70 mK, a także wysoka dokładność pomiaru temperatury wynosząca ±1,5°C w zakresie od +50 do 100°C oraz przesunięcie do ±3°C w zakresie od -25 do +50°C i od +100 do +550°C. Urządzenie jest wyposażone w wytrzymałą i niezawodną konstrukcję odporną na upadki oraz obudowę IP54, która chroni kamerę przed brudem, kurzem i olejem.

Kamera FLIR TG275 jest obecnie dostępna w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components, Allied Electronics & Automation, IESA i Monition to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora wielokanałowego przemysłowych i elektronicznych produktów oraz rozwiązań. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, wysyłamy ponad 50 000 paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *