Nowości produktowe

Nowy, uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC firmy Eaton

By  | 

Firma Eaton przedstawia nowy, uniwersalny przekaźnik bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC z szerokim zakresem napięć wejściowych opracowany z myślą o producentach maszyn na eksport.

Eaton Electric poszerza swoje portfolio przekaźników bezpieczeństwa o nowy model ESR5-NO-31-UC. Urządzenia te zostały zaprojektowane dla szerokiego zakresu napięć, od 24 V do 230 V AC lub DC, co sprawia, że nadają się do użytku na całym świecie i w systemów sterowania o różnej architekturze. Dlatego też przekaźniki mogą być używane również z napięciami sterującymi 110 V, które są standardem w USA. Nowe przekaźniki bezpieczeństwa są najnowszym produktem z rodziny przekaźników ESR5 firmy Eaton. Wprowadzenie ich na rynek potwierdza uniwersalne zastosowanie urządzeń ESR5, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów związanych z magazynowaniem, budową i zakupem.

Przekaźniki bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC mogą przetwarzać sygnały generowane przez wyjścia OSSD, co umożliwia podłączenie do systemu czujników takich jak kurtyny świetlne. Każdy przekaźnik posiada trzy redundantne obwody wyjściowe i zaciski dla różnych typów czujników – obok obsługi kurtyn świetlnych można również dodawać takie funkcje jak przyciski wyłączania awaryjnego, monitorowanie osłon bezpieczeństwa czy sterowanie ryglami. Nowe przekaźniki bezpieczeństwa oferują zatem dużą elastyczność w odniesieniu do różnych typów czujników bezpieczeństwa, które są kontrolowane przez urządzenie. Ich liczne opcje połączeń po stronie wejściowej i wyjściowej, jak również szeroki zakres napięć wejściowych, pozwalają na szeroki zakres zastosowań. Jedno urządzenie może być stosowane w wielu różnych obwodach bezpieczeństwa. Dzięki temu konstruktorzy maszyn i integratorzy systemów nie potrzebują już tak wielu różnych komponentów, co zmniejsza koszty związane z magazynowaniem zapasów i części zamiennych, jednocześnie upraszczając proces inżynieryjny.

Szerokość 22,5 mm sprawia, że przekaźnik bezpieczeństwa jest o połowę mniejszy niż jego poprzedni model, co pozwala zaoszczędzić miejsce w szafie sterowniczej. Rozszerzony zakres temperatur otoczenia od -40 °C do +55 °C również poszerza zakres zastosowań. Przekaźniki bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC posiadają dopuszczenia UL i mogą pracować w obwodach o najwyższych poziomach funkcjonalnego bezpieczeństwa (PL e, zgodnie z normą EN 13849 oraz SIL CL 3, zgodnie z normą EN 62061).

Dostępny obecnie model przekaźnika bezpieczeństwa ESR5-NO-31-UC zastępuje poprzedni model ESR5-NO-31-AC-DC.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu/safety. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.

 

Zdj. 1. Nowy przekaźnik bezpieczeństwa firmy Eaton z szerokim zakresem napięć wejściowych ESR5 opracowany specjalnie z myślą o maszynach przeznaczonych na eksport

 


Informacje o firmie Eaton

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton jest firmą zarządzającą energią z obrotem 21,6 mld USD w 2018 roku. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 99 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.eaton.eu.

Kontakt dla czytelników:
Eaton Electric Sp. z o.o., Biuro Warszawa,
ul. Krakowiaków 34, 02-255 Warszawa
Tel: +48 22 320 5050,
Email: pl-warszawa@eaton.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *