Wydarzenia

Biuletyn prasowy Targów DREMA

By  | 

DREMA 2018 na drodze do Przemysłu 4.0

Chcąc nadążać za zmianami, wynikającymi z rozwoju gospodarki, a co za tym idzie – wpisywać się w ideę Przemysłu 4.0, która zagościła już na dobre w umysłach polskich i światowych przedsiębiorców, nie da się uniknąć inwestycji w innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny. Każdego roku Poznań przez cztery dni staje się stolicą przemysłu drzewnego i meblarskiego, a Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku, w jakim zmierza branża. Dobra passa w sektorze drzewnym i meblarskim rokuje na dynamiczny rozwój tegorocznej edycji targów DREMA 2018, która pod względem kompleksowej ekspozycji, ilości wystawców i prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu związanego z obróbką drewna zapowiada się rekordowo!

Targi DREMA są rekomendowane przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Wydarzenie to stwarza znakomitą możliwość, z jednej strony – prezentacji nowych produktów i udoskonalonych rozwiązań dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, z drugiej – zapoznania się z szeroką ofertą firm i kierunkami rozwoju branży. Czterodniowe spotkanie obfitować będzie w wiele wydarzeń specjalnych.
Tegoroczna ekspozycja targów DREMA obejmować będzie 6 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 4, 5, 5A, 6) oraz teren otwarty. Udział w nich weźmie blisko 400 wystawców, którzy zaprezentują innowacyjne maszyny, nowoczesne technologie, oryginalne rozwiązania dla przemysłu drzewno-meblarskiego, jak również produkty uhonorowane Złotym Medalem MTP oraz szereg nowości rynkowych. Każdy, kto pojawi się w dniach 11-14 września 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak
i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, pokazów i stref specjalnych.

 • PAWILON PROMOCJI DREWNA
  11 – 14 września 2018, pawilon 3, godz. 09.00-17.00
  Właściwości drewna sprawiają, że jest ono najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystywany jest na szeroką skalę, jednak jego zasoby są ograniczone. Istotne jest, aby rozwój branży obróbki drewna szedł w parze z możliwościami dostarczania surowca. I to jest główny cel, przyświecający idei Pawilonu Promocji Drewna – popularyzacja firm i instytucji działających w obszarze drzewnym i meblarskim oraz szeroka informacja o możliwościach i kierunkach rozwoju tego przemysłu. Goście obecni podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2018, przez cztery dni trwania wydarzenia, będą mieli szansę W Pawilonie nr 3 na zapoznanie się z działalnością wielu firm, stowarzyszeń branżowych czy instytucji z kraju i zagranicy. Przestrzeń Pawilonu Promocji Drewna składać się będzie z: Studio na Żywo DOM i DREWNO, Strefa DREMA Design, Strefa Wiedzy, Strefa Parkietu, Strefa BHP, B2B Wood Meetings, a uczestnicy targów będą mogli wziąć udział i skorzystać z licznych pokazów, wykładów, rozmów kooperacyjnych, praktycznych szkoleń i wielu zaplanowanych atrakcji.
 • LASY PAŃSTWOWE
  11 – 14 września 2018, pawilon 3, godz. 09.00-17.00
  Lasy Państwowe w ramach przestrzeni na Międzynarodowych Targach Maszyn
  i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA zaprezentują dwie wystawy: „Bogactwo przyrodnicze lasów Podkarpacia i Bieszczadów” – wystawa fotografii autorstwa Mateusza Matysiaka, oraz ekspozycję multimedialną „FOREST” – prezentującą model polskiego leśnictwa. Na stoisku Lasów Państwowych będzie można uzyskać informacje na temat budownictwa drewnianego w PGL LP, a dodatkowo w wybranym dniu odwiedzjący będą mieli okazję skosztować produktów „Dobre z lasu” – w tym wędlin z dziczyzny w postaci szynek, boczków, polędwic, kiełbas, kabanosów, pieczeni czy pasztetów. Dostępne będą także marynowane grzyby oraz przetwory z owoców leśnych w postaci dżemów i konfitur z borówek i żurawiny.
 • DREMA DESIGN
  11 – 14 września 2018, pawilon 3, godz. 09.00-17.00
  Targi DREMA to miejsce, gdzie promowane jest drewno i to, co można z niego wykreować. Chcąc pokazać, jak wiele zastosowań ma ten naturalny surowiec, w ramach Pawilonu Promocji Drewna w hali nr 3 przygotowana zostanie specjalna przestrzeń – DREMA DESIGN. Firmy, które na co dzień zajmują się obróbką drewna, tworząc pomysłowe meble i przedmioty codziennego użytku, pokażą swoje nieoczywiste eksponaty na powierzchni ponad 1100 m2. Strefa DREMA DESIGN powstała z myślą, aby wspierać projektantów oraz ludzi z pasją i pomóc im wypromować nietuzinkowe pomysły i rozwiązania. Tegoroczną przestrzeń Strefy DREMA DESIGN zagospodarują Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Kronospan Szczecinek wraz z Wydziałem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej i Inkubatorem firmy InfoTEC CNC, firmy: m.in. Handicraft, Wiązary Burkietowicz, Łąccy, OKOŃ Parkiety Pałacowe i Tradycyjne oraz rokujący artyści, dizajnerzy i ludzie z pasją stolarską.
 • Spotkania kooperacyjne B2B Wood Meetings
  12 – 13 września 2018, pawilon 3, godz. 10.00-16.00

  Prezentacja firm i spotkania kooperacyjne branży drzewnej, organizowane we współpracy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, Międzynarodowych Targów Poznańskich i partnerów sieci Enterprise Europe Network (EEN). Jest skierowane przede wszystkim do przedsiębiorstw działających w branżach przetwórstwa drewna i produkcji maszyn, urządzeń oraz narzędzi używanych do jego obróbki, a także kupców i zleceniodawców poszukujących outsourcingu dla części swojej produkcji. Tematyka wydarzenia może spotkać się również z zainteresowaniem handlowców z sektora materiałów drzewnych (dostawców surowców, półfabrykatów i gotowych produktów) oraz naukowców chcących poszerzyć wiedzę m. in. o certyfikacji. Wydarzenie daje możliwość nawiązania perspektywicznych kontaktów międzynarodowych.
 • DOM I DREWNO STUDIO NA ŻYWO
  11 – 14 września 2018, pawilon 3, godz. 09.00-17.00
  Dom i Drewno to portal dedykowany zarówno profesjonalistom, mającym do czynienia z obróbką drewna na co dzień, ale też dla poczatkujących, którzy pragną zobaczyć zawodowców w działaniu i zaczerpnąć od nich wiedzy. Jest to kompendium wiedzy, w postaci własnych materiałów video oraz artykułów. Poruszanych jest wiele tematów związanych z materiałoznawstwem, elektronarzędziami oraz maszynami do obróbki drewna. Inicjatorzy portalu pokazują również krok po kroku jak powstają meble i konstrukcje drewniane. Odwiedzają i relacjonują interesujące miejsca, tak w internecie, jak i w realu. W tym roku studio DOM i DREWNO na czas trwania targów DREMA zostanie przeniesione do pawilonu ekspozycyjnego MTP! W ciągu 4 dni odbędzie się szereg ciekawych pokazów zaproszonych gości, jak również stałe transmisje na żywo. W ramach stoiska zaprezentowane będą również prace 10 laureatów konkursu Starcie Mistrzów. Finał Konkursu odbędzie się 14.09.2018 o godz. 14.00.
 • STREFA WIEDZY, EDUKACJI I KONSULTINGU
  11 – 14 września 2018, pawilon 3, godz. 10.00-16.00
  Strefa Wiedzy to przestrzeń specjalna obejmująca powierzchnię 630 m2, przeznaczona do promocji wiedzy związanej z branżą drzewną: szkolnictwa, specjalistycznych kursów, doradców, ekspertów, przedstawicieli nowych technologii. Przez cztery dni targowe przewidziano szereg atrakcji: konsultacje z uczelniami wyższymi, możliwość skorzystania z symulatorów wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder, konkursy z nagrodami, prezentacje narzędzi do ręcznej obróbki drewna, a także duży i różnorodny wybór literatury branżowej. Uczniowie szkół będą prezentować swoje umiejętności podczas pokazów na żywo – młodzież wykonywać będzie m.in. drewniane ule dla pszczół do przyszkolnej pasieki, budy dla psów (które przekazane zostaną na rzecz nowopowstającego schroniska nadzorowanego przez Ogólnopolską Fundację NaszeZoo.pl).
 • STREFA PARKIETU
  12 – 15 września 2017, pawilon 3, godz. 09.00-17.00
  W ramach Strefy Parkietu odbędą się: IX WARSZTATY BRANŻY PARKIETÓW I USŁUG PARKIECIARSKICH, podczas których prezentowane będą najnowsze produkty i technologie stosowane w parkieciarstwie. Warsztaty wypełnią praktyczne pokazy mistrzów zawodu oraz wykłady i szkolenia specjalistyczne. Ponadto w programie otwarte szkolenie dla rzeczoznawców parkieciarstwa, szkolenie i egzaminy na Czeladnika i Mistrza parkieciarstwa, jak również prezentacje z zakresu profesjonalnego stanowiska pracy parkieciarza, stolarza, cieśli.
 • DREMA TOOLS
  11 – 14 września 2018, pawilon 3A, godz. 09.00-17.00
  Firma ITA TOOLS podczas targów DREMA 2018 odwzoruje w pawilonie nr 3A swoją ostrzarnię z Mielca. Wspólnie z markami: DMG MORI, WALTER, ANCA, KEYENC, HAIMER, CEIA stworzy przestrzeń DREMA Tools, w ramach której zaprezentuje na żywo technologię ostrzenia i regenerację narzędzi. Codziennie na stoisku nr 7 odbywać się będą pokazy i wykłady, które na miarę czwartej rewolucji przemysłowej, wprowadzą uczestników targów DREMA w zupełnie nowy wymiar ostrzenia i regeneracji narzędzi oraz obróbki materiałów. Wykłady prowadzone będą w dniach 11-13.09.2018 w godzinach: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 oraz ostatniego dnia targów DREMA (14.09.2018) w godz. 10:00, 12:00, 14:00.
 • Poligon prezentacji lakierniczych
  11 – 14 września 2018, pawilon 3A, godz. 09.30-16.30
  Interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, to jedyne takie wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania. Tylko na tej przestrzeni demonstracyjnej goście mają szansę zapoznać się z pracą ścian lakierniczych: wodnej i suchej, pomp oraz aplikacji różnych producentów, a także spróbować sił w malowaniu czy szlifowaniu. Program tegorocznego “Poligonu Umiejętności” obejmować będzie: zapoznanie się z produktami do uszlachetniania powierzchni drewna, ocenę parametrów użytkowych otrzymanych powłok, takich jak: siła krycia, wartość kolorystyczna, jednolitość matowości, a także parametrów mieszanek pod kątem szybkości schnięcia oraz czasu żywotności mieszanki. Drugiego dnia targów (12 września, godz. 10.30 – 13.00) odbędą się bezpłatne wykłady – wysłuchać będzie można ciekawych wystąpień specjalistów branży obróbki materiałów z drewna.
 • Biomasa w przemyśle drzewnym
  12 września 2018, pawilon 4, godz. 10.30-14.00
  Wydawnictwo Biomass Media Group organizuje jednodniową konferencję “Biomasa w przemyśle drzewnym”. Jej tematem przewodnim będzie zagospodarowanie i przetwarzanie odpadów drzewnych.
 • DREMA DZIECIOM
  11 – 14 września 2018, pawilon 5 i 6 , godz. 09.00-17.00
  DREMA DZIECIOM to wyjątkowa idea, łącząca charytatywny cel przyświecający uczestnikom z towarzyszącą jej przestrzenią edukacyjną, która pozwoli gościom targów na zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli. Przestrzenie w pawilonach 5 i 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zamienią się w pokazowe fabryki, prezentujące nowoczesne technologie i maszyny do obróbki drewna. W ciągu czterech dni trwania targów DREMA 2018, przy czynnym udziale studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz zaangażowaniu partnerów z branży drzewnej i meblarskiej powstanie 10 zestawów mebli do wyposażenia pokoju dziecięcego, których skład stanowią: łóżko oraz łóżko piętrowe z materacami, komoda i biurko. Produkcja obejmuje proces obróbki drewna i płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu okuć oraz pakowania wyrobów gotowych. Nowością tegorocznej odsłony projektu DREMA DZIECIOM jest produkcja dziecięcych mebli tapicerowanych. Zaplanowano wytworzenie 10 kompletów: fotel z podnóżkiem, które uzupełnią zestawy mebli drewnianych. Weble wytworzone w ramach projektu DREMA DZIECIOM przekazane zostaną przy wsparciu fundacji „Tak po prostu” dla dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych. DREMA DZIECIOM 2018 to działania Fabryki Mebli na Żywo, koordynowanej przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (pawilon 6) oraz Polskiej Fabryki Mebli – nadzorowanej przez Stowarzyszenie DROMA i firmę InfoTEC CNC (pawilon 5).
 • INFOTEC WORKSHOP – MEBLE SKRZYNIOWE
  11 – 14 września 2018, pawilon 5, godz. 11.00-14.00
  Warsztaty stolarskie dla Profesjonalistów pt. „Innowacje w produkcji mebli małoseryjnych i jednostkowych, a wpływ na zwiększenie zysków i usprawnienie produkcji”. W trakcie warsztatów będą mieli Państwo okazję zapoznać się z nowoczesnym procesem produkcji. Krok po kroku pokażemy, jak wytwarzać meble małoseryjne oraz jednostkowe, tak, aby zwiększyć zyski i oszczędzić cenny czas. Od projektu, przez kosztorys i produkcję, po gotowe meble.
 • INFOTEC WORKSHOP – MEBLE TAPICEROWANE
  11 – 14 września 2018, pawilon 5, godz. 14.00-17.00
  Spotkanie dla Profesjonalistów pt. „Innowacyjne technologie wycen, projektowania, zarządzania i produkcji mebli tapicerowanych”. Tematem przewodnim będą zagadnienia związane z produkcją mebli tapicerowanych, wyceną zleceń – w tym kosztów produkcji, projektowaniem i realizacją produkcji. Do spotkania zostali zaproszeni praktycy, którzy opowiedzą z jakimi problemami spotykali się na co dzień w swojej działalnością oraz jak je rozwiązali. W trakcie wydarzenia pokazany zostanie również cały proces/ model biznesowy uwzględniający cyfrowe zarządzanie przedsiębiorstwem i produkcją.
 • Seminarium „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna!”
  11 września 2018, Hol Wschodni MTP, Sala Zielona, godz. 10.00-12.00
  Podczas seminarium, przygotowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, podsumowana zostanie kampania prewencyjno-kontrolna „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna!”, zaprezentowane będą materiały przygotowane dla pracodawców, omówione nieprawidłowości związane z użytkowaniem maszyn do obróbki drewna, które są najczęściej ujawniane w trakcie kontroli inspekcji pracy, przybliżona rola właściwej organizacji pracy, a także zachowania ludzkie w tworzeniu bezpiecznych warunków pracy. Wszyscy zainteresowani poprawą bezpieczeństwa pracy w swoich firmach będą mogli skorzystać z porady inspektora na stoisku inspekcji pracy w pawilonie 3. Oprócz wsparcia merytorycznego będzie można tam otrzymać bezpłatne publikacje i filmy instruktażowe dotyczące bezpiecznej pracy.
 • Przemysł drzewny i meblarski – bezpieczny park maszynowy w kontekście obowiązującej Dyrektywy Maszynowej oraz idei Przemysłu 4.0
  11 – 14 września 2018, salka konferencyjna, pawilon 3, godz. 12.30-13.30
  Cykl wykładów dotyczący tematyki bezpieczeństwa maszyn, przygotowany przez firmę RAControls we współpracy z uznanymi w branży specjalistami. Program został ukierunkowany na osoby zajmujące się polityką bezpieczeństwa oraz bieżącą oceną parku maszynowego w przemyśle drzewnym i meblarskim.
 • Wyczarowane z drewna
  11 – 14 września 2018, pawilon 5, godz. 09.00-17.00
  Wystawa prezentująca prace nadesłane na konkurs praktyczny, polegający na wykonaniu przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który przemysłowo nie jest produkowany z tych surowców. W ostatnim dniu targów nastąpi uroczyste wręczenie nagród dla uczestników (14.09.2018, godz. 13.00).
 • Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ
  11 – 14 września 2018, pawilon 5, godz. 09.30-16.30
  Siedemnasta już edycja mistrzostw, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedstawicieli branży drzewnej z uwagi na element sportowej rywalizacji, przyjazną atmosferę i wyśmienitą zabawę! Konkurs podzielony jest na dwa etapy – dzienny oraz finałowy. Zadaniem uczestników jest wbicie pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka (jeden gwóźdź jednym uderzeniem). Finał odbędzie się 14.09.2018 o godz. 13.30.
 • Pokazy wózków widłowych Toolmex Truck
  11 – 14 września 2018, teren otwarty – strefa 10, godz. 09.30-16.30
  Operatorzy wózków widłowych, reprezentujący firmę Toolmex Truck, na otwartej, zaimprowizowanej powierzchni 400 m2, wykorzystując swoje umiejętności i parametry wózków widłowych zaprezentują dziesiątki manewrów magazynowych, które zweryfikują możliwości techniczne maszyn w wykonywaniu codziennych operacji magazynowych. Pokaz będzie skupiał się na zaprezentowaniu najważniejszych cech urządzeń: przyśpieszanie i hamowanie, zwrotność podczas pokonywania slalomów i ostrych zakrętów, moc hydrauliki podczas podnoszenia mniejszych wózków większymi urządzeniami. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z modelami wózków widłowych takich marek, jak: HYUNDAI, HANGCHA oraz NOBLELIFT.

ZŁOTY MEDAL MTP 2018
W roku bieżącym, 16 produktów w ramach targów DREMA uhonorowanych zostało Złotym Medalem! Szukajcie ich na specjalnie oznaczonych stoiskach!

NOWOŚCI
Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty firmowej i dotarcia do świadomości konsumentów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję targów DREMA będą mogli zapoznać się z 46 nowościami, które będą oznaczone specjalnymi naklejkami!

DLA ZWIEDZAJĄCYCH
Bilet wstępu na targi upoważnia do zwiedzenia trzech odbywających się w tym samym miejscu wydarzeń: Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.

Godziny otwarcia targów: 11 września (wtorek): 9.00 – 17.00, 12 września (środa): 9.00 – 17.00,
13 września (czwartek): 9.00 – 17.00, 14 września (piątek): 9.00 – 16.00.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *