Wydarzenia

W Chinach otwarto nowe biuro firmy EPLAN

By  | 

Około 230 gości ze świata nauki, biznesu i polityki świętowało otwarcie nowego biura EPLAN w Szanghaju w Chinach w dniu 8 czerwca. Podczas specjalnej ceremonii – Dyrektor Generalny EPLAN mówił o przyszłości firmy, będącej znanym dostawcą oprogramowania inżynierskiego w Europie: Będziemy nadal wzmacniać swoją pozycję w Chinach – warunki do tego są doskonałe.

Zdj. 1. Haluk Menderes

„Będziemy nadal wzmacniać swoją pozycję w Chinach – warunki do tego są doskonałe.” – powiedział Haluk Menderes – Dyrektor Generalny EPLAN podczas ceremonii otwarcia.

Prezes EPLAN China, Bill Qin rozpoczął imponującą ceremonię otwarcia w Hongqiao Jin Jiang Hotel Shanghai swoim przemówieniem „Excellence Through Innovation”. Omawiając przegląd cyfrowej produkcji i aktualnych pomysłów na innowacyjną inżynierię, zaznaczył, że projektowanie przemysłowe będzie przełamywało kolejne bariery podczas przechodzenia do etapu produkcji. Cele firmy EPLAN w Chinach są jasne: Wiodący projekt techniczny ma się przyczynić do rozwoju inteligentnej produkcji w tym kraju.

W swojej prezentacji na temat inteligentnej inżynierii, Przemysłu 4.0 i inteligentnej produkcji, Dyrektor Generalny EPLAN Haluk Menderes mówił o konieczności integracji procesów – od inżynierii do produkcji. „Chiny są doskonale przygotowane do tego celu i będą nadal napędzać innowacje, inteligentną inżynierię i Produkcję 4.0 wraz z naszymi klientami.”

Eksperci dyskutują o przyszłości

Kolejnym punktem była dyskusja przy okrągłym stole na temat „Transformacji technologii cyfrowych” moderowana przez dr Pei Huanga, Redaktora Naczelnego czasopisma e-works i Yingzhang Pan, Prezesa portalu internetowego „gongkong.com”. W grupie ekspertów znaleźli się również profesor Ming Chen, Zastępca Dyrektora Chińsko-Niemieckiego Uniwersytetu Nauk Stosowanych oraz Daming Lu, Wiceprezes Chińskiego Towarzystwa Inżynierii Mechanicznej. Dyrektor Generalny CISDI Electric Technology, Yanhua Peng i Szef Haitian Group, Bin Qian poruszali tematy standaryzacji i danych inżynieryjnych, mówili o pozycji konkurencyjnej niemieckich firm, a także o definicji „nowej inżynierii” w Chinach. W dyskusji brali też udział Jie Xiao, Dyrektor Generalny Vogel Business Media w Chinach oraz Wiceprezes EPLAN w regionie Azji i Pacyfiku, Dr Carsten Metelmann.

Liczby, dane, fakty

Firma EPLAN jest obecna w Chinach od 2005 roku i nadal się rozwija, zatrudniając ponad pięćdziesięciu pracowników w dziesięciu biurach, w tym w Szanghaju, Pekinie, Chengdu i Shenzhen. Chińskie biura koncentrują się przede wszystkim na inżynierii mechanicznej, przemyśle motoryzacyjnym i technologii energetycznej, które to dziedziny rozwijają się silnie w niemal wszystkich segmentach biznesowych. Chińskie firmy, takie jak Shanghai Electric, Chery     i CRRC polegają na rozwiązaniach dostarczanych przez EPLAN podobnie, jak inni globalni gracze na rynku.

Współpracując z dostawcą szaf sterowniczych i rozwiązań IT – firmą Rittal oraz specjalistą ds. automatyzacji – firmą Rittal Automation Systems, w ramach grupy Friedhelm Loh, firma EPLAN oferuje szeroką gamę podzespołów dla producentów szaf sterowniczych i rozdzielnic na chińskim rynku.

Zdj. 2. Okrągły stół: Eksperci podczas okrągłego stołu poświęconego „transformacji cyfrowej” to (od lewej do prawej) Ming Chen, Jie Xiao, dr Carsten Metelmann, dr Pei Huang, Yingzhang Pan, Bill Qin, Yanhua Peng i Bin Qian.


Eplan Software & Service

EPLAN Software & Service jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług w zakresie rozwoju systemów CAx oraz konfiguracji i rozwiązań z zakresu mechatroniki, oferujący również klientom doradztwo w zakresie optymalizacji ich procesów inżynieryjnych. Dostarcza zarówno standaryzowane, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniające spójność danych na etapie projektowania, przetwarzania zamówień i produkcji.

Czynnikami zapewniającymi firmie sukces w zakresie inżynierii są spójna orientacja na potrzeby klienta, globalny system wsparcia technicznego oraz innowacyjność i doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Jako dostawca globalny, EPLAN wspiera około 45.000 klientów z ponad 120.000 instalacji, oferując wysokiej jakości produkty pozwalające na maksymalne zwiększenie wydajności.

Firma EPLAN została założona w 1984 roku i wchodzi w skład grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group prowadzi działalność w 18 zakładach produkcyjnych i 78 oddziałach międzynarodowych. Cała grupa zatrudnia ponad 11,500 osób i osiągnęła w 2015 roku przychody wynoszące około 2,2 miliarda euro. Po raz ósmy z rzędu została w 2016 roku uhonorowana tytułem “Top German Employer”. Dodatkowo, Friedhelm Loh Group uzyskał tytuł “Top vocational trainer” w badaniach prowadzonych przez Deutschland Test i Focus Money.


Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eplan.de i www.friedhelm-loh-group.comwww.eplan.pl


AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@eplan.de
www.eplan.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@eplan.de

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *