Wydarzenia

Współpraca Boeing Portland i Haimer

By  | 

Współpraca pomiędzy Boeing Portland i HAIMER nasila się dzięki współpracy w ramach Oregon Manufacturing Innovation Center – Centrum Badań i Rozwoju. Daje to w sumie 20 partnerów OMIC R&D w zakładzie Scappoose, w stanie Oregon.


Zdj. 1. Uścisk dłoni w OMIC

Partnerstwo między firmą Boeing a grupą HAIMER zostanie strategicznie rozszerzone na wspólne członkostwo w instytucji badawczo-rozwojowej OMIC. Na zdjęciu William Gerry, kierownik programu Global Technology for Boeing Research and Technology (po lewej) i Andreas Haimer, prezes HAIMER Group (po prawej), na oficjalnej inauguracji członkostwa HAIMER w OMIC. Centrum Badawczo – Rozwojowe zlokalizowane w stanie Oregon kontynuuje swój rozwój i stale rozwija bazę członkowską, a w tym miesiącu do współpracy dołączyła firma HAIMER, wiodąca w
świecie niemiecka firma narzędziowa produkująca uchwyty narzędziowe, urządzenia do mocowania termokurczliwego, wyważarki, a także urządzenia do pomiaru i ustawiania narzędzi. W sumie siedemnastu partnerów z branży produkcyjnej i trzy publiczne uniwersytety, zakład badawczo – rozwojowy Scapposse ze staniu OREGON kontynuuje budowę światowej klasy centrum celem opracowywania zaawansowanych technologii produkcji metali poprzez wspólne badania i prace rozwojowe. Poprzez tę współpracę, Boeing wraz ze swoim centrum kompetencji i głównym zakładem produkcyjnym do ciężkiej obróbki w Portland, w stanie OREGON intensyfikuje strategiczne partnerstwo z firmą HAIMER, sponsorując wspólne członkostwo w OMIC R&D.

Współpraca pomiędzy firmą Boeing, a HAIMER sięga ponad 10 lat, kiedy to system SAFE-LOCKTM zapobiegający wysuwaniu narzędzia podczas obróbki zrewolucjonizował podejście do obróbki. Poczynając od jednego z największych zakładów zajmujących się obróbką tytanu, Boeing Portland wyznaczył standardy dla narzędzi skrawających i uchwytów narzędziowych przeznaczonych do obróbki materiałów trudnoobrabialnych. Partnerstwo to zostało strategicznie wzmocnione poprzez inwestycje i wsparcie firmy HAIMER jako nowego członka OMIC R&D.

Dzięki korzyściom płynącym ze stosowania systemu, rozwiązanie HAIMER Safe-LockTM stało się standardem w zakresie obróbki zgrubnej przy procesach frezowania dla zakładu Boeing Portland. Firma HAIMER wdrożyła politykę otwartego licencjonowania, w ramach której inne amerykańskie firmy produkujące narzędzia oferują tę technologię jako standardowe rozwiązanie, a ta z kolei jest szeroko stosowana w zakładach Boeinga. W rzeczywistości firma
Boeing otrzymała również od firmy Haimer licencję patentową i znak towarowy, aby móc szybko reagować na potrzeby własne w zakresie obróbki skrawaniem dla tej innowacyjnej technologii.

Przed wdrożeniem system Safe-LockTM w swojej produkcji, Boeing nieustannie borykał się z wyzwaniem, jakim było zapobieganie wysuwaniu narzędzia skrawającego, co potencjalnie powodowało powstanie bardzo kosztownych odpadów. W ciągu ostatnich 10 lat, od czasu wdrożenia Safe-LockTM nie odnotowano żadnego przypadku związanego z wysunięciem narzędzia – dzięki temu uniknięto produkcji odpadów i awarii w trakcie proceu obróbki, co było częstym problemem zanim wdrożono system Safe-LockTM.

William Gerry, kierownik ds. technologii odpowiadający za wszystkie fabryki w Boeing Research and Technology powiedział: “Boeing bardzo ostrożnie dobiera i zaprasza do współpracy członków, którzy to mają przyczynić się do badań i rozwoju OMIC R&D. Cieszymy się z nowego członkostwa firmy HAIMER, która znana jest jako firma zajmująca się produkcją uchwytów narzędzowych, ich obkurczaniem, wyważaniem, a także ustawianiem i pomiarami narzędzi, a z której doświadczeń korzysta wyłącznie firma Boeing. HAIMER może wspierać OMIC R & D i jego członków dzięki najnowocześniejszym technologiom i przemysłowym rozwiązaniom komunikacyjnym charakteryzującym przemysł 4.0.”

OMIC R&D jest piętnastym takim ośrodkiem badawczym utworzonym z kierownictwem Boeinga na całym świecie, a pierwszy sponsorowanym przez Boeinga w Stanach Zjednoczonych. Jego misją jest połączenie firm produkcyjnych i szkolnictwa wyższego w środowisku innowacyjnym, w którym badania realizowane wykładowcami i studentami rozwiązują rzeczywiste problemy dla zaawansowanych producentów, szkoląc kolejne pokolenie inżynierów i technologów. Firmy członkowskie udostępniają maszyny i sprzęt, a także dzielą się rozwiązaniami i doświadczeniem, aby stworzyć wysoce dynamiczną i innowacyjną funkcję badawczo-rozwojową dla członków.

Andreas Haimer, prezes grupy HAIMER wyjaśnił podczas oficjalnego uściśnięcia dłoni, że został członkiem zespołu badawczo-rozwojowego OMIC: “Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy blisko związani z Boeingiem jako wiodącym producentem samolotów i jednym z naszych największych globalnych klientów. Inwestycja i członkostwo w OMIC R&D to wyraźne zobowiązanie wobec społeczności, naszych klientów i całego przemysłu produkcyjnego w Oregonie, w regionie Pacyfiku Północno-Zachodniego i amerykańskiego przemysłu. OMIC R&D jest idealną platformą do dzielenia się najlepszymi praktykami, dzięki czemu producenci z USA i Oregonu są bardziej konkurencyjni. Oprócz Boeinga Portland intensywnie wspieramy czołowe amerykańskie obiekty Boeinga, korzystające z naszych technologii systemowych w Auburn, Seattle, Everett, Helena, St. Louis i Fredrickson. ” HAIMER dołącza do dziewiętnaście innych firm z branży OMIC R & D i uniwersytetów w zakładzie Scappoose. Craig Campbell, dyrektor wykonawczy OMIC R&D, powiedział: “Poza produkcyjnymi działaniami badawczymi Oregon Institute of Technology, Portland State
University i Oregon State University stara się rozwiązywać problemy produkcyjne w OMIC R&D w, celu wspierania naszych członków. Dzięki silnym inwestycjom ze strony władz państwowych i samorządowych, OMIC R&D stał się magnesem dla globalnych firm produkcyjnych i realizuje swoją obietnicę jako ekonomiczny motor dla państwa i regionu “.

OMIC R&D koncentruje się na badaniach nad pomaganiem lokalnym przemysłom w podnoszeniu konkurencyjności przy jednoczesnym tworzeniu prawdziwego partnerstwa i integracji z lokalną gospodarką. W miarę rozszerzania działalności badawczej o zakupy wysoce zaawansowanych urządzeń, OMIC R&D zwiększa zarówno stanową jak i regionalną produktywność wytwarzania i stymuluje wzrost gospodarczy.

Koordynowane z OMIC R&D projekty badań aplikacyjnych będą praktycznymi programami praktyk “zarabiaj i ucz się” w PCC OMIC Training Center, prowadzonym przez Portland Community College i zlokalizowanym w pobliskim obiekcie, który buduje PCC. W trakcie budowy Centrum Szkoleniowego, PCC ma tymczasowe miejsce dostawy w Scappoose High School.

Brendt Holden, prezes Haimer USA i Ameryki Północnej z siedzibą w Chicago podsumowuje partnerstwo: “Cieszymy się, że mogliśmy wspierać różne zakłady produkcyjne na północnym zachodzie w ciągu ostatnich 15 lat przy użyciu najnowocześniejszych maszyn obkurczających i wyważających, które pomogły obniżyć koszty operacyjne i zwiększyć wydajność. Dzięki przyrządom do pomiaru i ustawiania narzędzi, uchwytom narzędziowym i narzędziom frezarskim staliśmy się partnerem systemowym dla obrabiarek. Ostatnio byliśmy zaangażowani w wiele projektów związanych z przygotowywaniem i ustawianiem narzędzi na północnym zachodzie, co może skrócić czas ustawiania i znacznie zwiększyć efektywność operacji przy jednoczesnym wdrażaniu technologii przemysłu 4.0 poprzez możliwości zarządzania narzędziami. Chętnie dzielimy się naszym sprzętem i wiedzą w OMIC, starając się, aby konfiguracje projektów R & D były jak najbardziej efektywne “.

Zdj. 2. Safe-Lock Standard obróbki zgrubnej

 

Zdj. 3. Na zdjęciu najnowocześniejsza narzędziownia HAIMER wraz w urządzeniami do wyważania, mocowania termokurczliwego, ustawiania i pomiaru narzędzi. Podobna konfigiuracja zostanie dostarczona do OMIC R&D.


O firmie HAIMER:
HAIMER jest średniej wielkości firmą rodzinną, zlokalizowaną w Igenhausen (w okolicach Augsburga, Bawaria), w Niemczech. Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy innowacyjne rozwiązania charakteryzujące się wysokim stopniem precyzji. Wykorzystywane są one głównie w obróbce metali, najczęściej w przemyśle samochodowym, lotniczym, a także energetycznym. W naszej ofercie poza szeroką ofertą uchwytów narzędziowych różnych typów
znaleźć można także urządzenia do mocowania termokurczliwego, wyważarki przemysłowe, czujniki 3-D, a także wysokiej jakości narzędzia skrawające i adaptery wykorzystywane do mocowania tarcz szlifierskich.
Spośród ok. 500 osób zatrudnionych na całym świecie, 350 ulokowanych jest w naszej fabryce w Igenhausen, gdzie przy użyciu najnowocześniejszych maszyn i wysokiego poziomu automatyzacji wytwarzamy nasze wyroby. Nasz doświadczony, dynamiczny i wysoce wykwalifikowany personel gwarantuje najwyższą jakość i wiedzę o
produkcie, którą definujemy jako „wyprodukowane przez Haimer” („made by Haimer”).
Jesteśmy także firmą, która kształci młodzież – każdego roku ok. 40 uczniów pobliskiej szkoły technicznej odbywa praktyki w naszym zakładzie, zdobywając wiedzę na temat nowoczesnych technik wytwarzania. Dzięki takiem podejściu kształcimy przyszłe kadry naszej firmy, a także realizujemy społeczny obowiązek rozwoju młodzieży.
Jako Europejski lider w produkcji uchwtytów narzędziowych, z dzienną wydajnością na poziomie ok. 2000 szt. każdego dnia dbamy, aby nasze wyroby zachpwywały swoją przewagę nad produktami konkurencji. Z tego tytułu, każdego roku inwestujemy pomiędz 8 ÷ 10% naszych przychodów w badania i rozwój nowych technologii. Każdego dnia staramy się być lepsi i realizujemy filozofię: Jakość Wygrywa (Quality Wins).

Haimer GmbH
Weiherstr.21
86568 Igenhausen
Tobias Völker
Telefon: +49 (0) 82 57 / 99 88-0
Faks: +49 8257 1850
tobias.voelker@haimer.de
www.haimer.de


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *