Wydarzenia

“Connected Hydraulics – Beyond Limits” – przyszłość hydrauliki zaczyna się właśnie tu!

By  | 

Przekraczanie granic i ustanawianie nowych standardów wytrzymałości, funkcjonalności i sprawności jest możliwe dzięki zaawansowanej technologii Connected Hydraulics.

Jesteśmy dumni, że objazdowa wystawa nowoczesnych rozwiązań firmy Bosch Rexroth „Connected Hydraulics Beyond Limits” cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Od 10 do 28 września 2018 roku ponad 1000 gości w kilkunastu polskich miastach obejrzało ekspozycję, której zakres tematyczny obejmował m.in.:

  • System napędów hydraulicznych pomp Sytronix:

Obsługa otwartych standardów komunikacji Sercos i Multi-Ethernet, szybkie i łatwe łączenie z układami sterowania innych firm. Krótki czas przekazywania do eksploatacji dzięki specyficznym funkcjom dla danego zastosowania. Oszczędność kosztów.

  • Filtry nowej generacji:

Które dbają o czystość oleju w układzie hydraulicznym oraz zapewniają dłuższą żywotność maszyny. Zapewniają rzadsze wymiany elementów filtrujących i krótsze przestoje.

  • Kompaktowy zasilacz hydrauliczny CytroPac:

Będący nowatorskim rozwiązaniem typu “plug and run” upraszczającym i przyspieszającym uruchomienie oraz doskonale wpisującym się w koncepcję Przemysłu 4.0.

  • Pompy, silniki, zawory i cylindry:

Kompaktowa konstrukcja, bezpośredni montaż, zintegrowane sterowniki niewymagające szafki, obsługa otwartych standardów. Narzędzia do konfigurowania online obejmujące wszystkie warianty, ułatwiające szybki wybór typu, z modelowaniem 2D i 3D oraz generowaniem dokumentacji zamówienia.

  • Connected Motion Control:

Układ sterowania ruchem – najlepszy w swojej kategorii sterownik hydrauliczny: zestandaryzowane komponenty hydrauliczne umożliwiające łatwe włączenie do eksploatacji.

  • Standardowy zasilacz hydrauliczny ABPAC, chłodnice i akumulatory:

Dostosowany do zadań Przemysłu 4.0, umożliwiający dostęp do danych ze smartfonu lub tabletu. Chłodnice i akumulatory, które zapewniają optymalną temperaturę płynów i niską emisję hałasu wydłużając czas eksploatacji systemu hydraulicznego.

  • Hydrauliczne silniki wolnoobrotowe Hägglunds:

Wysokomomentowe silniki stanowiące alternatywę dla przekładni mechanicznych i będące bezpośrednią odpowiedzią na rosnące wymagania klientów.

  • Układ sterowania i oprogramowanie do projektowania:

Umożliwiający obsługę otwartych standardów komunikacji Sercos i Multi-Etherne, dodatkowo ułatwiające łączenie z układami sterowania innych firm.

 

Zdj. 1. Objazdowa wystawa nowoczesnych rozwiązań firmy Bosch Rexroth „Connected Hydraulics Beyond Limits”


Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2016 roku obroty w wysokości 5 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 29 500 pracowników. Więcej informacji: www.boschrexroth.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 500 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2017) i wygenerowała w 2017 roku obrót w wysokości 78 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2015 Bosch zgłosił ok. 5 400 patentów. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 62,500 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 125 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.


Kontakt dla czytelników:
mgr. Magdalena Chmielewska
Tel.: (22) 738 18 80
E-Mail: magdalena.chmielewska@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *