Wydarzenia

Dialog i synergia drogą do sukcesu – ósma edycja targów Subcontracting 2019!

By  | 

W dniach od 4 do 7 czerwca 2019 roku w pawilonie 7 odbędzie się ósma edycja Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Jest to wydarzenie dla podwykonawców przemysłowych z kraju i zagranicy. Ich rolą jest pokazanie potencjału firm działających w przemyśle oraz łączenie zleceniodawców i wykonawców z różnych sektorów gospodarczych. Najważniejsze obszary tematyczne to przetwórstwo: metali,   tworzyw sztucznych, gumy, kompozytów, drewna, jak również elektronika, elektrotechnika oraz usługi dla przemysłu.

Narastająca złożoność otoczenia powoduje, że do utrzymania stałej przewagi konkurencyjnej (szczególnie w MSP) nie wystarczają zasoby wewnętrzne. Dlatego coraz bardziej istotne staje się współdziałanie w ramach szeroko rozumianej sieci biznesowej, co daje właśnie udział w Targach Kooperacji Przemysłowej Subcontracting (4-7.06.2019, Poznań). Dialog, wspólne cele i kooperacja są drogą do sukcesu. Kooperacja pozwala uzyskać dostęp m.in. do informacji, zasobów, rynku, technologii i w konsekwencji przyczynia się do ograniczenia lub rozłożenia ryzyka, outsourcingu części łańcucha tworzenia wartości, skrócenia czasu wprowadzenia towarów (usług) na rynek, zwiększenia wykorzystania zasobów, pozyskania umiejętności czy wiedzy.

Przed nami ósma edycja targów Subcontracting, które pokazują, jak ważne w biznesie jest współdziałanie, a nie rywalizacja. Targi z edycji na edycję odnotowują widoczne wzrosty, zarówno pod kątem zainteresowania zwiedzających, jak i zaangażowania samych wystawców, czego odzwierciedleniem jest coraz większa ekspozycja i oferta usług. Zainteresowanie to przekłada się także na współpracę z partnerami merytorycznymi, której owocem są ciekawe panele dyskusyjne i prezentacje – mówi Zofia Strzyż, dyrektor targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.

Atutem targów Subcontracting jest ich organizacja razem z największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami przemysłowymi ITM Polska, a wraz z nimi Modernlog, 3D Solutions i Salonem Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle, co wspólnie tworzy blok poznańskich targów przemysłowych. Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objęła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a partnerami są: Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, Enterprise Europe Network oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Biznesowe rendezvous

Kluczowym elementem targów Subcontracting są międzynarodowe dwudniowe spotkania kooperacyjne Subcontracting Meetings. Ta wyjątkowa i wygodna formuła pozwala na budowanie trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. Niewątpliwą zaletą tej formy matchmakingu jest możliwość wcześniejszego poznania profili oferentów i umówienia się na konkretne spotkania przed targami za pomocą specjalnego panelu internetowego https://subcontracting-meetings-2019.b2match.io/. 30-minutowe osobiste spotkania odbywają się drugiego i trzeciego dnia trwania targów, czyli 5 i 6 czerwca 2019 r. Spotkania kooperacyjne to sprawdzona, skuteczna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. Z roku na rok wzrasta ilość zadowolonych uczestników. W minionej edycji odbyło się 287 spotkań, w których wzięło udział 100 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców z 12 krajów. Oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach partycypowali przedstawiciele firm z Belgii, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Warto również podkreślić, że wydarzenie znalazło się w gronie siedmiu wyróżnionych imprez organizowanych przy wsparciu Enterprise Europe Network.

Efektywnie dla przemysłu

Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy – jako partner merytoryczny SUBCONTRACTING, mocno akcentuje swoją obecność podczas tegorocznej edycji targów. Współpraca w ramach klastra umożliwia łączenie potencjałów, wymianę doświadczeń, generowanie synergii oraz wzmacnia przewagę konkurencyjną. Wszystkie uczestniczące w targach firmy członkowskie stworzą wspólną ekspozycję, w ramach której zademonstrują swoje najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Udział w  targach Subcontracting  jest stałym wydarzeniem w kalendarzu wystawienniczym Klastra Obróbki Metali. W tegorocznej edycji  planujemy  zaprezentować się  w kolektywnym wystąpieniu 15 firm członkowskich  klastra z ofertą usług podwykonawczych w zakresie obróbki metali, ale także:  rozwiązań z dziedziny cyfryzacji procesów i optymalizacji produkcji, elektromobilności i jej zastosowań w przemyśle, wytwarzania addytywnego, maszyn szkoleniowo – treningowych dla operatorów CNC  z innowacyjnymi programami szkoleń kadr – podkreśla Janusz Poulakowski, dyrektor biura KOM. – Dodatkowo we współpracy z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną przygotowywane jest  wystąpienie firm przemysłowych działających na terenie strefy – ok. 6 podmiotów. Deklarujemy także  udział w spotkaniach B2B towarzyszących targom, to duża wartość dodana wystąpienia i możliwość pozyskania nowych partnerów handlowych – dodaje Poulakowski.

Klaster Obróbki Metali, poza ekspozycją, zapowiedział swój udział w strefie Smart Factory, w ramach której przygotowane zostaną wystąpienia poruszające tematykę praktycznego wdrażania rozwiązań Przemysłu 4.0 (w tym robotyzacji i automatyzacji), a także kluczowych kompetencji w osiąganiu sukcesu w szybko zmieniającym się środowisku przemysłowym.

Budowanie przewagi konkurencyjnej

Targi SUBCONTRACTING przyciągają liderów branży, wydarzenie z roku na rok rośnie w siłę i jest coraz bardziej znaczącą marką wśród przedsięwzięć targowych. O tym, że warto się tu pojawić, wiedzą uczestnicy z poprzednich edycji:

„Internet nie zawsze w stu procentach przedstawia, co dany kooperant chce nam zaproponować. Czasami są to przekłamania, a czasami niedomówienia. Subcontracting daje nam możliwość spotkania się twarzą w twarz z daną firmą, przedyskutowania kwestii, które nas interesują i zapoznanie się z ludźmi” – Joanna Aleksandrowicz, Ruuki Polska

„Takie miejsce jak to jest okazją do wyjścia poza swoją strefę komfortu i znalezienia nowych kontaktów biznesowych” – Piotr Trysła, Blachy Pruszyński

„Na targach Subcontracting możemy zapoznać się z tym, czym tak naprawdę jest Przemysł 4.0, dotknąć tego, zobaczyć co oferenci oferują w tym zakresie, i w którym kierunku zmierza dziś przemysł” – Ariel Grabarski, Volkswagen Poznań.

Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, 4-7 czerwca 2019, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 7

Więcej informacji www.subcontracting.pl

Zapraszamy do Poznania na blok targów przemysłowych: ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions oraz Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle w dniach 4-7 czerwca 2019 r.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *