Automatyka i mechanika

Firma Cognex przejęła SUALAB, koreańskiego dostawcę rozwiązań z zakresu wizji maszynowej opartej o głębokie uczenie

By  | 

Przejęcie zwiększy przewagę firmy Cognex w dziedzinie widzenia maszynowego, wykorzystującego głębokie uczenie, oraz automatyzacji zadań z zakresu kontroli wizyjnej w sektorze przemysłowym.

Pozyskanie zespołu inżynierów SUALAB oraz korzyści zapewnione przez innowacyjne technologie koreańskiej firmy zwiększą istniejący potencjał Cognex w zakresie głębokiego uczenia.

– Technologia głębokiego uczenia pozwala firmie Cognex realizować wymagające zadania inspekcyjne w fabrykach, w których do tej pory były one wykonywane przez duże zespoły inspektorów – powiedział Robert J. Willett, prezes i CEO firmy Cognex. – W przyszłości, dzięki wykorzystaniu widzenia maszynowego, takie zadania będą realizowane bardziej niezawodnie i przy niższych kosztach.

Dr. Robert J. Shillman, założyciel i prezes Cognex powiedział:

– Bardzo się cieszymy, witając w firmie Cognex zespół SUALAB, który doskonale pasuje do naszej kultury korporacyjnej, ceniącej ciężką pracę, dobrą zabawę zespołową i szybkie wdrażanie pomysłów.

Song Kiyoung, który w 2013 r. w Seulu (Korea Południowa) współzakładał firmę SUALAB, dołączy do Cognex i będzie pomagał w prowadzeniu największego na świecie zespołu inżynierów, specjalizującego się w wykorzystywaniu głębokiego uczenia w przemysłowych aplikacjach widzenia maszynowego.

– Nasz cel w SUALAB był jasny od samego założenia – chcieliśmy zostać światowym liderem technologii kontroli wizyjnej opartej o głębokie uczenie – powiedział CEO i współzałożyciel SUALAB Song Kiyoung. – Łącząc się z firmą Cognex osiągnęliśmy ten cel i teraz razem planujemy przyspieszenie wysiłków, które pomogą większej liczbie klientów sprostać nawet najbardziej złożonym aplikacjom kontroli wizyjnej – szybciej, łatwiej i opłacalnej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.cognex.com oraz odwiedzając stoisko firmy Cognex na targach Warsaw Industry Week w Warszawie od 13 do 15 listopada br., oraz podczas targów SPS w Norymberdze organizowanych od 26 do 28 listopada br.


O firmie COGNEX

Cognex Corporation projektuje, opracowuje, wytwarza i wprowadza na rynek szereg produktów wykorzystujących zaawansowaną technologię wizji maszynowej, która zapewnia im możliwość „widzenia”. Produkty Cognex obejmują ¾ czytników kodów kreskowych, czujników wizyjnych i systemów wizji maszynowej wykorzystywanych w fabrykach, magazynach i centrach dystrybucyjnych na całym świecie do naprowadzania, mierzenia, kontroli, identyfikacji oraz zapewniania jakości wyrobów w trakcie procesów produkcji i dystrybucji.

Cognex to światowy lider branży maszynowych systemów wizyjnych, który dostarczył na rynek ponad 2 miliony produktów wykorzystujących widzenie maszynowe, co odpowiada ponad 4 mld $ skumulowanego przychodu od momentu założenia firmy w 1981 r. Siedziba firmy znajduje się w Natick, Massachusetts, USA, ponadto Cognex posiada regionalne biura i oddziały dystrybutorów zlokalizowane w obu Amerykach, Europie i Azji. Szczegółowe informacje można uzyskać, odwiedzając serwis Cognex pod adresem www.cognex.com.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *