Nowości produktowe

Firma RS Components wprowadza inteligentne wersje solidnych i uszczelnionych złączy okrągłych Bulgin

By  | 

Urządzenia wyposażone są w małe, zintegrowane, programowalne moduły pamięci do sygnalizacji bezpieczeństwa i prawidłowości połączeń w zastosowaniach monitorowania danych

Firma RS Components (RS), marka handlowa firmy  Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego produktów oraz rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, poinformowała o dostępności nowej, programowalnej wersji dobrze znanych, odpornych na warunki atmosferyczne okrągłych złączy serii 4000, których producentem jest firma Bulgin. Seria 4000 miniaturowych złączy spełnia wymagania norm IP66, IP67, IP68 i IP69K w zakresie ochrony przed wnikaniem pyłu i wody, dzięki czemu może być używana w szerokim zakresie zastosowań monitorowania danych w trudnych warunkach zewnętrznych.

Typowe zastosowania obejmują: wdrożenie w systemach monitorowania upraw w celu usprawnienia procesów rolniczych i zwiększenia wydajności, wykorzystanie zdalnie sterowanych pojazdów (ROV) w podmorskich sektorach przemysłu naftowego i gazowego, użycie w kamerach systemów automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze i realizacji strategii bezpieczeństwa narodowego w całej Europie oraz łączenie pomp, świateł, kabli i modułów sterujących w fontannach i innych wodnych wielkoformatowych systemach prezentacji, na przykład w ramach obsługi specjalnych wydarzeń i wystaw.

Seria 4000 oferuje teraz wersje z możliwością inteligentnego programowania za pośrednictwem wbudowanej pamięci w formie zintegrowanego układu EEPROM. Te programowalne rozwiązania połączeniowe można podłączyć do stacji centralnej, na przykład w zastosowaniach zdalnego monitorowania danych, i włączyć odczyt informacji dotyczących podłączonego czujnika. Choć inteligentne złącze nie jest przeznaczone do odczytu rzeczywistych danych z wyjścia czujnika, to umożliwia ono inżynierom i technikom szybkie wykrywanie problemów, takich jak nieprawidłowe podłączenie czujnika.

W serii 4000 dostępne są kompaktowe i uniwersalne okrągłe złącza o średnicy 19,1 mm, z wytrzymałą konstrukcją wykonaną z materiałów trudnopalnych klasy UL94V0 oraz szybkoobrotowym mechanizmem bagnetowym, który umożliwia bezpieczne połączenie z użyciem specjalistycznych narzędzi. Dzięki dużej sprawności złącza nadają się również doskonale do zastosowań, w których liczy się oszczędność miejsca. Seria 4000 umożliwia przenoszenie różnych napięć i prądów i obejmuje modele 4-, 6- i 8-stykowe o prądzie 5 A i napięciu 125 V lub 10- i 12-stykowe o parametrach odpowiednio 1 A i 50 V.

Programowalne złącza okrągłe z serii 4000 firmy Bulgin są obecnie dostępne w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *