Energetyka

RS Components wprowadza nową ofertę zabezpieczeń przeciwprzepięciowych firmy STMicroelectronics

By  | 

Niewielkie, niskoprofilowe tłumiki napięć przejściowych (TVS), zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w różnych układach zabezpieczających i układach zasilania, zapewniają niższe koszty konstrukcji urządzeń

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, wprowadza do swojej oferty szeroką gamę urządzeń TVS Flat firmy STMicroelectronics — jednego z największych na świecie producentów urządzeń półprzewodnikowych.

Zaprojektowana z myślą o tłumieniu napięć przejściowych 8/20 µs i 10/1000 µs oraz o ochronie obwodów i urządzeń przed przepięciami, gama urządzeń TVS Flat firmy STMicroelectronics, zabezpieczających przed przeciążeniami elektrycznymi (EOS), obejmuje urządzenia klasy przemysłowej i motoryzacyjnej. Oferując niższy koszt na jednostkę mocy, urządzenia TVS Flat mają grubość zaledwie 1 mm i są zgodne ze standardowymi rozwiązaniami do montażu powierzchniowego, w tym obudowami SMA (typu 400 i 600 W) i SMB (600 W).

Podzespoły TVS Flat umożliwiają inżynierom projektantom zapewnienie takiego samego poziomu ochrony przy niższych kosztach, np. dzięki zastosowaniu mniejszego, niskoprofilowego urządzenia SMA Flat 600 W zamiast większego standardowego elementu typu SMB. Zarówno urządzenia SMA Flat, jak i SMB Flat tłumią przepięcia o mocy do 600 W. Oznacza to, że mogą stanowić poważną alternatywę dla projektantów w szerokim zakresie zastosowań, obejmujących m.in. inwertery solarne i przemysłowe systemy sterowania.

Podzespoły te, idealne do niskoprofilowych konstrukcji, nadają się również do zastosowania w obwodach prądu stałego i obwodach zabezpieczających MOSFET i IGBT w wielu zastosowaniach, takich jak sterowanie silnikami, elektronarzędzia, rowery elektryczne i telekomunikacja, a także w urządzeniach powszechnego użytku lub takich jak dyski twarde.

Dzięki zwiększonej gęstości mocy charakteryzują się one także maksymalną temperaturą połączenia (TJ maks.) do 175°C, dzięki czemu spełniają lub przekraczają międzynarodowe normy ochrony wrażliwego sprzętu przed przeciążeniami elektrycznymi (EOS) i wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD).

Gama produktów ST TVS Flat jest obecnie dostępna w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components to marka handlowa spółki Electrocomponents plc. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działamy w 32 krajach i wysyłamy ponad 50 000 przesyłek dziennie.

Wspieramy klienta przez cały cykl życia produktu, oferując innowacje i wsparcie techniczne na etapie projektowania, skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek i zwiększenie wydajności w fazie realizacji oraz zmniejszenie kosztów zakupu i optymalizację stanów magazynowych w fazie utrzymania. Oferujemy naszym klientom dostosowane produkty i usługi niezbędne dla pomyślnego funkcjonowania ich działalności oraz pomagamy im oszczędzać czas i pieniądze.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2019 roku, osiągnęła przychody rzędu 1,88 mld funtów brytyjskich. Electrocomponents posiada siedem marek: RS Components, Allied Electronics & Automation, RS PRO, OKdo, DesignSpark, IESA i Monition.

Więcej informacji o firmie RS można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Mainzer Landstraße 180
60327 Frankfurt am Main
Tel: +49 (0) 69 5800 14 803
Germany
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *