Energetyka

RS Components dodaje precyzyjne rezystory mocy Isabellenhütte

By  | 

Zaawansowane urządzenia wyczuwające prąd optymalizują zużycie energii na płytkach drukowanych w pojazdach elektrycznych i samochodach

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, wprowadziła ofertę niskoomowych rezystorów Isabellenhütte o wysokiej precyzji. Rezystory Isabellenhütte, produkowane przy użyciu dwóch różnych zastrzeżonych technologii wytwarzania znanych jako ISA-Plan i ISA-Weld, spełniają rygorystyczne kryteria dotyczące napięcia termoelektrycznego, długoterminowej stabilności i indukcyjności, które pozwalają projektantom elektroniki zoptymalizować zużycie energii na PCB.

Isabellenhütte jest jednym z czołowych na świecie dostawców wysokiej jakości niskoomowych rezystorów mocy. RS jest pierwszym wysokiej klasy dystrybutorem oferującym produkty Isabellenhütte, w tym ponad 200 specyfikacji rezystorów mocy SMD.

Rezystory mocy Isabellenhütte są szeroko stosowane w motoryzacji, na przykład w dziedzinie zarządzania akumulatorami w pojazdach elektrycznych, hybrydowych i konwencjonalnych, ABS (układy przeciwblokujące), ASR (regulacja antypoślizgowa), tempomatów, wspomagania kierownicy, wtrysku paliwa i układów kontroli trakcji. Można je również znaleźć w zasilaczach, jako boczniki pomiarowe do mierników energii i modułów mocy IGBT (tranzystory bipolarne z izolowaną bramką), oraz w różnych zastosowaniach przemysłowych, telekomunikacyjnych i konsumenckich.

W urządzeniach ISA-Plan bardzo precyzyjne elementy rezystorów są wytrawiane na jednorodnej warstwie jednego z odpornych stopów Isabellenhütte — manganin lub zeranin — które charakteryzują się bardzo małym temperaturowym współczynnikiem rezystancji (TCR). Są izolowane elektrycznie, montowane na metalowym podłożu o dobrej przewodności cieplnej i pakowane jako małe SMD. Materiał rezystora jest dobrze dopasowany do miedzi pod względem termoelektryczności, co zmniejsza napięcie termoelektryczne praktycznie do zera. Przewodnictwo cieplne w podłożu zapewnia doskonałe parametry mocy impulsu. Rezystory ISA-Plan są dostępne z wartościami rezystancji od 1 mΩ do 4,7 Ω, tolerancjami 0,5%, 1% lub 5%, mocami znamionowymi od 0,5 W do 7 W i TCR do 20 ppm/°C.

Rezystory mocy ISA-Weld składają się ze spawanego wiązką elektronów kompozytu miedzi i odpornych stopów: manganin, zeranin, noventin, ISAOHM lub aluchrom. Materiały te są na tyle elastyczne, że można je dostosować do szeregu geometrii i zastosowań oraz oferują jednakową gęstość prądu i rozkład ciepła w oporniku. Rezystory spawalnicze ISA oferują wartości rezystancji od 0,1 mΩ do 6,8 mΩ, tolerancje 1% lub 5%, moc znamionową do 15 W i TCR do 20 ppm/°C.

Wysoce precyzyjne, niskoomowe rezystory prądowych Isabellenhütte są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionie EMEA i Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components to marka handlowa spółki Electrocomponents plc. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działamy w 32 krajach i wysyłamy ponad 50 000 przesyłek dziennie.

Wspieramy klientów w całym cyklu życia produktu, czy to poprzez innowacje i wsparcie techniczne na etapie projektowania, skracając czas wprowadzenia produktu na rynek i poprawiając produktywność na etapie budowy, lub zmniejszając koszty zakupu i optymalizując wyposażenie na etapie konserwacji. Oferujemy naszym klientom spersonalizowane produkty i usługi, które są niezbędne do pomyślnego funkcjonowania ich firm i pomagają oszczędzać czas oraz pieniądze.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2020 roku osiągnęła przychody rzędu 1,95 mld funtów brytyjskich. Electrocomponents posiada siedem marek: RS Components, Allied Electronics & Automation, RS PRO, OKdo, DesignSpark, IESA i Monition.

Więcej informacji o firmie RS można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Mainzer Landstraße 180
60327 Frankfurt am Main
Tel: +49 (0) 69 5800 14 803
Germany
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *