Napędy i sterowanie

Niebieskie rolki igus do przenośników taśmowych, zgodne z wymogami FDA dla maksymalnych prędkości taśmy

By  | 

Niebieskie rolki igus do przenośników taśmowych, zgodne z wymogami FDA dla maksymalnych prędkości taśmy
Rolki wykonane z nowego, wysokowydajnego polimeru iglidur A250 niezawodnie transportują żywność i pomagają w jej przemieszczeniu między dwoma odcinkami taśmociągu

Firma igus opracowała nowy, wysokowydajny polimer specjalnie do zastosowania przy produkcji żywności. Dzięki iglidur A250, specjalista motion plastics rozszerza swój asortyment rolek do przenośników taśmowych. Niebieski trybopolimer jest nie tylko łatwy do detekcji wizualnej, zgodny z wymogami FDA i UE, ale również odporny na zużycie oraz wytrzymuje wysokie szybkości przesuwu taśmy do 1 m/s.

W wyniku rosnących wymagań w zakresie produktywności w przemyśle spożywczym, szybkości instalacji, a tym samym wymagania dotyczące elementów maszyn są coraz większe. Jest to również wyzwanie dla rolek do przenośników taśmowych, które prowadzą na przykład taśmy przenośników do makaronu. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w technologii łożysk ślizgowych firma igus opracowała nowy materiał właśnie do tego zastosowania.

“Dzięki nowemu trybopolimerowi iglidur A250, po raz pierwszy w naszej ofercie mamy polimer, który spełnia surowe wymagania higieniczne zarówno przepisów FDA, jak i UE 10/2011, a także jest odpowiedni do wysokich szybkości pasów” – wyjaśnia Michał Obrębski, manager produktu iglidur w igus Polska.

To sprawia, że wysokowydajny polimer jest idealny do rolek do przenośników taśmowych. Nowe rolki wykonane z iglidur A250 wymagają niewielkiej mocy napędowej ze względu na minimalny współczynnik tarcia. Podobnie jak wszystkie produkty firmy igus, iglidur A250 nie wymaga zewnętrznego smarowania, jest niewrażliwy na pył i zanieczyszczenia oraz jest prosty w czyszczeniu. Ze względu na niebieski kolor, materiał jest wykrywalny wizualnie. Nowy materiał był w stanie zademonstrować swoją długą żywotność i odporność na zużycie w wewnętrznym laboratorium testowym firmy igus o powierzchni 3800 metrów kwadratowych. Tutaj wykazano, że przy dużych prędkościach przesuwu taśmy transportującej, iglidur A250 osiąga żywotność nawet do 10 razy dłuższą niż inne materiały igus zgodne z wymogami FDA.

Rolki do przenośników taśmowych dla bezpiecznego transportu
Od lat, rolki do przenośników taśmowych wykonane z trybopolimerów iglidur są sprawdzonymi rozwiązaniami w przemyśle spożywczym. Zapewniają bezpieczny i łatwy transport produktów pomiędzy sekcjami taśmociągu. Ostro zakończone taśmociągi mają na celu zminimalizowanie szczeliny, lecz z drugiej strony stawiają duże wyzwanie, znacznie ograniczając przestrzeń montażową. Zapewnienie możliwie najmniejszej szczeliny pomiędzy kolejnymi przenośnikami taśmowymi jest szczególnie istotne przy transportowaniu drobnych wyrobów. Problemem może być przemieszczanie surowego ciasta (np. do wypieku rogalików, herbatników, czy ciast), które może wsunąć się w szczelinę między taśmami przenośnika. Aby zapewnić bezpieczne przenoszenie produktu z taśmy na taśmę, promienie ugięcia między taśmami linii muszą być możliwie najmniejsze. W tym miejscu do gry wchodzą rolki oferowane przez igus, ponieważ są kompaktowe i bezpiecznie prowadzą pas transmisyjny. Oprócz iglidur A250, w swoim asortymencie rolek do przenośników taśmowych, igus oferuje również materiały iglidur H1, P210 i inne rozwiązania dla przemysłu spożywczego, takie jak A180 i A350.

Zgodny z wymogami FDA, nowy trybopolimer iglidur A250, został opracowany specjalnie do zastosowania jako rolki do przenośników taśmowych i jest odporny na zużycie oraz wytrzymuje wysokie szybkości taśmy. (Źródło: igus)

Zgodny z wymogami FDA, nowy trybopolimer iglidur A250, został opracowany specjalnie do zastosowania jako rolki do przenośników taśmowych i jest odporny na zużycie oraz wytrzymuje wysokie szybkości taśmy. (Źródło: igus)


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Szczepańska
Marketing Specialist

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
pszczepanska@igus.net

www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising
Anja Görtz-Olscher
PR and Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.net
agoertz@igus.net
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 4 150 pracowników na całym świecie. W 2018 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 748 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania


Znaki handlowe “igus”, “Apiro”, “chainflex”, “CFRIP”, “conprotect”, “CTD”, “drylin”, “dry-tech”, “dryspin”, “easy chain”, “e-chain”, “e-chain systems”, “e-ketten”, “e-kettensysteme”, “e-skin”, “e-spool“, “flizz”, “ibow”, “igear”, “iglidur”, “kineKIT”, “manus”, “motion plastics””, “pikchain”, “plastics for longer life”, “readychain”, “readycable”, “ReBeL”, “speedigus”, “triflex”, “robolink”, „xirodur” oraz “xiros” są zastrzeżonymi znakami towarowymi w Niemczech oraz innych krajach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *