Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Kaski ochronne z możliwością regulacji w pionie są bezpieczne na ziemi i na wysokości

By  | 

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego produktów oraz rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, dodała do swojej oferty produktów BHP kaski ochronne 3M z serii SecureFit X5000 i X5500. Kaski SecureFit są wyposażone w opatentowaną przez 3M technologię rozpraszania nacisku, która zmniejsza nacisk na czoło o około 20% w porównaniu z konwencjonalnymi kaskami 3M.

W serii SecureFit X5500 wykorzystano czteropunktowy system zawieszenia z grzechotką, który umożliwia wielostopniową regulację wysokości i dopasowania w pionie, zwiększając komfort i bezpieczeństwo. Model X5500 ma również certyfikat zgodności z normą EN 397 dla przemysłowych hełmów ochronnych i jest przeznaczony do stosowania jako środek ochrony indywidualnej przez inżynierów konserwacji i inne osoby pracujące w branży budowlanej, produkcyjnej, leśnej, naftowej, gazowej i wiatrowej, górniczej i transportowej.

Seria X5000, z sześciopunktowym zawieszeniem i mechanizmem zapadkowym, jest przeznaczona do użytku przez osoby pracujące na wysokości we wszystkich branżach i handlu, a także do użycia podczas akcji ratowniczych. Kaski mogą mieć certyfikat EN 397 lub EN 12492 (kaski dla alpinistów), ale nie oba jednocześnie. Przełącznik na czteropunktowym pasku podbródkowym umożliwia szybki i łatwy wybór trybu EN 12492 lub EN 397.

W obu seriach kasków ochronnych zastosowano osłony z tworzywa ABS, które spełniają wymagania dotyczące deformacji bocznej i zapewniają ochronę przed małymi spadającymi przedmiotami. Autorski wskaźnik ultrafioletu, 3M UVicator, zmienia kolor z czerwonego na biały w przypadku narażenia kasku na nadmierne promieniowanie UV, które może osłabić konstrukcję kasku, informując, kiedy należy go wymienić.

Kaski ochronne 3M SecureFit X5000 i X5500 mają konstrukcję bez daszka zainspirowaną kaskami dla alpinistów, co zapewnia dobrą widoczność do góry. Są wyposażone w zapinki do mocowania elastycznych tasiemek używanych z okularami i lampkami czołowymi oraz dostępne w różnych konfiguracjach i z różnymi dodatkami, takimi jak:

  • środki ochrony słuchu, oczu i twarzy, np. nauszniki, przezroczyste i przyciemniane osłony twarzy oraz okulary ochronne wbudowane w kask;
  • pasek podbródkowy z magnetycznym mechanizmem szybkiego zwalniania;
  • izolacja elektryczna zgodna z normą EN 50365:2002, do stosowania w instalacjach niskiego napięcia;
  • wentylacja.

Kaski są oferowane w ośmiu standardowych kolorach: białym, żółtym, niebieskim, czerwonym, zielonym, pomarańczowym, czarnym i zielonym o podwyższonej widoczności, a także z oznaczeniami i logo wybranej marki. Obecnie można je nabyć w RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components, Allied Electronics & Automation, IESA i Monition to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora wielokanałowego przemysłowych i elektronicznych produktów oraz rozwiązań. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, wysyłamy ponad 50 000 paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *