Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

TME w czasie pandemii wspiera łódzką edukację

By  | 

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią, firma Transfer Multisort Elektronik włączyła się do działań wspierających różne sektory życia społecznego. Jednym z nich jest wsparcie przez TME łódzkiej edukacji i uczniów ze szkół podstawowych, którzy znaleźli się w trudnym położeniu ze względu na brak możliwości nauki on-line z domu.

TME przekazało ok. 50 sztuk przenośnych komputerów do kilkunastu szkół podstawowych w Łodzi. Laptopy otrzymają najbardziej potrzebujący uczniowie z danej placówki oświatowej, a tych wskażą szkolni pedagodzy. Sprzęt posłuży dzieciom do nauki i odbywania lekcji on-line, które obecnie są jedyną szansą na realizację programu nauczania.

– W ramach możliwości, firma TME często włącza się do działań wspierających różne sektory życia społecznego. Tak też jest teraz, kiedy na każdym kroku mówi się o zagrożeniu koronowirusem. W TME od początku pandemii stosujemy specjalne procedury bezpieczeństwa dla naszych pracowników. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja jest bardzo niekorzystna dla wielu grup społecznych, w tym dla uczniów szkół, którzy muszą realizować program zdalnie z domów. Mając to na uwadze, wyszliśmy z inicjatywą wsparcia najbardziej potrzebujących uczniów. Cieszymy się, że możemy przekazać kilkunastu szkołom z naszego miasta sprzęt komputerowy, który posłuży dzieciom do celów edukacyjnych. Nasza firma od zawsze wspiera naukę, rozwój i edukację wśród pracowników. Teraz przekazujemy tę ideę najmłodszym. – mówi Andrzej Kuczyński, członek zarządu ds. operacyjnych TME.

– Obecna sytuacja spowodowała, że lekcje i wiedzę musimy przekazywać dzieciom on-line. Co oczywiste, nie wszyscy jednak mają do tego odpowiedni sprzęt, dlatego niezmiernie się cieszymy, że firma TME przyszła nam z pomocą i sfinansowała zakup sprzętu dla najbardziej potrzebujących uczniów. Komputery trafią do uczniów wytypowanych przez szkolnego pedagoga i będą nam służyć jeszcze długo po zakończeniu epidemii – dodaje Agnieszka Dymel, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 83 w Łodzi.

Warto podkreślić, że laptopy będą wypożyczone potrzebującym dzieciom na czas zamknięcia szkół, tak, aby uczniowie w odpowiedni sposób mogli zrealizować program i skorzystać z edukacji oraz lekcji on-line. W momencie ponownego otwarcia placówek oświatowych, komputery wrócą do szkół i dalej będą służyły celom edukacyjnym, już na terenie danej szkoły.

Od początku pandemii, firma TME aktywnie wspiera również łódzkie szpitale, medyków, a także Domy Pomocy Społecznej, którym przekazała specjalistyczny sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej, w tym wyprodukowane przez zespół TME przyłbice ochronne. Jednocześnie firma podejmuje rozmaite działania w zakresie edukowania społeczności w ważnych kwestiach związanych z prewencją COVID-19. W ostatnich tygodniach na łódzkim biurowcu TME wyświetlane były m.in. hasła: „Zostań w domu”, „Zakrywaj usta i nos”, „Myj ręce”, „Dbaj o higienę” czy „Dziękujemy pracownikom służby zdrowia”. Ponadto grupa sportowców wspieranych przez TME zachęcała w mediach społecznościowych do akcji #ZostańWDomu, pokazując ćwiczenia, które każdy może z łatwością wykonać w domu. Mistrzyni Świata w karate olimpijskim Dorota Banaszczyk, Mistrz Świata kadetów w karate olimpijskim Dominik Dziuda oraz piłkarki ekstraligowej drużyny TME Grot SMS Łódź przypominają w social media TME o obowiązku noszenia maseczek zakrywających twarz. Wszystko to z myślą o dobru społeczeństwa.

O firmie TME (www.tme.eu; www.kariera.tme.eu)
Transfer Multisort Elektronik (TME) to jeden z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. W 2018 r. TME sprzedało blisko 2 mld komponentów. Firma zatrudnia blisko 1000 osób w centrali w Polsce i spółkach zależnych w innych krajach, m.in. Chinach, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech. W planach jest dalsza ekspansja, m.in. na rynku amerykańskim, indyjskim oraz australijskim. Dystrybutor obsługuje kilkadziesiąt tysięcy firm w 140 krajach i wysyła ponad 5.000 paczek dziennie. Wśród oferowanych 300.000 produktów znaleźć można wyroby blisko 950 producentów.

Obecnie firma realizuje największą w swojej historii inwestycję w ramach projektu Greenfield. W 2020 r. w Rzgowie pod Łodzią TME zamierza wybudować nowe centrum logistyczne o powierzchni ponad 21 000 metrów kwadratowych, w którym oprócz ludzi pracować będą także roboty.

Więcej o firmie TME:
WWW: www.kariera.tme.eu, www.tme.eu, Facebook: @TMEkariera, Instagram: @TME.eu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *