Wydarzenia

Innowacje w produkcji mebli kuchennych na targach Furnica 2019

By  | 

Segment mebli kuchennych to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów przemysłu meblarskiego w Polsce. Ich potencjał można dostrzec w wiodącej roli kuchni w gospodarstwie domowym. Badania KPMG wskazują, że meble kuchenne, to zaraz po meblach do pokoju dziennego, najczęściej kupowane meble przez rodaków – ich zakup w ciągu ostatnich trzech lat zadeklarowało 36% respondentów.

Rosnący popyt na nowoczesne meble kuchenne powoduje, że producenci zaczynają się rozglądać za coraz nowszymi technologiami, dzięki którym proces wytwarzania zoptymalizuje się. Z ofertą ciekawych rozwiązań maszynowych, oprogramowania i wzornictwa będzie można zapoznać się na targach Furnica 2019 w Poznaniu. W ramach przestrzeni ekspozycyjnej działać będą dwie fabryki mebli kuchennych na żywo, na które zapraszają firmy Felder Group Polska oraz InfoTEC CNC.

GLOBALNA INNOWACJA W KUCHNI – InfoTEC CNC

Firma InfoTEC CNC została koordynatorem strefy GLOBALNA INNOWACJA W KUCHNI. Wydarzenie to wpisuje się w politykę firmy podjętą przed kilkoma laty polegającej na tworzeniu stref inspiracji, nowości i przede wszystkim kreowaniu świadomego i odpowiedzialnego podejścia w biznesie. Wspólnie z wiodącymi firmami z branży drzewno-meblarskiej angażuje się w działania prospołeczne oraz edukacyjne. Kolektywnie inspirują nowościami, wskazują kierunki w którym podąża branża oraz dzielą się know-how jak z sukcesem budować i rozwijać nowoczesne stolarnie.

Podczas tegorocznej edycji targów DREMA, Furnica i Sofab 2019, ponownie staną na wysokości zadania i #razembypomagac uruchomią produkcję mebli na żywo, żeby wyprodukować meble, które przeznaczone zostaną do celów charytatywnych, jak również stworzą strefę trendów w technologii, designie i ergonomii, gdzie w jednym miejscu znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do produkcji mebli na wymiar.

Globalna Innowacja W Kuchni – Trendy W Technologii, Designie I Ergonomii to wydarzenie, które przedstawia w jednym miejscu i czasie cały proces projektowania i produkcji mebli. To miejsce, w którym można zaczerpnąć inspiracji, porozmawiać z ekspertami i nabyć nowego, świeżego spojrzenia na obecne i przyszłe trendy. Zobaczyć dokąd zmierza wzornictwo, jak cyfrowy świat przejmuje kontrolę nad procesem produkcji mebli oraz jak wpływa na procesy zakupowe. Poznać jak duże znaczenie ma ergonomia w kuchni i jak przekłada się to na projektowanie. W jaki sposób dobierać dekory i struktury płyt meblowych i jakie są alternatywne możliwości ich zastosowania, czy jak dopasować okleinę do danego dekoru i struktury. Oczywiście będzie też sposobność, aby sprawdzić nowoczesne „komputery” w kuchni, czyli AGD rodem z przyszłości. Dla profesjonalistów jest to także doskonała okazja, aby nawiązać kontakty handlowe z wiodącymi producentami i dostawcami czy wymienić się doświadczeniem z praktykami. Globalna Innowacja w Kuchni to również praktyczny punk targów, na którym odbywa się produkcja mebli na żywo, gdzie można dotknąć struktur, przetestować akcesoria, czy otrzymać profesjonalną poradę. Synergiczne wydarzenie, które tworzą wiodący producenci i dostawcy, a którego celem jest pokazanie w jednym miejscu i czasie wszystko czego potrzebują producenci, projektanci i profesjonaliści z branży produkcji mebli na wymiar.

Kompleksowa informacja na temat takich produktów jak:

 • technologie produkcji
 • technologie wykańczające
 • programy do projektowania
 • systemy do zarządzania produkcją
 • płyty meblowe i blaty robocze
 • obrzeża
 • lakiery
 • złącza meblowe
 • akcesoria meblowe
 • narzędzia do obróbki skrawaniem

 

PRODUKCJA SZAFEK KUCHENNYCH OD PODSTAW – FELDER GROUP POLSKA

Projekt „Innowacyjna kuchnia” przygotowany przez firmę FELDER GROUP POLSKA przy współudziale firmy EGGER oraz HETTICH, to przede wszystkim praktyczne warsztaty, podczas których pokazany zostanie proces produkcji szafek kuchennych od podstaw. Po targach staną się one częścią wyposażenia kuchni dla podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Żorach, dla której zostaną indywidualnie zaprojektowane.

Podstawowym zamysłem tego projektu jest podanie usługowym zakładom meblarskim gotowych rozwiązań problemów pojawiających się podczas realizacji indywidualnych zamówień na kuchnie do których należą: przygotowanie projektu, czas realizacji, jakość wykonania oraz zużycie materiałów i odpady.

Do projektowania korpusów szafek kuchennych wykorzystane zostanie oprogramowanie F4Design Platinum, a do produkcji połączone sieciowo, sterowane numerycznie maszyny – pilarka panelowa kappa automatic classic z drukarką etykiet, okleiniarka prostoliniową tempora 60.06L x-motion z automatycznym ustawianiem agregatów oraz centrum CNC do mebli profit H200 z czytnikiem kodów kreskowych, wszystko marki FORMAT-4.

Na pierwszym etapie Felder przedstawi, jak w prosty i łatwy sposób, wykorzystując oprogramowanie F4Design Platinum dedykowane do projektowania korpusów meblowych, wykonać można projekt pojedynczej szafki i ciągu mebli. Program ten też wygeneruje listy materiałowe, które są podstawą do zamówienia wszystkich materiałów potrzebnych do realizacji konkretnego zamówienia. Poza tym wyeksportuje listy formatek dla pilarki panelowej i programy wykonawcze dla centrum CNC.

Drugi etap obejmie:

 • rozkrój płyty firmy EGGER na pilarce panelowej kappa automatic classic z wykorzystaniem programu do optymalizacji cięcia ARDIS i oznakowanie formatek etykietami z kodami kreskowymi
 • okleinowanie  formatek na okleiniarce temporaz 60.06L x-motion z automatycznym ustawianiem agregatów z panelu sterowniczego i agregatem zaokrąglania naroży
 • wiercenie na centrum CNC do mebli profit H200 otworów konstrukcyjnych po wcześniejszym zeskanowaniu etykiet, wygenerowaniu programu roboczego i zbazowaniu formatek na polu roboczym
 • montaż szafki z wykorzystaniem okuć firmy HETTICH.

Podczas czterech dni trwania targów Drema/ Furnica/ Sofab 2019 w Poznaniu przedstawiciele Felder Group przy wsparciu firm Egger oraz Hettich zaprezentują etapy wykonania mebli kuchennych w teorii i praktyce, od projektu poprzez produkcję aż po montaż. Gotowe produkty zostaną przekazane na cele charytatywne – do Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Żorach.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *