Wydarzenia

Tapicernia 4.0 – pakowanie i produkcja sterowana komputerowo

By  | 

Zaawansowane technologie, innowacyjne programy do zarządzania produkcją oraz komputerowe wspomaganie projektowania, jak również wyspecjalizowani pracownicy to klucz do powstania nowoczesnej linii produkującej meble tapicerowane. W ramach targów SOFAB 2019 firmy InfoTEC CNC oraz IMAC zaprezentują w pawilonie 8 Tapicernię 4.0 – strefę z gotowymi rozwiązaniami służącymi powstawaniu mebli tapicerowanych.

Cyfrowa produkcja mebli tapicerowanych? Roboty w procesie produkcji mebli tapicerowanych? Rozwiązania jak dotąd znane z modeli produkcyjnych wśród np. producentów samochodów z sukcesem wkraczają w produkcję mebli tapicerowanych. Jest to fakt. Rok 2019 jest okresem, w którym automatyzacja i robotyzacja mocno wchodzi w proces produkcji mebli. Wynika to z kilku czynników makro i mikro ekonomicznych oraz zmian, jakie zachodzą w zjawiskach społecznych, które również wpływają na przemył meblarski. Czynnikami odpowiadającymi za przemiany w procesach produkcyjnych mebli są m.in.: prężny wzrost produkcji mebli w Polsce, trudny dostęp do kadry pracowniczej, wzrost kosztów pracowniczych, częstsze adaptacje asortymentu do rynku, szybsza tendencja zmiany upodobań konsumenta, tworzenie modeli produktowych o strukturze tzw. długiego ogona czy stosowanie materiałów o krótszej żywotności. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż producenci mebli oczekują od dostawców parku maszyn systemów, które pozwolą na rozwiązanie ich problemów wynikających z tychże uwarunkowań.

Tapicernia 4.0 jest to wydarzenie na którym prezentowane są systemy i rozwiązania, które zdecydowanie wpływają na efektywność i rentowność produkcji oraz jednocześnie optymalizują zatrudnienie w przedsiębiorstwie. Tapicernia 4.0 dedykowana jest dla każdej wielkości fabryki mebli tapicerowanych oraz firm usługowych. Dzięki szerokiemu zakresowi prezentowanych produktów, każdy kto dąży do rozwoju swojego przedsiębiorstwa znajdzie odpowiedzi na swoje problemy w procesie produkcji. Do dyspozycji będą eksperci z dziedziny automatyzacji i robotyzacji produkcji oraz praktycy, którzy zaprezentują proces produkcji mebli tapicerowanych na żywo. Wszystko w jednym miejscu i w jednym czasie. Dodatkowo będzie to doskonała okazja, aby nawiązać kontakty handlowe z dostawcami zarówno technologii jak i produktów oraz akcesoriów do produkcji mebli tapicerowanych. Przestrzeń nadzorować będzie firma InfoTEC CNC – uznany polski producent maszyn CNC, który w swojej kompleksowej ofercie posiada maszyny dla firm usługowych oraz fabryk działających w obszarze produkcji mebli tapicerowanych.

InfoTEC CNC w strefie Tapicernia 4.0 zaprezentuje rozwiązania nagrodzone Złotym Medalem Drema 2019 oraz Sofab 2019. Będą to systemy do automatyzacji i robotyzacji procesu produkcji mebli tapicerowanych.

 

Linie do pakowania mebli tapicerowanych IMAC

Pakowanie to jeden z najważniejszych etapów w procesie produkcji mebli tapicerowanych. Odpowiednie zabezpieczenie mebli do składowania w magazynie lub do wysyłki jest niesamowicie istotne. Dopełnienie tego procesu sprawi, że gotowe produkty zostaną bez strat przetransportowane do klienta końcowego, co będzie miało wpływ na zachowanie pierwotnej jakości, jak walorów wizualnych.

Podczas targów DREMA, Furnica i Sofab 2019 w ramach przestrzeni Tapicernia 4.0 firma IMAC zaprezentuje dwie linie do pakowania mebli tapicerowanych:

  1. Linia do pakowania i owijania folią polietylenową produktów wielkogabarytowych firmy CPC (Maszyna owijająca – AS 3500 oraz Tunel grzewczy  FD 1411 – 3)
  2. Automatyczna Linia do Pakowania Mebli Tapicerowanych firmy CPC:
  • System 3 taśm wprowadzający mebel na wysokość roboczą pracy linii i wprowadzająca mebel do maszyny nakładającej folię “antykurzową” lub bąbelkową
  • Maszyna nakładające folię “antykurzową” lub bębelkową lewa i prawa strona, wraz z systemem zgrzewania pionowego przód/tył
  • System podnoszenia mebla w celu zamontowania narożników (za pomocą taśmy typu scotch) oraz sklejenia dwóch boków taśmy “antykurzowej” (też taśmą typu scotch)
  • Maszyna owijająco-zgrzewająca pozioma , model ASV 1500-AS  (do nakładania folii PET z systemem zgrzewania przód/tył)
  • Zgrzewarka boczna, model ASL 30006. Transporter wyjściowy z taśmą oraz systemem stawiania mebla do rozładunku za pomocą wózka paletowego

Firma IMAC jest dostawcą pełnego zakresu technologii dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i stolarki budowlanej. Oprócz jednostkowego dostarczania wybranych maszyn, IMAC zajmuje się projektowaniem i kompleksowym wyposażaniem linii technologicznych dla producentów drzwi, krzeseł, mebli, frontów meblowych, szuflad, listew ozdobnych, ram obrazowych, okien i wielu innych. Konstruuje maszyny specjalne oraz mechanizuje i automatyzuje procesy produkcyjne.

Oprócz InfoTEC CNC oraz IMAC w strefie Tapicernia 4.0 znajdą się też takie firmy jak: PUREKO, AMATEC POLSKA, RAMARO – PRODUCENT MEBLI TAPICEROWANYCH, TOPSOLUTION. Meble wyprodukowane w ramach strefy Tapicernia 4.0 zostaną przekazane na projekt charytatywny Drema Dzieciom.

 

Tapicernia 4.0 – zpraszamy do Poznania, targi Drema/ Furnica/ Sofab, 10-13.09.2019.

 


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *