Wydarzenia

Już we wrześniu Warszawa po raz kolejny będzie stolicą OZE

By  | 

Już lada moment, w dniach 10-11 września, Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy zgromadzi najważniejszych przedstawicieli branży a Strefa Termomodernizacji i Efektywności Energetycznej będzie idealnym dopełnieniem całości. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących. 11 września odbędzie się już IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce, która organizowana jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki.

„ Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki Dr Stanisław Pietruszko od lat gromadzi na konferencji najlepszych specjalistów z branży fotowoltaicznej, tak będzie i w tym roku” mówi przedstawiciel Organizatora RE-Energy, Manager Projektu Małgorzata Bartkowski.

Efektem współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilności (PSEM) będzie Kongres Clean Air. Kongres zaprezentuje nowe rozwiązania w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, nowoczesne, niskoemisyjne paliwa z biomasy czyli nowe możliwości biznesowe i środowiskowe. Dodatkowo pokazana będą nowe modele gospodarki niskoemisyjnej oparte na GOZ. Elektromobilność będzie tematem wiodącym tego kongresu.

 

Będą poruszone takie kwestie jak:

  • Elektromobilność – motor dla rozwoju innowacji, model biznesowy – czy to się opłaca,
  • zielona energia dla elektryka – rozwiązania, pieniądze na inwestycje w e-mobility,
  • polskie rozwiązania z elektromobilności – dobre bo polskie
  • oraz jak wdrażać elektromobilność – dobre praktyki zagraniczne.

Pierwszego dnia Targów RE-Energy odbędzie się również Forum Budynek Energooszczędny w praktyce, w ramach którego wystawcy i eksperci z branży zaprezentują innowacyjne rozwiązania. Natomiast Forum Elektromobilności będzie platforma prezentacji z jednej strony innowacji w szeroko pojętej branży pojazdów elektrycznych ale także i infrastruktury.

Drugi dzień Targów będzie równie bogaty merytorycznie. Już po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce, który jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce. Uczestnicy zawsze podkreślają wyjątkowo wysoki poziom merytoryczny Kongresu, za który odpowiedzialna jest jego Przewodnicząca Pani Barbara Adamska z ADM Poland.

Efektem współpracy z wydawnictwem ARTSMART jest konferencja „Czysta energia, czyste powietrze w mieście”. Podczas tego wydarzenia uczestnicy poznają przykłady dobrych praktyk z Polski i zagranicy związanych z wykorzystaniem OZE w przestrzeni miejskiej w celu wsparcia i odciążenia miejskiej sieci energetycznej, a w konsekwencji – zadbania również o jakość powietrza. Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich sympatyków OZE i czystego powietrza. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli: administracji centralnej i lokalnej, organów naczelnych i centralnych, jednostek podległych, klastrów energii, dostawców rozwiązań technologicznych (w tym m.in. odnawialnych źródeł energii, magazynów energii, mebli miejskich wykorzystujących OZE), instalatorów, projektantów instalacji i architektów, wykonawców, projektantów przestrzeni miejskiej, zarządców budynków użyteczności publicznej, zarządców galerii handlowych, zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, firm zajmujących się finansowaniem inwestycji, firm doradczych, kancelarii prawnych.

Wspólnie z Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego przygotowywana jest konferencja „Budynki użyteczności publicznej w świetle przepisów UE”. Na Forum pomp ciepła będą prezentowane innowacje branżowe a na Forum PV eksperci zwrócą uwagę na bardzo ważny aspekt a mianowicie jak nie instalować i jakich błędów należy unikać przy instalacjach fotowoltaicznych. 10 i 11 września to będzie spotkanie branży wypełnione wyjątkowo bogatym programem merytorycznym, wieloma dyskusjami i wymianą wiedzy i doświadczeń.

Wśród wystawców są już miedzy innymi takie firmy jak: ZNShine Solar, Soluxtex GmbH, GSE Intergration SVH Energie, B&K Solare Zukunft. JEAN MÜLLER, Prana Group, Semicon, Ecotap Polska, Energy RE, AX Technology, Kwangoko, Solar PV Krzysztof Dorynek, Engeco Sp. Z o.o., Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki, Solarity, PBDI S.A. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo – Inżynieryjnego S.A., XDISC S.A., T&T Proenergy.

Więcej informacji na temat Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy znajdą Państwo na stronie www.reenergyexpo.pl

Kontakt:
Aleksandra Siekierka E-mail: asiekierka@fairexpo.pl Tel: +48 664 495 848

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *