Wydarzenia

Grupa RENEX została odznaczona tytułem HIT 2019

By  | 
RENEX Group otrzymała właśnie tytuł HIT 2019 za autorski projekt, wprowadzenie na rynek innowacyjnego robota lutowniczego marki REECO oraz działania w oparciu o 30-letnie tradycje.

Projekt Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów jest przedsięwzięciem nagradzającym, wyróżniającym i promującym firmy i inne podmioty za ich szczególne osiągnięcia zakresie wytwarzanych produktów, usług oraz dokonań. Oceniane jest przede wszystkim ich nowatorstwo, jakość i rodzaj osiągniętych z ich udziałem korzyści. Uwzględniane są również szeroko rozumiane działania organizacyjne i ekologiczne.

Kapituła doceniła innowacyjnego Robota Lutowniczego REECO opracowanego przez Grupę RENEX. Robot jest urządzeniem przeznaczonym do lutowania elementów przewlekanych na płytach PCB w automatycznej linii montażowej układów elektronicznych. Urządzenie wyposażone jest w transport krawędziowy i automatycznie pozycjonuje formatki/PCB. Komunikacja SMEMA umożliwia pracę kilku urządzeń w linii. Ma automatyczne, programowalne podawanie spoiwa lutowniczego. Wyposażone jest w możliwość pracy z różnymi typami grotów (do wyboru kilkadziesiąt), a system automatycznego, programowalnego czyszczenia grotów podczas pracy, pomaga w utrzymaniu ich w dobrym stanie.

Projekt Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów realizowany jest od połowy lat 90-tych i działa obecnie na obszarze województw wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Kapitułę tworzy szerokie spektrum najwyższej klasy specjalistów ze sfer gospodarki i samorządu terytorialnego, co gwarantuje obiektywizm przyznawanych wyróżnień. W skład kapituły starostowie, przedstawiciele samorządów terytorialnych, gospodarczych, stowarzyszeń zawodowych, reprezentanci izb gospodarczych, samorządów terytorialnych, oraz Stowarzyszeń N-T NOT oraz dziennikarze i przedstawiciele organizatorów.

Dla Grupy RENEX jest to wyróżnienie szczególne, zbiegające się z 30-leciem działalności. Firma jest dziś jedną z największych i najdłużej działających polskich firm dostarczających wyposażenie dla branży elektronicznej. Grupa obejmuje obecnie swoimi działaniami dystrybucję produktów światowych marek, produkcję pod własną marką REECO, Centrum Szkoleniowe, zaawansowane Centrum Technologiczne oraz sieć oddziałów w Chorwacji, Serbii, Słowenii, Rumuni, Niemczech. Pomimo, że dziś zrzesza ponad 150 pracowników i współpracowników w Polsce i Europie pozostaje firmą rodzinną zaangażowaną w lokalne, wojewódzkie i ogólnopolskie działania społeczne i patronackie.

 

Źródło: Biuro prasowe RENEX


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *