Studium Przypadku

Krótszy czas modernizacji systemów oświetleniowych LED

By  | 

Firma Arianna (ariannaled.com) specjalizuje się w projektowaniu i produkcji publicznych i przemysłowych systemów oświetleniowych LED. Jest to firma z siedzibą we Włoszech, wprowadzająca innowacyjne rozwiązania, pozwalające firmom oszczędzać energię oraz zapewnić komfort i bezpieczeństwo ich klientów. Systemy oświetleniowe Arianna są uznawane za solidne, niezawodne i trwałe. Założona w 2009 r. Arianna stała się jedną z najważniejszych firm oświetleniowych, działających na terenie Europy.

W 2011 r. Arianna opracowała pierwsze w branży źródło LED z całkowitym odbiciem, Teseo. Znane na całym świecie światła Teseo, pracujące w oparciu o zaczerpniętą z astronomii zasadę rzutowania światła w stronę przeciwną do kierunku podróży, poprawiają widoczność przeszkód i zapewniają większe bezpieczeństwo na drodze. Zastosowanie technologii Teseo Total Reflection we włoskich tunelach ugruntowało pozycję firmy Arianna w branży oświetlenia drogowego. Dzięki wprowadzeniu Teseo i innych innowacji, Arianna szybko rozwinęła się w swojej branży, stając się głównym partnerem Anas we Włoszech i najważniejszych międzynarodowych instytucji drogowych.

 

Wyzwanie

Opracowanie systemu zatrzaskowego, który umożliwiłby szybką, łatwą i bezpieczną instalację i regulację oświetlenia LED w tunelach drogowych o różnych wymiarach.

Rozwiązanie

Uruchamiane dźwignią zamki dociągowe o dużej elastyczności, łatwej obsłudze i odporności na korozję, mogące być szybko zainstalowane i łatwo konserwowane bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

Wartość

Zamek zatrzaskowy o szybkiej instalacji i łatwym dostępie pomógł firmie Arianna usprawnić proces modernizacji oświetlenia tuneli we Włoszech, ostatecznie zapewniając jej przewagę konkurencyjną w reagowaniu na nowe możliwości biznesowe.

Wyzwanie

Firma Arianna otrzymała zlecenie modernizacji systemów oświetleniowych LED w tunelach we Włoszech, mającej na celu zwiększenie ich sprawności energetycznej i wydłużenia czasu bezawaryjnej pracy. Modernizacja była wymagana na początku w centralnej lokalizacji, a docelowo także w zewnętrznych sekcjach tuneli. Światła były zamontowane na szynach montażowych ze stali nierdzewnej, znajdujących się na sklepieniach tuneli. Oryginalne światła były mocowane do szyn za pomocą trójelementowych wsporników. Jednak w związku z różnymi kształtami i rozmiarami tuneli, nie było dotąd wypracowanego jednolitego standardu ustawień świateł i regulacji wsporników podczas rutynowej inspekcji, a prowadzenie czynności serwisowych było zadaniem trudnym i czasochłonnym.

Firma Arianna poszukiwała uniwersalnego systemu zatrzaskowego, który mocowałby wsporniki do szyn i pozwoliłby operatorom dokonywać regulacji oświetlenia LED bez konieczności regulowania elementów na wspornikach. Umożliwiłoby to bezpieczną i łatwą konserwację i zarządzanie systemem oświetleniowym. Zatrzask powinien być na tyle intuicyjny w obsłudze, aby jedna osoba mogła szybko wykonać montaż i pozycjonowanie bez użycia narzędzi, co pozwoliłoby obniżyć koszt instalacji i konserwacji. Ze względu na dużą masę i wysokość zamocowania świateł, system musiał być również wystarczająco mocny, aby utrzymać je w miejscu.

Trudne warunki środowiskowe występujące w tunelach wymagały zastosowania zatrzasku wykonanego z materiałów odpornych na korozję, co pozwoliłoby zachować dobre parametry systemu oświetleniowego i wysoki poziom bezpieczeństwa przez dłuższy czas, pomimo trudnych warunków środowiskowych i silnych wibracji powodowanych przez ruch drogowy.

Rozwiązanie

Uznając, że Southco zapewnia asortyment i skalę produkcji pozwalające skutecznie i terminowo sprostać jej wymogom, firma Arianna wybrała zamek dociągowy Southco TL-40 Over-Center do zabezpieczenia wsporników montażowych LED Teseo. Ten producent, któremu zaufało już wielu światowych innowatorów w dziedzinie systemów oświetleniowych, dzięki szerokiej gamie intuicyjnie zaprojektowanych produktów, wnosi wartość dodaną do projektów opraw oświetleniowych na całym świecie.

Zamek dociągowy TL-40 Southco Over-Center zawiera mechanizm uruchamiany dźwignią, który przyciąga panele do siebie i zapewnia ich bezpieczne zablokowanie.

Zdj. 1. Zamek dociągowy TL-40 Over-Center firmy Southco

 

System oświetlenia firmy Arianna obejmuje dwa zatrzaski TL-40 znajdujące się z boku wspornika montażowego, mocowane za pomocą dwóch nitów. Zapewniają one mocowanie świateł do szyny na suficie tunelu i umożliwiają regulację oświetlenia bez konieczności regulowania części na wsporniku montażowym. TL-40 poprawia jakość i użyteczność oraz skraca czas dostępu do systemu, ułatwiając operatorom instalowanie świateł na szynie i kompensowanie niedopasowań.

Małogabarytowy zatrzask TL-40 Over-Center zapewnia dużą elastyczność przy mocowaniu świateł do szyny. Pozwala to firmie Arianna przygotowywać podczas procesu produkcyjnego panele z różnymi otworami montażowymi na różnych wysokościach i adaptować je bez konieczności użycia niestandardowych komponentów.

System mocowania z podwójnym zatrzaskiem TL- 40 skutecznie zapobiega przypadkowemu otwarciu i utracie sprzętu oświetleniowego w tunelu. Pozwala również operatorom otwierać wspornik oświetlenia jedną ręką, dzięki czemu jest on znacznie bezpieczniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Podczas przeprowadzania regulacji nity uwięzione zapobiegają poluzowaniu się wspornika, dzięki czemu operator może go trzymać w jednej ręce, a drugą zamocować żarówkę lub inne komponenty oświetleniowe. Wykonany ze stali nierdzewnej zatrzask jest odporny na korozję i ciężkie warunki środowiskowe występujące w tunelach drogowych, zapewniając dobre parametry pracy przez cały czas użytkowania.

 

Implementacja

Arianna zainstalowała około 12.000 zatrzasków TL-40 Over-Center w systemach oświetlenia w tunelach drogowych we Włoszech. Zatrzask TL-40 usprawnił proces modernizacji systemów oświetleniowych LED, pozwalając na skrócenie czasu ich instalacji i uruchomienia. Wcześniej Arianna musiała montować wsporniki montażowe o różnych rozmiarach, projektować je i samodzielnie nadzorować proces produkcji, natomiast współpraca z Southco pozwoliła zmniejszyć ogólne koszty i skrócić czas realizacji projektu. Arianna skorzystała też na zdolności Southco do szybkiego reagowania na zwiększone zapotrzebowanie na produkty wysokiej jakości. Ponadto, sieć lokalnego wsparcia technicznego Southco oraz globalny system produkcji i dystrybucji zapewniły firmie Arianna przewagę nad konkurencją.

Arianna zbudowała pozycję rynkową w ciągu niecałej dekady, stając się drugą co do wielkości w Europie firmą specjalizującą się w oświetleniu tunelowym. Zatrzask dociągowy TL-40 Over-Center z oferty Southco okazał się kluczowym komponentem, decydującym o zdolności firmy Arianna do ubiegania się o realizację wielu projektów. TL-40 stanowi uniwersalne rozwiązanie do mocowania elementów oświetleniowych i umożliwia bardziej konkurencyjne reagowanie na nowe możliwości biznesowe. To partnerstwo poprawiło także postrzeganie marki Arianna, wzmacniając jej pozycję rynkową.

Wyniki

Mabel Bilato, specjalistka ds. marketingu w firmie Arianna, powiedziała:

“Wiedzieliśmy, że znalezienie komponentu spełniającego wszystkie nasze wymagania dotyczące modernizacji oświetlenia LED w tak wymagających warunkach będzie trudne. Jednak współpracując z Southco, zidentyfikowaliśmy komponent, który poprawił nie tylko wygląd i parametry, ale też ogólną trwałość naszego systemu oświetleniowego. Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani z pomocy technicznej zapewnianej przez firmę Southco, która zawsze była przygotowana na nasze potrzeby. Ale nasza współpraca wykracza daleko poza ten projekt. Wiemy, że współpraca z Southco pomaga nam rozwijać się i nadal oferować klientom obsługi na najwyższym poziomie.”


O firmie Southco
Southco Inc. to światowy lider w dziedzinie projektowania i produkcji specjalistycznego sprzętu związanego z kontrolą dostępu. Dbamy o każdy szczegół, od jakości i wydajności po estetykę i ergonomię, ponieważ wiemy, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Często to ono decyduje o sukcesie produktu. Od ponad 70 lat Southco pomaga najbardziej rozpoznawalnym markom na świecie zaspokoić potrzeby ich klientów. Dzięki innowacji tworzymy rozwiązania zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom najwyższego poziomu interakcji z produktami. Nasze systemy znajdują zastosowanie w branży transportowej, przemyśle, urządzeniach medycznych, centrach danych i wielu innych podobnych miejscach. Dzięki niezwykle zdolnej kadrze inżynierskiej, innowacyjnym produktom i dedykowanym zespołom pracowników w zakładach na całym świecie firma Southco dostarcza najbogatsze portfolio, wysokiej jakości rozwiązań do kontroli dostępu, projektantom osprzętu na świecie.

www.southco.com

Southco Manufacturing Limited
Touch Point
Wainwright Road
Warndon, Worcester WR49FA
UK
STURMAN Ulrike
Phone : +44 (0)1905 346567
Fax : +44 (0)1905 346501
usturman@southco.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *