Napędy i sterowanie

Mobilne centrum danych Rittal

By  | 

Niemiecki producent betonowych podkładów kolejowych i systemów torowych RAIL.ONE na rynku działa nieprzerwanie od ponad 120 lat. Praca około 250 pracowników w centrali firmy w bawarskiej miejscowości Neumarkt zależy od bezawaryjnego działania centrum danych zbudowanego na bazie infrastruktury IT Rittal.

Planowana przeprowadzka centrali firmy postawiła przedstawicieli działu IT przed wyzwaniem. Poza standardowym sprzętem, do nowego budynku trzeba było bowiem przenieść także centrum danych, a to okazało się niemożliwe. Wówczas niezbędne stało się rozwiązanie umożliwiające zachowanie ciągłości systemów IT do momentu, w którym możliwe stanie się wprowadzenie centrum danych do docelowej lokalizacji. Firma RAIL.ONE dokonała oceny różnych dostawców rozwiązań kontenerowych. W rezultacie wybrano firmę Rittal.

– Eksperci z Rittal przekonali nas konkretnym, całościowym pakietem o odpowiednich parametrach wydajności i stosownej cenie – podkreśla Peter Both, szef IT w RAIL.ONE.

W ciągu zaledwie kilku tygodni Rittal zbudował wymagany kontener data center (RDCC) wraz ze wszystkimi komponentami niezbędnymi do pracy IT.

Przestawienie zwrotnicy
Do klimatyzacji kontenera wykorzystano wysokoefektywną technologię free-cooling. Umożliwia ona zredukowanie kosztów nawet do 40 procent. W RAIL.ONE zgodnie z wymogami zostały zainstalowane redundantne systemy chłodzenia 20 kW oraz separacja zimnej strefy dla zainstalowanych szaf Rittal TS IT.

Kontener Rittal został dostarczany wraz z zainstalowanym kompletnym rozdziałem mocy, który odpowiada za całkowite zasilanie elektryczne kontenera, w tym za ewentualne zasilanie awaryjne przez system UPS. Poza tym kontener wyposażony jest w instalację sygnalizującą pożar i instalację gaśniczą Rittal DET-AC. Kompletny monitoring parametrów eksploatacji jest w systemie Rittal CMC III.

Stacja końcowa na wysokości 10 metrów
Wyposażona w taką infrastrukturę firma RAIL.ONE mogła w końcu przystąpić do przeprowadzki IT, która dzięki dobremu przygotowaniu przebiegła bez zakłóceń. Dzisiaj nowe centrum danych znajduje się na dachu budynku firmy – działa przy tym dyskretnie i bezawaryjnie.
Szczegółowy monitoring wszystkich parametrów eksploatacyjnych zapewnia ekspertom IT z RAIL.ONE pełną kontrolę nad centrum danych oraz daje możliwość odpowiednio wczesnej reakcji w razie ewentualnych awarii.


O firmie Rittal
Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie.
Dostawca innowacyjnych rozwiązań IT – od Edge po Hyperscale Computing
Wspólnie z partnerami „Rittal Ecosystem IT” dostarcza komponenty, systemy, a także rozwiązania spełniające wszelkie wymagania skalowalnego i ekonomicznego środowiska IT dla scenariuszy Edge oraz Cloud. Oferta obejmuje produkty od lokalnych data center, przez pojedyncze szafy i gotowe centrum danych w kontenerze, aż po Datacenter as a Service (DCaaS). Platformy Private Cloud i Managed Services pochodzą od iNNOVO Cloud. Poza tym Rittal oferuje wszystkie elementy z jednego źródła – od planowania, przez implementację, aż po użytkowanie i optymalizację infrastruktury IT – dla całego cyklu życia centrów danych.
Rittal Lefdal Mine Datacenter o powierzchni 120 000 m² i potencjalnej pojemności 200+ megawatów to jedyna w swoim rodzaju lokalizacja data center wyróżniająca się wysoką efektywnością, dbałością o środowisko naturalne i bezpieczeństwem. Położone nad norweskim fiordem centrum danych jest zasilane wyłącznie z wykorzystaniem energii odnawialnych z otoczenia.
Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębiorstwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami i 80 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia 11 500 pracowników, a jej obroty w 2017 roku wyniosły 2,5 miliarda euro.

Rittal Sp. zo.o. został założony w 1999 roku i obecnie jest powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty, doradztwo techniczne, obsługę Klienta oraz serwis.
Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.de/it-solutions i www.friedhelm-loh-group.com.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *